باکس آفیس: رکورد بهترین افتتاحیه دوران کرونا توسط F9 شکسته شد

مخاطبان آماده بازگشت هستند

فروش داخلی F9 در هفته افتتاحیه

وب سایت Deadline در بخشی از گزارش اخیر خود، به فروش داخلی F9 در هفته افتتاحیه پرداخته که مطابق انتظارها بوده است.

تابستان، همیشه فصل مهمی برای باکس آفیس بوده اما تابستان ۲۰۲۱ از اهمیت بسیار بیشتری برخوردار است. سالن‌های نمایش بخش عمده سال جاری و سال گذشته میلادی بسته بوده یا تنها میزان مشخصی از ظرفیتشان قابل‌استفاده بود اما به لطف واکسیناسیون عمومی کووید-۱۹، دیگر محدودیتی برایشان وجود ندارد. فیلم‌های متعددی هم طی فصل جاری راهی پرده نقره‌ای می‌شوند. نکته جالب اینجا است که تراکم فیلم‌ها بالا بوده و همین موضوع باعث شده تا فاصله کوتاهی را بینشان شاهد باشیم. علاوه بر این، گمانه‌زنی‌هایی به وجود آمده بود مبنی بر اینکه همه‌گیری ویروس کرونا و افزایش محبوبیت سرویس‌های استریم عادت‌های مردم را تغییر داده و باکس آفیس رونق سابق را نخواهد داشت. ظاهرا چنین ادعایی صحیح نبوده است.

همان‌طور که با فرا رسیدن روز دوشنبه انتظار می‌رفت، وب سایت Deadline با انتشار یک گزارش اختصاصی به باکس آفیس در هفته گذشته پرداخت. با توجه مطلب، فروش داخلی F9 در هفته افتتاحیه مطابق انتظارها بوده تا نشان دهد علاقه‌مندان به سینما آماده بازگشت به سالن‌های نمایش بوده و تنها منتظر اکران یک اثر بزرگ و مورد انتظار مانند جدیدترین قسمت سریع و خشن بوده‌اند. محصول یونیورسال پیکچرز در هفته نخست اکران داخلی ۷۰ میلیون دلار فروش داشته که بهترین رقم در دوران کرونایی به شمار می‌رود. رکورد قبلی در اختیار A Quiet Place Part II قرار داشت که ۴۸ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار فروخته بود. برای مقایسه بیشتر می‌توان به Hobbs & Shaw اشاره کرد که در هفته نخست اکران داخلی ۶۸ میلیون دلار فروش داشت.

فروش داخلی F9 در هفته افتتاحیه نویدبخش بوده اما همچنان با پرفروش‌ترین فیلم‌های مجموعه فاصله دارد. The Fate of the Furious و Furious 7 در مدت زمان مشابه به ترتیب ۹۸ و ۱۴۷ میلیون دلار فروخته بودند. البته باید یک نکته بسیار مهم را در نظر گرفت: علی‌رغم واکیسناسیون و برطرف شدن محدودیت‌ها، تعداد قابل‌توجهی از مردم نسبت به حضور در اماکن شلوغ تردید دارند. این مشکل تنها با گذشت زمان حل می‌شود. در ضمن، جدیدترین فیلم سریع و خشن در هفته نخست در بیش از ۴ هزار و ۱۰۰ سینما اکران شد که یک رکورد به شمار می‌رود.

رتبه دوم پرفروش‌ترین‌های باکس آفیس داخلی به Quiet Place Part II تعلق گرفت که موفق شد ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار بفروشد. فروش محصول پارامونت پیکچرز نسبت به دو هفته پیش حدودا ۳۲ درصد کاهش داشته است. Hitman’s Wife’s Bodyguard در رتبه سوم دیده می‌شود. این فیلم که دو هفته پیش صدرنشین بود، در هفته اخیر تنها ۴ میلیون و ۸۷۰ هزار دلار فروخت که از کاهشی ۵۷ درصدی خبر می‌دهد. رتبه‌های چهارم و پنجم هم به Peter Rabbit 2: The Runaway و Cruella رسید. آن‌ها در هفته گذشته فروشی ۴ میلیون و ۸۵۰ هزار دلاری و ۳ میلیون و ۷۳۰ هزار دلار را به ثبت رساندند.

F9 برای مدت زیادی بدون رقیب نخواهد بود. Black Widow طی روزهای آتی به سینماهای ایالات متحده آمریکا و کانادا آمده و پیش‌بینی می‌شود حداقل ۸۰ میلیون دلار در هفته نخست بفروشد. کارشناسان همچنین انتظار دارند محصول جدید مارول بیشترین تعداد سینما را به خود اختصاص دهد. اگرچه امیدواری‌ها نسبت به اولین اقتباس سینمایی بلک ویدیو بالا است، نباید فراموش کرد این فیلم به صورت همزمان در سرویس استریم دیزنی پلاس در دسترس قرار می‌گیرد که قطعا تاثیری روی فروش می‌گذارد؛ تاثیری که فعلا مشخص نیست چه مقدار خواهد بود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا