منتظر افزودن قابلیت فست تراول در GTA Online باشید

۱۰ سال گذشت و بالاخره شاید بتوانیم سریع در لس سانتوس سفر کنیم!

فست تراول در GTA Online

با گذشت حدودا یک دهه از انتشار بازی GTA Online، توسعه دهندگان این بازی محبوب هنوز به دنبال پیشرفت هستند. با توجه به نظر سنجی صورت گرفته طی روزهای اخیر، باید منتظر افزوده شدن قابلیت فست تراول به GTA Online باشیم.

طی روزهای اخیر نظر سنجی برای بازی محبوب GTA Online برگزار شده که نتایج آن، رنگ و بوی افزوده شدن قابلیت سفر سریع یا آنگونه که همه ما می‌شناسیم، فست تراول (Fast Travel) را می‌دهد. سال آینده، تولد ده سالگی بازی محبوب GTA Online است و این بازی پر قدرت‌تر از بسیاری از دیگر بازی‌های روز، به پیش تاخته و کاربران را سرگرم می‌کند و این در حالی است که بازی GTA 6 در دست توسعه بوده و همه ما انتظارش را می‌کشیم. نکته بسیار دوست داشتنی و جالب این بوده که توسعه دهندگان بازی محبوب جی تی ای آنلاین را فراموش نکرده و هنوز به دنبال افزودن بخش‌های جدید به آن هستند.

به تازگی نظر سنجی برای کاربران بازی GTA Online ارسال شده که کاربران در پاسخ به آن، پول درون بازی دریافت کردند. متاسفانه این نظر سنجی به طور اختصاصی در اختیار کاربران اشتراک GTA+ قرار گرفت و از آن‌ها درخواست کرد که بگویند از کدام ویژگی‌های بازی بیشتر و از کدام ویژگی‌های بازی کمتر استفاده می‌کنند. اما داستان این نظر سنجی از جایی جالب شد که دو ویژگی در این نظر سنجی دیده شد که هرگز در بازی GTA Online وجود نداشته‌اند.

اولین ویژگی مطرح شده قابلیت فست تراول و دومین ویژگی قابلیت دسترسی رایگان به دیگر بازی‌های راکستار (Rockstar) از طریق اشتراک GTA+ بود! متاسفانه هیچگونه اطلاعات بیشتری درباره این دو ویژگی در اختیار ما قرار نگرفت، اما کاربران و فعالان باور دارند که راکستار در حال بررسی حداقل یکی از این ویژگی‌ها است.

جابجایی سریع همیشه یکی از بزرگ‌ترین مشکلات بازی GTA Online بوده و در حالی که بسیاری وسایل نقلیه سریع در این بازی تعبیه شده است، فقدان قابلیت فست تراول به شدت احساس شده و این فقدان زمانی بیشتر حس شد که ما شاهد این ویژگی در بخش آنلاین و البته داستانی بازی Red Dead Redemption 2، دیگر شاهکار استودیو راکستار بودیم! این ویژگی در بازی Red Dead Redemption 2‌ اجازه انتقال سریع به نقطه‌های مختلف نقشه بازی را در ازای مبلغی نا چیز به شما می‌داد.

وجود این ویژگی به شدت در بازی رد دد ردمپشن ۲ احساس می‌شد، چون همانطور که می‌دانید نقشه این بازی به مراتب بزرگ‌تر از نقشه بازی GTA Online بوده و به دلیل وقوع بازی در قرن ۱۹ میلادی، شما از وسایل نقلیه موتوری پر سرعت برای جابجایی محروم بودید. همانطور که اشاره شد، در حالی که جابجایی در بازی GTA Online بسیار آسان‌تر از جابجایی در بازی Red Dead Redemption 2‌ است، فقدان قابلیت فست تراول حس شده و جابجایی در نقشه به شدت زمان بر است. ناگفته نماند که ممکن است راکستار در تفکر برای افزودن این قابلیت به بازی GTA 6 بوده و تنها برای گمراه کردن ما نظر سنجی را در بازی GTA Online برگزار کرده است!

از سوی دیگر، بخش بسیار عجیب این نظر سنجی، قرار گرفتن آن تنها در اختیار کاربران اشتراک GTA+ است. همانطور که می‌دانید شما برای دسترسی به این اشتراک، باید به طور ماهانه هزینه‌ای پرداخت کنید و در عوض چندین جایزه، تخفیف و مقداری پول درون بازی دریافت می‌کنید. ایده افزوده شدن قابلیت فست تراول به بازی تنها برای مشترکین GTA+ می‌تواند به ضرر کاربران عادی و در نتیجه به ضرر راکستار پایان یابد. جابجایی پر سرعت در نقشه بازی و سریع‌تر رسیدن به عملیات خود بدون شک سبب دریافت پول بیشتر خواهد شد.

ما شک نداریم که افزوده شدن این قابلیت تنها برای مشترکین سرویس GTA+ می‌تواند سبب عصبانیت کاربران شود و حتی کاربرانی که سال‌ها در این بازی تلاش کرده و و می‌توانند به سادگی و با استفاده از دیگر قابلیت‌ها در این بازی جابجا شوند نیز عصبانی خواهند شد.

بازی GTA Online در حال حاضر برای کنسول‌های نسل هشتمی ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴، کنسول‌های نسل نهمی ایکس باکس سری ایکس/سری اس و پلی استیشن ۵ و البته رایانه شخصی در دسترس است. نظر شما درباره افزوده شدن قابلیت فست تراول در GTA Online یا حتی GTA 6 چیست؟ فکر می‌کنید شاهد افزوده شدن این قابلیت به بازی جی تی ای آنلاین خواهیم بود یا خیر؟ منتظر نظرات شما هستیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا