#مهسا_امینی

وبسایت Collider لیستی از بهترین آثار ابرقهرمانی سال ۲۰۲۱ منتشر کرد

در نهایت مولتی‌ورس پیروز می‌شود

بهترین آثار ابرقهرمانی سال ۲۰۲۱

پس از سال ۲۰۲۱، ما واقعاً به بازگشت چند ابرقهرمان الهام بخش نیاز داشتیم. خوشبختانه، سال ۲۰۲۱ مجموعه خوبی از فیلم‌های ابرقهرمانی داشت که نه تنها مردم را به سینماها بازگرداند، بلکه فقط برای کسانی که به آن نیاز داشتند، امید و روشنایی ایجاد کرد. در حالی که مارول بیشترین سهم را از نظر فیلم‌های ابرقهرمانی به دوش می‌کشید، دی‌سی هم فیلم‌های خوبی ارائه کرد که سینمای دی‌سی را به خوبی برای آینده آماده می‌کرد.

با این حال، مهم نیست که این قهرمانان چند نفر را در فیلم‌های خود نجات دادند، بزرگترین نجات آنها ممکن است سینماها باشد، زیرا مردم در نهایت برای تماشای این فیلم‌های پرفروش به سینما بازگشتند. هر فیلم ابرقهرمانی که امسال منتشر شد عالی نبود، اما همه آنها حداقل بسیار سرگرم کننده بودند. در اینجا رتبه بندی هر فیلم ابرقهرمانی منتشر شده  بر اساس رتبه بندی وبسایت collider در سال ۲۰۲۱ آمده است.

 بهترین آثار ابرقهرمانی سال 2021 به انتخاب وبسایت collider

 

  1. Venom: Let There Be Carnage
  2. Black Widow
  3. Eternals
  4. Zack Snyder’s Justice League
  5. Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
  6. The Suicide Squad
  7. Spider-Man: No Way Home

می‌توان گفت که جای تاسف داره که دنباله فیلم ونوم عملکرد رضایتبخشی که مد نظر منتقدین و طرفداران بود را ارائه نداده و طرفداران سونی را نا امید کرد. اگرچه اولین ونوم هم دوست داشتنی نیست، اما مخاطبانی وجود دارند که به همراه رابطه ادی براک با بازی تام هاردی و ونوم همچنان با بازی تام هاردی و از ماهیت جذاب آن استقبال کردند. با ابن حال Venom: Let There Be Carnage کاملا برعکس عمل کرد. اگر کشمکش‌های رابطه‌شان خنده‌دار یا هوشمندانه بود، مشکلی ایجاد نمی‌شد، اما مشاجره‌های مداوم آنها آزاردهنده بوده و برای مدت طولانی ادامه داشت. به علاوه، بدون زیرنویس، سخت است که بفهمیم هر کدام  دقیقا چه می‌گویند. به همین دلیل ونوم ۲ که برخی آن را فاجعه کمیک بوکی سال خطاب می‌کنند به عنوان ضعیف‌ترین اثر سینمایی سال ۲۰۲۱ شناخته می‌شود. 

در این لیست آثاری چون فیلم Black Widow، Eternal از استودیو مارول قرار دارند که تقریبا عملکرد متوسطی را ارائه می‌دهند. می‌توان این گونه عنوان کرد که فیلم بیوه سیاه تنها برای مخاطبین خاص خود سرگرم کننده جلوه می‌کرد و شاید مانند دیگر آثار سینمایی استودیو مارول موفق نشد دل مخاطبین را بدست بیاورد. از طرفی شاید فیلم جاودانه‌ها زمان مناسبی اکران نشد و همین امر باعث شد تا این اثر نیز عملکرد نسبتا متوسطی را ارائه دهد. دنیای Eternal برای طرفداران ماورل کمی غریبه بود و با توجه به عنوان مفاهیمی جدید که برای آثار مارول تازگی داشت با نقد‌های چندان خوبی مواجه نشد. در این لیست فیلم Zack Snyder’s Justice League در رتبه چهارم قرار گرفته و این امر عنوان می‌کند که این اثر پس از مدت‌ها به عنوان یک روزنه امید برای آثار سینمایی دی‌سی تلقی شد.  

سه اثر بعدی که به عنوان بهترین آثار کمیک بوکی سال ۲۰۲۱ شناخته می‌شوند به ترتیب Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings از استودیو مارول، The Suicide Squad از کمیک‌های دی‌سی و در نهایت فیلم Spider-Man: No Way Home است که محصول مشترک استودیو مارول و کمپانی سونی است. این سه اثر در حقیقت شاهکارهای ابرقهرمانی سال ۲۰۲۱ هستند که هر یک داستان منحصر به فرد و مخصوص خود را روایت می‌کنند. Shang-Chi با ارائه شخصیت‌های جدید و اکشن‌های منحصر به فرد خود و The Suicide Squad که ما را باری دیگر با هارلی کویین دوست داشتنی روبه‌رو کرد و در نهایت شاهکار سال، فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست که هر سه اسپایدرمن را در کنار یکدیگر قرار داده و با داستان مولتی‌ورسی شگفت انگیز خود طرفداران ژانر ابرقهرمانی را مجذوب خود کرد. 


guest

7 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا