برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

کارگردان فیلم‌های جانوران شگفت انگیز از احتمال عدم ساخت قسمت بعدی می‌گوید

وارنر و شکستی دیگر!

کارگردان فیلم‌های جانوران شگفت انگیز از احتمال عدم ساخت قسمت بعدی می‌گوید ۱ ۲۴ شهریور ۱۴۰۲ سینمای جهان کپی لینک
کارگردان فیلم‌های جانوران شگفت انگیز

با توجه به صحبت‌های اخیر دیوید ییتس کارگردان فیلم‌های جانوران شگفت انگیز احتمال ساخته نشدن قسمت بعدی بسیار بالا است.

پس از اینکه مجموعه فیلم‌های هری پاتر (Harry Potter) به انتها رسید، وارنر تصمیم گرفت تمرکزش را روی کتاب Fantastic Beasts and Where to Find Them قرار داده و آن را به فیلم سینمایی تبدیل کند. قسمت اول، موفقیت‌های خوبی را برای سازندگان خود به ارمغان آورد اما قسمت‌های بعدی روندی نزولی را طی کردند. تا جایی که قسمت سوم نه تنها بازخوردهای متنقاضی را دریافت کرد، بلکه در جبران هزینه‌های تولید و تبلیغات ناموفق ظاهر شد.

عملکرد ضعیف دو فیلم اخیر جانوران شگفت انگیز، تنها عاملی نبود که این مجموعه را به حاشیه برد. پس از اینکه جانی دپ (Johnny Depp) درگیر ماجرای طلاقش از امبر هرد (Amber Heard) شد، وارنر ترجیح داد به همکاری‌اش با او پایان داده و مس میکلسون (Mads Mikkelsen) را جایگزین کند؛ اقدامی که به هیچ وجه به ذائقه طرفداران خوش نیامد.

دیوید ییتس (David Yates) کارگردان فیلم‌های جانوران شگفت انگیز بوده و اخیراً مصاحبه‌ای را با Deadline انجام داده است. او در پاسخ به سوالی درباره تولید قسمت چهارم گفت:

می‌دانید من کار روی مجموعه هری پارتر را از سال ۲۰۰۵ میلادی آغاز کردم؟ سفری شگفت انگیز بوده و آخرین اثر، یعنی The Secrets of Dumbledore را همزمان با همه گیری ویروس کرونا و قبل از آغاز واکسیناسیون ساختیم. یعنی بدون اینکه واکسیناسیونی صورت بگیرد، مشغول فیلمبرداری بودیم.

نرخ ابتلا [به کرونا] بالا بود و من با گروهی دوست داشتنی کار کردم اما از زمان تکمیل پروژه تاکنون هیچ صحبتی با آن‌ها نداشته‌ام. قضیه این است: «بیاید بگذاریمش کنار و برای مدتی کاری به کارش نداشته باشیم.» هیچ وقت نباید گفت هرگز اما برای عبور از این مجموعه و کنار گذاشتنش [برای همیشه] هیجان زده هستم.

صحبت‌های دیوید ییتس درباره کنار گذاشته شدن مجموعه فیلم‌های جانوران شگفت انگیز را باید حکم تاییدی بر یک گزارش قدیمی دانست. این گزارش که اواخر سال ۲۰۲۲ میلادی به فضای مجازی آمده بود، تاکید داشت وارنر در حال حاضر برنامه‌ای برای ساخت قسمت چهارم ندارد. با در نظر گرفتن این که ریبوت هری پارتر در قالب سریال در دست ساخت قرار دارد، بنظر می‌رسد ماجراجویی‌های نیوت اسکمندر روی پرده نقره‌ای نیمه تمام خواهد ماند.

به عقیده گروهی از طرفداران، مجموعه فیلم‌های Fantastic Beasts باید تمرکز خود را روی جانوران شگفت انگیز حفظ می‌کرد، نه اینکه دشمنی آلبوس دامبلدور و گلرت گریندل والد را اولویت اصلی قرار می‌داد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments