#مهسا_امینی

خالق سریال Gargoyles همچنان به ساخت فیلم لایو اکشن امید دارد

او خواهان همکاری با کارگردان Get Out است

خالق سریال Gargoyles همچنان به ساخت فیلم لایو اکشن امید دارد سورنا رضایی ۰ ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ سینمای جهان
خالق سریال Gargoyles

گرگ وایزمن خالق سریال Gargoyles در بخشی از مصاحبه‌ی جدید خود ابراز امیدواری کرد نسخه‌ی لایو اکشن را با همکاری جردن پیل بسازد.

وقتی یک سرویس استریم شروع به کار می‌کند، یکی از اولین مواردی که به چشم می‌آید، محتویاتی است که در روز نخست در دسترس مشترکان قرار دارد. دیزنی که به خوبی از این مسئله آگاهی داشت، تصمیم گرفت تمام فیلم‌های دنیای سینمایی مارول، فرنچایز جنگ ستارگان، سریال The Simpsons، انیمیشن‌های سینمایی پیکسار و همچنین بخش اعظمی از محصولات سینمایی جدید و کلاسیک خود را برای دیزنی پلاس در نظر بگیرد. از همین رو، محبوبیت سریال Gargoyles در همان روزهای اول لانچ بسیاری از مخاطبان و کارشناسان را متعجب کرد. به هر حال، بیش از ۲۰ سال از پخش آخرین قسمت این محصول انیمیشنی می‌گذشت.

سریال Gargoyles مجموعا ۷۸ قسمت داشت که بین سال‌های ۱۹۹۴ الی ۱۹۹۷ پخش شدند. داستان آن حول محور موجوداتی تخیلی می‌چرخد که در سالیان دور از انسان‌ها در اسکاتلند محافظت می‌کردند اما نهایتا مورد خیانت قرار گرفته و به واسطه‌ی یک طلسم تبدیل به سنگ شدند. با گذشت هزاران سال، طلسم شکسته شده و بیدار می‌شوند. این موجودات که اکنون در نیویورک قرار دارند، تصمیم می‌گیرند بار دیگر به وظیفه‌ی خود عمل کرده و از انسان‌ها در برابر دشمنانشان محافظت کنند. این محصول به دلایل مختلفی از جمله آرک‌های داستانی پیچیده و تُن تاریک مورد توجه قرار گرفت و اثری کالت نامیده شد اما محبوبیتش در دیزنی پلاس که غیرمنتظره بوده، گمانه‌زنی‌هایی را درباره‌ی احیای آن به وجود آورده است.

گرگ وایزمن (Greg Weisman) چندی پیش مصاحبه‌ای را با وب سایت Polygon انجام داد. خالق سریال Gargoyles در بخشی از صحبت‌ها به تمایلش برای همکاری با جردن پیل (Jordan Peele) به منظور ساخت فیلم لایو اکشن اشاره کرد. نویسنده و کارگردان Get Out یکبار در سال ۲۰۱۸ میلادی ایده‌ای برای ساخت یک فیلم سینمایی به دیزنی ارائه کرده بود اما تلاش او هیچ نتیجه‌ای را در بر نداشت. وایزمن در این باره گفت:

فکر کنم دقیق‌ترش این باشد که جردن پیل به ساخت فیلم سینمایی تمایل داشت. نمی‌توانم بگویم مذاکره تا چه حدی پیش رفت. طبق چیزی که فهمیدم، او به این آی‌پی علاقه نشان داد و دیزنی هم مخالفتی نکرد اما جواب مثبتی هم نداد. از یک سو، نمی‌خواستند به پیل جواب منفی بدهند و از سوی دیگر، دوست نداشتند با پروژه‌ای با محوریت Gargoyles موافقت کنند. به همین دلیل، آن صحبت‌ها راه به جایی نبرد.

ترجیح می‌دهم فکر کنم در صورت به وجود آمدن فرصت مناسب، جردن پیل همچنان به چنین پروژه‌ای علاقه‌مند باشد. نمی‌توانم با قطعیت درباره‌ی علاقه‌‌اش صحبت کنم چون چیزی در این باره نمی‌دانم اما امیدوار هستم همین گونه باشد. من یکی از طرفدارهای پروپاقرص او هستم. به نظر من، او باید این مصاحبه را بخواند. دوست دارم با او همکاری کنم اما مطمئن نیستم چنین خواسته‌ای چقدر واقع‌بینانه است.

اگرچه روی کاغذ اضافه شدن جردن پیل به تیم تولید فیلم لایو اکشن Gargoyles ایده‌ی شگفت‌انگیزی به نظر می‌رسد اما یک مورد بسیار مهم وجود دارد که نباید از آن غافل شد: آیا این نویسنده، تهیه‌کننده و کارگردان آمریکایی وقت آزاد برای کار روی چنین پروژه‌ای دارد؟ او شاید فیلم بعدی خود در مقام کارگردان را معرفی نکرده باشد اما طی چند وقت اخیر به عنوان تهیه‌کننده در پروژه‌های مختلفی از جمله Candyman ،Wendell and Wild ،The Last O.G ،Hunters ،Lovecraft Country حضور داشته است. او همچنین روی نسخه‌ی جدید The Twilight Zone کار می‌کند.

نخستین باری نیست که به احیای آی‌پی Gargoyles تمایل نشان داده می‌شود. پیش از این، کیت دیوید (Keith David) یکی از صداپیشه‌های سریال هم به ساخت نسخه‌ی بازسازی ابراز علاقه کرده بود.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا