آیا گامورا در قسمت ویژه Guardians of the Galaxy حضور دارد؟

آیا بالاخره می‌توانیم دوباره با این شخصیت دوست‌داشتنی ملاقات کنیم؟

آیا گامورا در قسمت ویژه Guardians of the Galaxy حضور دارد؟ عرفان بدری ۰ ۰۸ آبان ۱۴۰۱ مارول
گامورا در قسمت ویژه Guardians of the Galaxy

مدتی پیش شاهد انتشار تریلر ویژه برنامه نهگبانان کهکشان که به‌زودی از سرویس اشتراکی دیزنی پلاس (+Disney) پخش خواهد شد، بودیم. اما سوال مهمی که برای بسیاری از طرفداران مطرح شده است این است که آیا گامورا در قسمت ویژه Guardians of the Galaxy حضور دارد یا خیر.

در طول تریلر پخش شده از قسمت ویژه Guardians of the Galaxy شاهد اشاراتی به شخصیت گامورا (Gamora) با بازی زوئی سالدانا (Zoe Saldana) بودیم، اما هنوز نمی‌دانیم که خود گامورا در قسمت ویژه Guardians of the Galaxy ظاهر می‌شود یا نه. قبل از تماشای سومین قسمت از ماجراجویی‌های نهگبانان کهکشان با نام Guardians of the Galaxy Vol. 3 و ادامه مورد انتظار این مجموعه، قرار است شاهد پخش یک قسمت ویژه با حضور این تیم در سرویس اشتراکی دیزنی پلاس باشیم. اولین تریلر این اثر داستانی با مضمون کریسمس را به تصویر می‌کشد که شامل شخصیت‌های استار لرد (Star-Lord)، درکس (Drax)، نبیولا (Nebula)، مانتیس (Mantis)، کراگلین (Kraglin)، راکت (Rocket) و گروت (Groot) می‌شود. با اینحال این تریلر شامل شخصیت گامورا با بازی زوئی سالدانا نمی‌شود و تنها هیچ اشاره به او در حالی هستیم که پیتر کویل (Peter Quill) غمگین از دست دادن اوست.

این باعث ایجاد سوالاتی درباره حضور گامورا در قسمت ویژه Guardians of the Galaxy می‌شود. استودیو مارول (Marvel Studios) بازگشت زوئي سالدانا یا عدم حضور او در این فیلم را هنوز به صورت رسمی مشخص نکرده است. با اینحال کارگردان این اثر، جیمز گان (James Gunn) پیش از این گفته بود که قرار نیست تمام اعضای تیم نگهبانان کهکشان در این ویژه برنامه سرویس دیزنی پلاس حاضر شوند. زوئی سالدانا در حال حاضر تنها بازیگر اصلی مجموعه Guardians of the Galaxy‌ است که حضورش در این فیلم تائید نشده است و این می‌تواند نشانه‌ای از عدم حضور گامورا در قسمت ویژه Guardians of the Galaxy باشد. تریلر حداقل این را به ما نشان می‌دهد که او بخشی از داستان اصلی و ربودن کوین بیکن (Kevin Bacon) نیست، بنابراین می‌توان انتظار داشت که اگر هم گامورا در این قسمت باشد، حضور کوتاهی در آن داشته باشد.

قسمت ويژه Guardians of the Galaxy در کجای دنیای سینمایی مارول اتفاق می‌افتد؟

با توجه به اطلاعاتی که داریم می‌توان گفت که احتمال حضور گامورا در این فیلم بسیار کم است، زیرا اگر او در این فیلم باشد، می‌تواند خط زمانی دنیای سینمایی مارول (MCU) را دچار آسیب کند. تائید شده که داستان این قسمت ويزه بین دو فیلم Thor: Love and Thunder و Guardians of the Galaxy Vol. 3 اتفاق می‌افتد و از آنجایی که بسیاری از مخاطبان می‌دانند که گامورا در جریان فیلم Thor: Love and Thunder همراه نگهبانان نیست و قرار است در فیلم Guardians of the Galaxy Vol. 3 رهبری The Ravagers را بر عهده بگیرد و از آنجایی که اتفاقات قسمت ویژه Guardians of the Galaxy در حوالی کریسمس و بین این دو فیلم جریان دارد، می‌توان گفت که این اثر در ماه دسامبر ۲۰۲۵ میلادی در جدول زمانی دنیای سینمایی مارول اتفاق می‌افتد.

علاوه بر این‌ها دلایل دیگری نیز وجود دارند که باعث می‌شود طرفداران معتقد باشند که قرار نیست شاهد حضور گامورا در قسمت ویژه Guardians of the Galaxy باشیم. این اثر قبل از وقایع فیلم Guardians of the Galaxy Vol. 3 اتفاق می‌افتد و به نظر می‌رسد می‌رسد که بخش از این دنباله قرار است به ماجراهای استار لرد و نگهبانان بپردازد، در حالی که پس از اتفاقات فیلم Avengers: Endgame موفق به پیدا کردن گامورا می‌شوند. حتی اگر هم که این شخصیت در قسمت ويزه ظاهر شود، باز هم این احتمال وجود دارد که داستان برای حضور او در Guardians of the Galaxy Vol. 3 تنظیم شود.

چرا قسمت ویژه Guardians of the Galaxy‌ باید شامل گامورا شود؟

اگر گامورا در قسمت ویژه Guardians of the Galaxy حضور نداشته باشد، این اتفاق تا حدودی شرم‌آور خواهد بود. این فیلم در حال بازگرداندن سایر بازیگران اصلی دو فیلم است، بنابراین غیبت گامورا در ماجراجویی جدید نگهبانان کهکشان احساس عجیبی خواهد داشت. به همین دلیل است که گامورا باید در این قسمت ويژه حضور داشته باشد. این باعث می‌شود تا جایگاه او به عنوان یکی از شخصیت‌های اصلی این مجموعه حفظ شود، حتی اگر که تنها یک نقش کوتاه در این قسمت داشته باشد تا بتواند نقش بزرگتر او را در دنباله رقم بزند.

قسمت ویژه Guardians of the Galaxy‌ در تاریخ ۲۵ نوامبر ۲۰۲۲ (۴ آذر ۱۴۰۱) از طریق سرویس اشتراکی دیزنی پلاس در دسترس قرار خواهد گرفت. همچنین فیلم Guardians of the Galaxy Vol. 3 نیز در تاریخ ۵ مه ۲۰۲۳ (۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۲) در سالن‌های سینما اکران خواهد شد. جیمز گان وظیفه نویسندگی و کارگردان این دو اثر را بر عهده دارد. او به تازگی رهبری دنیای توسعه‌یافته دی سی و دیگر اقتباس با محوریت کمیک‌های دی سی را در شرکت تازه تاسیس استودیو دی سی (DC Studios) بر عهده گرفته است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا