میزان فروش Frozen 2 در هفته‌ی نخست رکورد شکست

یک پیروزی دیگر برای دیزنی

میزان فروش Frozen 2

آمار باکس آفیس ساعاتی قبل منتشر شد و میزان فروش Frozen 2 در نخستین هفته‌ی اکران فراتر از انتظارات بوده است. این محصول توانست رکورد بهترین افتتاحیه‌‌ی یک انیمیشن بلند در تاریخ سینما را از آن خود کند.

با گذشت شش سال از اکران Frozen، قسمت دوم آن بالاخره روی پرده‌ی نقره‌ای سینما اکران شد. اینطور که به‌نظر می‌رسد، این اثر قصد دارد تا موفقیت‌های قسمت اول را تکرار کند. طبق آمار منتشر شده از سوی وبسایت ددلاین، میزان فروش Frozen 2 در آمریکای شمالی (ایالات متحده‌ی آمریکا و کانادا) ۱۲۷ میلیون دلار بوده است. این محصول همچنین در باکس آفیس خارجی توانست رقم ۲۲۸ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار را به ثبت برساند. بدین ترتیب، رکورد بهترین افتتاحیه‌ی یک انیمیشن بلند در تاریخ سینما به محصول جدید دیزنی تعلق می‌گیرد.

کتلین تاف (Cathleen Taff)، یکی از مدیران اجرایی دیزنی، با انتشار یک بیانیه‌ی رسمی نسبت به این اتفاق واکنش نشان داد. تاف در بخشی از اظهارات خود نوشت سازندگان Frozen 2 نسبت به میزان فروش بالای آن «هیجان‌زده» شده‌اند. او همچنین گفت تکرار موفقیت‌های Frozen کار آسانی نیست. با اینحال، ابراز امیدواری کرد که روند کنونی ادامه پیدا کند، به‌خصوص اینکه نظرات مخاطبان مثبت بوده و تعطیلات هم در پیش است. به‌غیر از موارد گفته شده توسط تاف، مورد دیگری هم هست که می‌تواند به نفع Frozen 2 باشد. این انیمیشن که یک محصول خانوادگی محسوب می‌شود تا آغاز اکران Jumanji: The Next Level در اواسط ماه دسامبر هیچ رقیبی در سینما ندارد.

انیمیشن Frozen که در سال ۲۰۱۳ اکران شد، نهایتاً رقم یک میلیارد و ۲۷۰ میلیون دلار را به‌عنوان فروش نهایی خود ثبت کرد. اگر روند کنونی فروش Frozen 2 ادامه پیدا کند، بعید نیست که شاهد شکسته شدن این رکورد باشیم. البته دو آهنگ Let It Go و Do You Want To Build A Snowman که برای قسمت اول ساخته شده بودند، در زمان اکران بسیار مورد توجه قرار گرفتند اما این اتفاق تاکنون برای هیچ یک از آهنگ‌های قسمت دوم رخ نداده است.

از دیگر فیلم‌های جدید هفته‌ی گذشته می‌توان به A Beautiful Day in the Neighborhood ساخته‌ی فرد راجرز (Fred Rogers) اشاره کرد. این فیلم که تام هنکس (Tom Hanks) را در لیست بازیگران خود دارد، توانست در هفته‌ی نخست اکران ۱۳ میلیون و پانصد هزار دلار فروش داشته باشد. دیگر فیلم جدید، 21 Bridges نام دارد. این فیلم را چادویک بوزمن (Chadwick Boseman) کارگردانی کرده و ۹ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار فروش داشته است.

فروش پایین ریبوت Charlie’s Angels همچنان ادامه دارد. این فیلم در دومین هفته‌ی اکران خود ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار فروش داشته تا میزان فروش آن در باکس آفیس داخلی به رقم حدودی ۱۴ میلیون دلار برسد. شرایط این فیلم اکشن و کمدی در باکس آفیس خارجی مقداری بهتر است. ساخته‌ی جدید الیزابت بنکس (Elizabeth Banks) در کشورهای دیگر مجموعاً ۲۹ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار فروش داشته است. بنکس که علاوه بر کارگردانی، نویسندگی و تهیه‌کنندگی را هم بر عهده داشته، گفت به این فیلم افتخار می‌کند.

لازم به ذکر است که Joker توانست خود را در میان ده فیلم پرفروش هفته‌ی گذشته قرار دهد. این فیلم سینمایی ۳ میلیون دلار باکس آفیس آمریکای شمالی فروش داشته است. در ادامه می‌توانید لیست مربوط به ده فیلم پرفروش هفته‌ی گذشته را مشاهده کنید:

نام فیلممیزان فروش
Frozen 2۱۲۷ میلیون دلار
Ford v Ferrari۱۶ میلیون دلار
A Beautiful Day in the Neighborhood۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار
21 Bridges۹ میلیون و ۳۰۰ هزارد لار
Midway۴ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار
Playing With Fire۴ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار
The Good Liar۳ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار
Charlie's Angels۳ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار
Last Christmas۳ میلیون دلار
Joker۳ میلیون دلار
0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا