#مهسا_امینی

نمرات و نقدهای Eternals منتشر شدند؛ ناکام در جلب نظر منتقدان

نقدها چندان نویدبخش نیستند

نقدهای Eternals

در شرایطی که فاصله چندانی با آغار اکران در ایالات متحده آمریکا نداریم، رسانه‌ها اجازه یافته‌اند نقدهای Eternals را روی خروجی خود قرار دهند.

مارول و والت دیزنی در حال حاضر مشغول آماده‌سازی شرایط هستند تا اکران داخلی Eternals را طی روزهای آینده آغاز کنند. این اثر بیست و ششمین فیلم Marvel Cinematic Universe بوده و حول محور گروهی از موجودات انسان‌نما و بسیار قدرتمند می‌چرخد که قران‌ها پیش به سیاره زمین آمده و وظیفه دارند به انسان‌ها کمک کنند تا در جنبه‌های مختلف پیشرفت کنند. از همه مهم‌تر، از سوی موجوداتی به نام سلستیال ماموریت یافته‌اند از نسل بشر در برابر دیوینت‌ها محافظت کنند که بنا به دلایلی آرزوی نابودی انسان‌ها را در سر می‌پرورانند. دیوینت‌ها موجوداتی انسان‌نما هستند اما ظاهرشان نسبتا ترسناک است.

اترنال‌ها فیلم سینمایی پرستاره‌ای به شمار می‌رود. ریچارد مدن (Richard Madden) که به واسطه سریال Game of Thrones شناخته می‌شود، در نقش ایکاریس ظاهر شده که یکی از قدرتمندترین‌های نژادش است. آنجلینا جولی (Angelina Jolie) به عنوان تینا جلوی دوربین رفته که می‌تواند انرژی کیهانی را به هر نوع سلاحی که می‌خواهد تغییر دهد. سلما هایک (Salma Hayek)، کمیل نانجیانی (Kumail Najiani) و جما چان (Gemma Chan) هم دیگر چهره‌های شاخص تیم بازیگری به شمار می‌روند. در ضمن، هری استایلز (Harry Styles) نقش کوتاهی را در صحنه پس از تیتراژ پایانی ایفا می‌کند.

در شرایطی که فاصله چندانی با آغاز اکران گسترده در ایالات متحده آمریکا نداریم، نقد Eternals روی خروجی رسانه‌ها قرار گرفته‌اند. تاکنون و با انتشار ۱۰ نقد مثبت و ۹ نقد متوسط، محصول جدید مارول به متای ۵۸ دست یافته که عملکرد بسیار ضعیفی به شمار می‌رود. جدیدترین اثر کلویی ژائو (Chloé Zhao) با کسب این متا حالا در کنار آثاری مانند Thor ، Thor: The Dark World و Iron Man 2 قرار می‌گیرد که ضعیف‌ترین عملکرد را در زمینه متا داشته‌اند. شرایط در راتن تومیتوز هم چندان نویدبخشی نبوده و فیلم مزبور نمره ۷۱/۱۰۰ را دریافت کرده است. در ادامه می‌توانید خلاصه تعدادی از نقدها را مطالعه کنید.

وب سایت Screen Rant:

Eternals یک ماجراجویی ابرقهرمانی، هیجان‌انگیز و حماسی بوده و کارگردانی کلویی ژائو به زیبایی یک قلب فریبنده و سرشار از احساس را به آن افزوده است. اترنال‌ها متفاوت‌ترین فیلم Marvel Cinematic Universe است که تاکنون ساخته شد.

وب سایت Comic Book: 

Eternals احتمالا یکی از تفرقه‌اندازترین فیلم‌های Marvel Cinematoc Universe خواهد بود. شخصیت‌های قدرتمند و جلوه‌های بصری برای برخی از طرفداران کافی هستند تا آن را یکی بهترین‌های فرنچایز بنامند اما دیگران نظر چندان مثبتی نسبت به فیلمنامه شلخته و مدت زمان طولانی نخواهند داشت. مهم نیست شما چه احساسی نسبت به اترنال‌ها دارید، نمی‌توان کتمان کرد که فاز چهارم شروع هیجان‌انگیزی دارد.

وب سایت Gamespot:

قدم‌های رو به جلوی زیادی در Eternals برداشته شده و تمایل مارول برای فاصله گرفتن از فرمولش به ترندی نویدبخش تبدیل شده که حالا در فاز چهارم شدت بیشتری به خود گرفته است. با مقداری شانس، این شخصیت‌ها به روند رو به رشد خود ادامه داده و تکامل می‌یابند تا برای فیلم‌های آینده بازگردند.

وب سایت IGN: 

بخش عمده موفقیت Eternals را باید به پای عملکرد تیم بازیگری و روابط بین شخصیت‌ها نوشت. تقابل آن‌ها و روابط پیچیده‌شان با انسان‌ها به موضوع جذابی در داستان تبدیل می‌شود. المان‌های کهکشانی موجود در داستان هم خودشان را به این حد از جذابیت می‌رسانند. وقتی تمرکز داستان از روی دیوینت‌ها برداشته شده و روی سلستیال‌ها قرار می‌گیرد، فیلم به شدت بدی شروع به ریپ زدن می‌کند.

وب سایت The Guardian:

Eternals یک اثر کاملا حوصله‌سربر نبوده و چیزهای جدیدی برای دیدن وجود دارد اما نمی‌توان آن را فیلمی هیجان‌انگیز در نظر گرفت. یکی از نقاط قوت فیلم‌های Marvel Cinematic Universe پرداخت جداگانه شخصیت‎‌ها به مرور زمان و فراهم کردن شرایط برای فیلم‌های بعدی است. در اینجا، اتفاقات همگی با هم رخ می‌دهند.

در انتها، لازم به ذکر است فیلم اترنال‌ها از تاریخ ۱۴ آبان سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۵ نوامبر) روی پرده نقره‌ای خواهد آمد.


guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا