#مهسا_امینی

یاندو در قسمت ویژه نگهبانان کهکشان بازمی‌گردد!

یاندو در فلش بک؟ یا جهان موازی؟

یاندو در قسمت ویژه نگهبانان کهکشان

چنان که به نظر می‌رسد، شخصیت یاندو در قسمت ویژه نگهبانان کهکشان (Guardians of The Galaxy) ظاهر خواهد شد؛ ضمن اینکه این کاراکتر پیش‌تر در دنیای سینمایی مارول مرده بود!

در دنیای سینمایی مارول (Marvel Cinematic Universe)، هنگامی که یک سلستیال (Celestial) قدیمی به نام ایگو (Ego) به دنبال گرفتن قدرت‌هایی از فرزند خود، پیتر کویل (Peter Quill) بود، فردی به نام یاندو (Yandu) او را برداشت و با خود به فضا برد تا از آن مراقب کند و او را پرورش دهد. در واقع یاندو کسی بود که راه و رسم زندگی به سبک یک روجر (Raveger) را به پیتر یاد داد تا بتواند زندگی متفاوتی را پس از مرگ مادرش روی زمین تجربه کند.

با این حال پس از گذشت مدتی، یاندو به پیتر علاقه‌مند شد و نوعی رابطه پدر و پسری بین آن‌ها شکل گرفت؛ موردی که پس از پیدا شدن سر و کله پدر واقعی پیتر (در فیلم Guardians of The Galaxy 2) بیشتر دیده می‌شد. این در حالی بود که پس از اتفاقاتی که بین پیتر و پدرش ایگو افتاد، آن‌ها وارد یک مبارزه شدند و در نهایت، برای اینکه او زنده بماند، یاندو خودش را فدا کرد. در واقع استار لورد (Star-Lord) را یاندو بزرگ کرده بود و اینکه خودش را برای نجات جان پسرخوانده‌اش فدا کرد، یکی از حماسی‌ترین صحنه‌هایی بود که در دنیای سینمایی مارول وجود دارد.

به هر حال وقتی که شخصیتی در آن زمان (سه فاز گذشته) در دنیای سینمایی مارول کشته می‌شد، قاعدتا باید فاتحه آن را برای همیشه می‌خواندیم و خداحافظی می‌کردیم، اما چنان که به نظر می‌رسد، در فاز چهارم MCU راه‌های بسیاری برای بازگشت کاراکترها وجود دارد و اینبار، یاندو در قسمت ویژه نگهبانان کهکشان بازمی‌گردد.

چطور یاندو در قسمت ویژه نگهبانان کهکشان حاضر خواهد شد؟

قسمت ویژه Guardians of The Galaxy در واقع قرار است تا از شبکه دیزنی پلاس پخش شود و این یعنی می‌توانیم اطلاعات بیشتری را درباره آن، در صفحه مختص به این قسمت مشاهده کنیم. حال با انجام این کار و تماشای لیست بازیگران، می‌توان دید که مایکل روکر (Micheal Rooker) هم به عنوان یکی از هنرپیشه‌های این اثر ثبت شده است! این یعنی قرار است تا روکر هم در این قسمت ویژه نقشی داشته باشد و قاعدتا این نقش یاندو خواهد بود. اما یاندو که در حال حاضر در زمین ۶۱۶ کشته شده، پس چطور ممکن است که چنین کاراکتری باز هم به آن بازگردد؟

در جواب به این سوال، چند گزینه وجود دارد. اول از همه بهتر است گامورا (Gamora) را مثال بزنیم؛ کاراکتری که در فیلم Avengers: Infinity War جانش فدا شد و سپس در Avengers: Endgame یک نسخه قدیمی از او مجددا موفق شد تا به زمین ۶۱۶ (یا همان خط زمانی اصلی مارول) بازگردد. با این حساب، هیچ بعید نیست که یاندو در قسمت ویژه نگهبانان کهکشان در واقع یکی از نسخه‌های دیگر او از گذشته یا آینده باشد. به هر حال مولتی ورس در دنیای سینمایی مارول مدتی است که به راه افتاده و هر چیزی ممکن خواهد بود؛ حتی بازگشت ابرشرورهای فیلم‌های قدیمی سری مرد عنکبوتی (Spider-Man) که اصلا اعلام هم نشده بود که در دنیای سینمایی مارول هستند!

با این وجود انجام چنین کاری ممکن است برای جمعی از طرفداران چندان هم جالب نباشد؛ طوری که احتمالا نیاز است تا داستانی فوق‌العاده قوی برای بازگشت این شخصیت نوشته شود و اگر روایت بازگشت او هیجان‌انگیز یا مورد پسند عام، قاعدتا طرفداران نیز از آن استقبال نخواهند کرد. بدین ترتیب، شاید اصلا سازندگان قصد بازگرداندن این شخصیت از جهانی دیگر را ندارند و قرار باشد تا شاهد صحنه‌های فلش بک، درباره حضور او در دنیای سینمایی مارول باشیم؛ بدون آنکه چیزی درباره مسئله و حقیقت مرگ او دستکاری شده باشد. گرچه باید این مورد را هم در نظر داشته باشید که شاید اصلا او نمرده باشد! که البته چیدن سناریو آن برای باورپذیر بودن (پس از آن همه مراسم دفن و ..) واقعا غیرممکن خواهد بود.

در میان سه گزینه احتمالی برای بازگشت یاندو، در واقع امکان صحنه‌های فلش بک به بیشترین حد ممکن احتمال پذیر خواهد بود؛ طوری که پیش‌تر جیمز گان (James Gunn)، کارگردان پروژه‌های سینمایی سری Guardians of The Galaxy خود رسما در مصاحبه‌ای اعلام کرده بود که به هیچ وجه قصد ندارد تا مرگ یاندو را نادیده بگیرد و آن را برای بازگرداندن این شخصیت دور بزند. به همین ترتیب نیز از آنجا که قسمت ویژه نگهبانان کهکشان درباره کریسمس است، شاید داستان بازگشت یاندو هم درباره این باشد که چطور پیتر و او تعطیلات سال جدید میلادی را در گذشته با همدیگر می‌گذراندند.

با این وجود پس از نمایش دوباره یاندو در قسمت ویژه نگهبانان کهکشان هیچ بعید نیست که مجددا او را در قالب فلش بک در فیلم Guardians of The Galaxy 3 هم ببینیم؛ بخصوص اگر سازندگان تصمیم بگیرند تا داستان را به جهان‌های موازی ربط بدهند و نسخه دیگری از یاندو در داستان حاضر شود!


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا