#مهسا_امینی

پیش درآمد Fury Road با محوریت فیوریوسا ساخته می‌شود

خبری از شارلیز ترون در نقش اصلی نیست

پیش درآمد Fury Road با محوریت فیوریوسا ساخته می‌شود سورنا رضایی ۰ ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ سینمای جهان
پیش درآمد Fury Road

جرج میلر رسما تایید کرد روی پیش درآمد Fury Road با محوریت فیوریوسا کار می‌کند. این فیلم بدون حضور شارلیز ترون ساخته خواهد شد.

به لطف عملکرد شارلیز ترون (Charlize Theron) در فیلم تحسین شده‌ی Mad Max: Fury Road، فیوریوسا از دید بسیاری از مخاطبان و کارشناسان صنعت یکی از بهترین شخصیت‌های زن چند سال اخیر سینما لقب گرفت. در این میان، نباید از نقش فیلمنامه در رخ دادن این اتفاق غافل شد. داستانی که به رشته‌ی تحریر درآمده بود، تنها روی مد مکس تمرکز نداشت. علاوه بر این، رابطه‌ای که بین مکس و فیوریوسا در جریان فیلم به وجود آمد، بستر اصلی تمامی اتفاقات اصلی بود.

جرج میلر (George Miller) که به خوبی از محبوبیت فیوریوسا در میان مخاطبان و کارشناسان باخبر بود، تصمیم گرفت در کنار ساخت یک دنباله برای Mad Max: Fury Road تحت عنوان Mad Max: The Wasteland، روی یک پیش درآمد با محوریت گذشته‌ی این شخصیت زن کار کند. اوایل فروردین ماه سال جاری بود که وب سایت Variety با انتشار یک گزارش مدعی شد میلر علی‌رغم بحران جهانی کرونا جستجو برای یافتن بازیگر مورد نظر را آغاز کرده و به واسطه‌ی اسکایپ از افراد مختلف تست بازیگری می‌گیرد. آنیا تیلور-جوی (Anya Taylor-Joy)، یکی از نام‌هایی بود که در آن زمان به عنوان یکی از گزینه‌های روی میز مطرح شده بود. اینطور که به نظر می‌رسد، بخشی از مطلب منتشر شده صحیح بوده است.

خالق فرنچایز مد مکس چندی پیش مصاحبه‌ای را با وب سایت The New York Times انجام داد. او در بخشی از گفتگو تایید کرد روی پیش درآمد Mad Max: Fury Road کار می‌کند که به گذشته‌ی فیوریوسا خواهد پرداخت. جرج میلر همچنین گفت فیلمنامه‌ی این اثر را سال‌ها قبل (پیش از اینکه Fury Road به سینماها بیاید) با همکاری نیک لاتوریس (Nick Lathouris) نوشته بود. در ضمن، شایعات به حقیقت پیوستند و شارلیز ترون به دلیل سن بالا و رضایتبخش نبودن کیفیت جلوه‌های ویژه در جوان‌سازی صورت، نقش اصلی را ایفا نمی‌کند. میلر تلاش‌های صورت گرفته در The Irishman را شجاعانه خواند اما اضافه کرد فاصله‌ی بسیاری بین کیفیت کنونی و آنچه باید باشد وجود دارد:

برای مدت طولانی فکر می‌کردم می‌توانم از جلوه‌های ویژه برای جوان‌سازی شارلیز ترون استفاده کنم اما حالا فکر نمی‌کنم به اندازه‌ی کافی پیشرفت کرده باشیم. با وجود تلاش‌های شجاعانه‌ای که در The Irishman صورت گرفت، فکر می‌کنم همچنان فاصله‌ی بسیاری بین کیفیت کنونی و آنچه باید باشد وجود دارد. بسیاری از فعالان، به خصوص طراحان ژاپنی بازی‌های ویدیویی تمام تلاش خود را به کار گرفته‌اند تا این مشکل را حل کنند اما از دید من فاصله‌ی قابل‌توجهی وجود دارد.

مدت کوتاهی پس از انتشار مصاحبه، گزارشی روی خروجی وب سایت The Hollywood Reporter قرار گرفت که ادعا می‌کرد جودی کامر (Jodie Comer) یکی دیگر از گزینه‌های مد نظر جرج میلر برای ایفای نقش فیوریوسا است. این بازیگر انگلیسی طی سال‌های گذشته در سریال‌های مختلفی به ایفای نقش پرداخته که برای مثال می‌توان به My Mad Fat Diary و Killing Eve اشاره کرد. او همچنین در فیلم‌های رو به اکران Free Guy و The Last Duel حضور داشته که مورد دوم را ریدلی اسکات (Ridley Scott) کارگردانی کرده است.

انتخاب گذشته‌ی فیوریوسا به عنوان تمرکز اصلی فیلم جدید نشان می‌دهد جرج میلر تنها به فروش بیشتر فکر نمی‌کند، در غیر اینصورت یک دنباله می‌ساخت تا بتواند شارلیز ترون را هم بازگرداند. هر چند، موفقیت پیش درآمد Mad Max: Fury Road می‌تواند تضمینی بر ساخته شدن Mad Max: The Wasteland با حضور تام هاردی (Tom Hardy) و ترون باشد. در ضمن، میلر در حال حاضر روی Three Thousand Years of Longing کار می‌کند که روند ضبط صحنه‌هایش هنوز به پایان نرسیده است. از همین رو، نباید چندان به اکران مد مکس جدید در آینده‌ی نزدیک امیدوار بود.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا