کنفرانس GDC 2020 به تاریخ دیگری موکول شد

علت مشخص است؛ کرونا ویروس!

کنفرانس GDC 2020 به تاریخ دیگری موکول شد نیکان صبوری ۰ ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ اخبار بازی
تاریخ کنفرانس GDC 2020

کنفرانس GDC 2020 که قرار بود ماه دیگر در سان فرانسیسکو برگزار شود، به علت شیوع ویروس کرونا به تاریخ دیگری موکول شد.

کنفرانس توسعه‌دهندگان بازی که به اختصار GDC شناخته می‌شود، از سال ۱۹۸۸ هر ساله به صورت منظم برگزار می‌شد، اما امسال موضوع کمی فرق می‌کند. همان طور که می‌دانید در اوایل سال جدید میلادی ویروسی با نام علمی COVID-19 یا به عبارت دیگر ویروس کرونا از شهر ووهان چین شیوع پیدا کرد و باعث به وجود آمدن اختلالات بسیار زیادی در روند عادی کشور‌ها شد. این ویروس مشکلاتی در صنعت بازی‌سازی هم به وجود آورده است و در حالی که در سال جدید میلادی مراسم‌هایی نظیر PAX و GDC را داریم، ولی بسیاری از شرکت‌ها از حضور در آن‌ها سر باز زدند و علت همه‌ی آن‌ها هم یک دلیل بیشتر نیست.

کنفرانس GDC سال ۲۰۲۰ میلادی قرار بود حدود پانزده روز دیگر در شهر سان فرانسیسکو برگزار شود، اما طی یک ماه گذشته شرکت‌هایی نظیر مایکروسافت، سونی، اپیک گیمز، الکترونیک آرتز، فیسبوک، آمازون، کوجیما پروداکشنز و یونیتی تکنولوژی در بیانیه‌های جداگانه به صورت رسمی اعلام کردند که به دلیل شیوع کرونا در آن حضور نخواهند داشت.

حال برگزارکنندگان GDC 2020 به صورت رسمی بیانیه‌ای صادر کردند که کنفرانس امسال در تاریخ از پیش تعیین شده برگزار نخواهد شد.

بعد از مشورت‌هایی که با همکاران‌مان در صنعت و جامعه‌ی بازی‌سازان داشتیم، تصمیمات بسیار سختی در خصوص کنفرانس امسال گرفتیم و به این نتیجه رسیدیم که GDC ماه مارس را به تعویق بیاندازیم.

بعد از گذراندن سال گذشته و آماده‌سازی‌هایی بسیار زیادی که انجام دادیم، بسیار ناراحت هستیم که نمی‌توانیم رویداد را در زمان تعیین شده برگذار کنیم.

ما از تمام همکاران و کسانی که ما را حمایت می‌کنند، تشکر کرده و همان طور که همه به ما یادآوری کردند، GDC تنها با جمع شدن جامعه‌ی بازی‌سازان و بازیکنان کنار هم است که به وجود می‌آید. به همین دلیل رویداد در پایان تابستان امسال برگزار می‌شود. ما همچنان با همکاران و شرکای خود در حال مشورت هستیم و اطلاعات کامل‌تر را در هفته‌های آینده منتشر خواهیم کرد.

در پایان باید ذکر کرد که ویروس کرونا تنها رویداد GDC را تحت تاثیر نگذاشته و حتی ممکن است که مسابقات المپیک جهانی توکیو امسال هم با تاخیر روبرو شود. بسیاری نگران هستند که ویروس کرونا روی عرضه‌ی کنسول‌های نسل بعد هم تاثیر بگذارد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا