#مهسا_امینی

نخستین تریلر فیلم Run با نقش‌آفرینی سارا پالسون منتشر شد

مادری دلسوز که راز شومی را پنهان می‌کند

شرکت Lionsgate بالاخره نخستین تریلر فیلم Run را در فضای مجازی منتشر کرد. این اثر درباره‌ی مادری به ظاهر دلسوز است که راز شومی را پنهان می‌کند.

دو سال پیش، فیلم هیجان‌انگیز Searching روانه‌ی سینماها شد و به‌واسطه‌ی نوآوری در زمینه‌ی روایت، به‌شدت مورد توجه‌ی مخاطبان و منتقدان قرار گرفت. این اثر با بودجه‌ی ۸۸۰ هزار دلاری ساخته شد و در مدت زمان اکرانش توانست به فروشی معادل ۷۵ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار دست یابد. فیلم Searching درباره‌ی پدری بود که سعی داشت به کمک یک کارآگاه پلیس، دختر گمشده‌اش را پیدا کند. موفقیت‌های این فیلم باعث شد تا نام آنیش چگانتی (Aneesh Chaganty) هم بر سر زبان‌ها بیافتد.

دومین فیلم بلند آنیش چگانتی در مقام کارگردان قرار است تحت عنوان Run طی ماه‌های آینده به سینماها بیاید. در همین راستا، شرکت Lionsgate اولین تریلر فیلم را در فضای مجازی به اشتراک گذاشت تا رسما کمپین تبلیغاتی این فیلم ترسناک را آغاز کرده باشد. چگانتی فیلمنامه‌ی این اثر را با همکاری سو اوهانیان (Sev Ohanian) نوشته است. این دو پیش از این برای نوشتن فیلمنامه‌ی Searching با یکدیگر همکاری کرده بودند.

نخستین تریلر فیلم Run مادری دلسوز را به تصویر می‌کشد که تصمیم گرفته است دختر معلول خود را در خانه نگه دارد و دروس مدرسه را به او آموزش دهد، اما این تنها ظاهر ماجراست. دختر معلول در ادامه متوجه می‌شود که حق خارج شدن از خانه را ندارد و حتی رایانه‌ی شخصی آن‌ها به اینترنت متصل نیست. این اتفاقات باعث می‌شود تا دختر نوجوان نسبت به وسواس مادرش در نگهداری از او دچار شک و تردید شود و به این فکر بیفتد که احتمالا راز شومی در این خانه پنهان شده است.

نقش مادر دلسوز و مرموز قصه به سارا پالسون (Sarah Paulson) سپرده شده است. پالسون برای ایفای نقش در سریال‌های تلویزیونی از جمله American Horror Story کاندید دریافت امی و گلدن گلوب شده بود. البته فعالیت بازیگری او تنها به تلویزیون خلاصه نمی‌شود و در فیلم‌های سینمایی مختلفی از جمله Twelve Years a Slave و Ocean’s Eight هم حضور یافته است. نقش دختر نوجوان هم به کیرا آلن (Kiera Allen) سپرده شده است که فیلم ترسناک Run نخستین تجربه‌ی او در زمینه‌ی بازیگری محسوب می‌شود.

سارا پالسون در یکی از مصاحبه‌های خود گفت برای برای به تصویر کشیدن نقش مادر در جدیدترین ساخته‌ی آنیش چگانتی از شخصیت مارگارت وایت در فیلم ترسناک Carrie الهام گرفته است. این فیلم را برایان دی پالما (Brian de Palma) با اقتباس از رمانی به همین نام نوشته‌ی استیون کینگ (Stephen King) در سال ۱۹۷۶ ساخت که اثر بسیار موفقی تلقی می‌شود. شخصیت مارگارت در آن اثر مادری سختگیر بود که به شدت دختر ۱۶ ساله‌ی خود را مورد اذیت و آزار قرار می‌داد.

فیلم سینمایی Run برای اکران از تاریخ ۱۹ اردیبهشت سال ۱۳۹۹ (مصادف با ۸ مه) برنامه‌ریزی شده است. دقیقا یک هفته قبل از این تاریخ، فیلم سینمایی مورد انتظار Black Widow به سینماها می‌آید. بنابراین نباید انتظار داشت که Run بتواند موفقیت‌های Searching را در زمینه‌ی فروش تکرار کند. البته دومین فیلم بلند آنیش چگانتی با بودجه‌ی کمی ساخته شده است و به‌نظر نمی‌رسد به فروش زیادی برای رسیدن به مرز سودآوری احتیاج داشته باشد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا