بازیگر Mad Max Furiosa از زمان شروع فیلمبرداری می‌گوید

گزارش‌های قدیمی صحت نداشتند

فیلمبرداری Mad Max Furiosa

آنیا تیلور-جوی چندی پیش مصاحبه‌ای را با وب سایت Variety انجام داد و در بخشی از آن، درباره زمان فیلمبرداری Mad Max Furiosa صحبت کرد.

مد مکس، در میان نسل جدید علاقه‌مندان به سینما نامی نه چندان شناخته شده بود تا اینکه Mad Max: Fury Road در سال ۲۰۱۵ اکران شد. اگرچه خبری از مل گیبسون (Mel Gibson) در نقش اصلی نبود و تام هاردی (Tom Hardy) جایش را گرفته بود، این فیلم توانست به واسطه کارگردانی، فیلمنامه، صحنه‌های اکشن، بازیگری، تدوین، فیلمبرداری و بازیگری کم‌نقص تحسین‌ها را برانگیخته و رقم ۳۷۶ میلیون دلار را در باکس آفیس جهانی ثبت کند. جرج میلر (George Miller)، خالق فرنچایز مد مکس در کنار بازگرداندان تعدادی از شخصیت‌های قدیمی، یک شخصیت جدید به نام فیوریوسا را معرفی کرد که شارلیز ترون (Charlize Theron) نقش او را ایفا می‌کرد.

فیوریوسا به قدری مورد توجه کارشناسان و مخاطبان قرار گرفت که جرج میلر می‌خواهد یک فیلم با محوریت او ساخته و به گذشته‌اش بپردازد. در ابتد قرار بود شارلیز ترون بازگشته و با استفاده از جلوه‌های ویژه، سنش را کاهش دهند اما میلر پس از تماشای The Irishman منصرف شد. به عقیده او، فناوری‌ها هنوز به اندازه کافی پیشرفت نکرده و نمی‌توانند به شکل واقع‌گرایانه، سن بازیگران را کاهش دهند. از همین رو، ترجیح داد ترون را کنار گذاشته و یک بازیگر جوان برای نقش اصلی انتخاب کند. در نهایت، نقش فیوریوسا روی دوش‌های آنیا تیلور-جوی (Anya Taylor-Joy) قرار گرفت که طی سال‌های اخیر در آثار شاخصی مانند مینی سریال The Queen’s Gambit حاضر شده است.

آنیا تیلور-جوی چندی پیش گفتگویی را با وب سایت Variety انجام داد و در بخشی از آن، زمان فیلمبرداری Mad Max Furiosa را فاش کرد. طبق گفته او، پروژه در ماه آگوست (مصادف با یک مرداد الی ۹ شهریور سال ۱۴۰۰) جلوی دوربین می‌رود. با در نظر گرفتن صحبت‌های تیلور-جوی، می‌توان گفت گزارش‌های غیررسمی اشتباه بوده و فاز فیلمبرداری در ماه ژوئن آغاز نمی‌شود. در ضمن، صحنه‌های مورد نیاز در ایالت نیو ساوت ولز واقع در کشور استرالیا ضبط می‌شوند. طبق شایعه‌ها، Furiosa از لحاظ مقیاس بزرگترین پروژه فرنچایز مد مکس تا به امروز خواهد بود.

بازیگر The Queen’s Gambit، تنها فردی نیست که قطعا در Mad Max Furiosa نقش‌آفرینی خواهد کرد. کریس همسورث (Chris Hemsworth) که با نقش ثور در دنیای سینمایی مارول شناخته می‌شود با وارنر به توافق رسیده و یکی از نقش‌ها را بر عهده گرفته است. به این موارد، باید یحیی عبدالمتین دوم (Yahya Abdul-Mateen II) را افزود که نقش‌آفرینی در Aquaman در پرونده هنری‌اش دیده می‌شود. در ضمن، جانکی ایکس‌ال (Junkie XL) بازمی‌گردد تا بار دیگر موسیقی متن را بسازد. او از آهنگسازان مشهور هلندی بوده و نه تنها در هالیوود فعالیت دارد، بلکه با استودیوهای بازیسازی همکاری می‌کند.

در انتها، لازم به ذکر است فیلم Mad Max Furiosa از تاریخ ۲ تیر ماه ۱۴۰۲ (مصادف با ۲۳ ژوئن سال ۲۰۲۳ میلادی) به سینماهای آمریکا خواهد آمد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا