رویداد GDC 2020 به صورت دیجیتالی برگزار می‌شود

مرداد ماه رویداد GDC

رویداد GDC 2020 به صورت دیجیتالی برگزار می‌شود نیکان صبوری ۰ ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ اخبار بازی
GDC 2020 دیجیتالی

بعد از لغو شدن رویداد GDC 2020 در اوایل اسفند سال گذشته، این سازمان می‌خواهد تمام محتوای آن را به صورت دیجیتالی برگزار کند.

در این چند وقت، اخبار‌ زیادی مربوط به ویروس کرونا شنیده‌اید. همانطور که می‌دانید، ویروس COVID-19 باعث لغو شدن یا تاخیر بسیاری از رویداد‌های مهم در ورزش، فیلم و بازی شده است. Game Developers Conference از سال ۱۹۸۸ میلادی هر ساله به صورت منظم در تاریخ‌های از پیش تعیین شده، برگزار می‌شد اما امسال به دلیل این ویروس برگزاری آن با تاخیر همراه است.

اگر به یاد داشته باشید، مسئولین برگزاری GDC اعلام کرده بودند که رویداد را در تابستان برگزار می‌کنند. حال با توجه به همه‌گیری جهانی ویروس کرونا، GDC 2020 به صورت تمام دیجیتالی به استقبال علاقه‌مندان می‌رود. سازمان برگزاری در بیانیه‌ای اعلام کرد:

از آنجا که بسیاری از توسعه‌دهندگان بازی پذیرای شرایط برگزاری به صورت آنلاین هستند، ما تصمیم گرفتیم که رویداد GDC امسال را به صورت تمام دیجیتالی با اتصال به اینترنت، در دسترس همه قرار بدهیم. ما در تلاش هستیم که بهترین کیفت را برای مطالب به طرفداران و علاقه‌مندان ارائه دهیم تا انتظارات را برطرف کنیم.

رویداد GDC در این چند ساله به صورت مرتب در ماه مارس و شهر سان فراسیسکو برگزار می‌شد. با این حال در بیانیه‌ای رسمی اعلام شد که از ۱۴ الی ۱۶ مرداد ماه سال جاری (مصادف با ۴ تا ۶ آگوست میلادی) این مراسم به صورت آنلاین برگزار می‌شود.

شاید جالب باشد که بدانید سازمان ESA که وظیفه‌ی برگزاری E3 را دارد، در اسفند ماه به صورت رسمی تایید کرد که امسال این رویداد بزرگ برگزار نشده و جایگزینی هم نخواهد داشت. همین باعث شده که بسیاری از ناشران و توسعه‌دهندگان رویداد آنلاین و ویژه‌ی خود را برگزار کنند. در کنار این موضوع، Gamescom امسال هم روند مشابه‌ای مانند GDC را پیش گرفته و می‌خواهد رویدادی تمام دیجیتال برگزار کند. اطلاعات بیشتر در مورد رویداد GDC امسال به زودی منتشر خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا