حجم Final Fantasy 7 Remake Intergrade روی PS5 چند گیگابایت است؟

حجم نسبتا سنگین!

حجم Final Fantasy 7 Remake Intergrade روی PS5 چند گیگابایت است؟ نریمان هروی ۰ ۱۶ خرداد ۱۴۰۰ اخبار بازی
Final Fantasy 7 Remake Intergrade

حجم نسخه PS5 بازی Final Fantasy 7 Remake Intergrade از نسخه‌ی PS4 این بازی کم‌تر است اما با این حال بیشتر از ۸۰ گیگابایت فضای خالی را اشغال می‌کند.

بیایید منصف باشیم. علاوه بر سرعت لودینگ بسیار بالا، یکی از مهم‌ترین سودمندی‌های SSD کنسول PS5 را می‌توان کاهش حجم بازی‌های نصب‌شده روی آن، قلمداد کرد. همان‌گونه که می‌دانید حجم برخی از بازی‌ها روز به روز سر به فلک می‌کشد و به نظر می‌رسد که تامین فضای خالی روی هر کنسول، از معضلات و چالش‌های نسل نهم کنسول‌ها باشد. یکی از مثال‌های به شدت بارز و چشم‌گیر در کاهش فضای مور نیاز، بازی Subnautica محسوب می‌شود. جالب است بدانید که این بازی روی کنسول PS4 حدود ۱۴ گیگ فضا لازم دارد اما نسخه‌ی PS5 این بازی حدود ۷۰ درصد از فضای مورد نیاز را کاهش داده و فقط ۳.۵ گیگابایت از حافظه‌ی کنسول را اشغال می‌کند.

 

بسیاری‌ها نیز امید داشتند که این کاهش سایز نیز در Final Fantasy 7 Remake Intergrade اعمال شده باشد اما ظاهرا زمان ناامیدی این عده‌ی نسبتا کثیر فرا رسیده است. حساب PlayStation Game Size در تویتر اعلام کرده که این بازی در کنسول نسل نهمی پلی‌استیشن، ۸۱.۳ گیگابایت را اشغال خواهد کرد. خبر نسبتا بد هم این است که این حجم بدون احتساب هیچ‌گونه پچ یا آپدیت محاسبه شده است. برای مقایسه نیز در نظر بگیرید که نسخه‌ی PS4 بازی Final Fantasy 7 Remake Intergrade فضای ۸۶ گیگابایتی را اشغال خواهد کرد.

البته، هنوز مشخص نیست که حجم ۸۱.۳ گیگابایت شامل اپیزود INTERmission و بسته الحاقی Yuffie نیز می‌شود یا صرفا این حجم مربوط به بازی اصلی و بدون احتساب اضافیات خواهد بود.

نظر شما در مورد این خبر چیست؟ آیا از طرفداران سری بازی‌های Final Fantasy هستید؟ کدام نسخه از این سری را بیشتر از بقیه‌ی نسخه‌ها می‌پسندید؟ خوشحال می‌شویم که نظر خود را در قسمت کامنت‌ها برای ما بنویسید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا