#مهسا_امینی

تقابل ارن و راینر در نخستین تریلر فصل چهارم Attack on Titan

انتشار یک پوستر جدید

استودیوی ژاپنی MAPPA ساعاتی پیش نخستین تریلر فصل چهارم Attack on Titan را به همراه یک پوستر جدید در فضای مجازی به اشتراک گذاشت.

هاجیمه ایسایاما (Hajime Isayama) نویسنده و طراح ژاپنی در سپتامبر سال ۲۰۰۹ میلادی نخستین جلد از مانگای Attack on Titan را منتشر کرد که از همان آغاز مورد توجه‌ منتقدان و مخاطبان قرار گرفت. محبوبیت این سری ادامه‌دار بوده و طبق آمارهای رسمی، تا دسامبر سال ۲۰۱۹ میلادی ۱۰۰ میلیون نسخه از آن در سراسر جهان به فروش رسیده است. با در نظر گرفتن این موضوع، چندان هم عجیب نیست که استودیوی ویت تصمیم گرفت اقتباس تلویزیونی آن را بسازد. فصل‌های اول تا سوم به ترتیب در سال‌های ۲۰۱۳، ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ میلادی روی آنتن رفته و فصل چهارم هم قرار است در پاییز سال جاری میلادی پخش شود.

داستان در دنیایی خیالی جریان دارد که ظهور غول‌های عظیم و حمله‌ی گاه و بی‌گاه آن‌ها، زندگی انسان‌ها را تحت تاثیر خود قرار داده است. انسان‌ها که روزگاری کنترل زمین را به دست داشتند، اکنون مجبور هستند در شهری که دارای سه دیوار است زندگی کنند؛ دیوارهایی که برای دفاع در برابر حملات تایتان‌ها ساخته شده است. وجود این دیوارها در ابتدا بسیار موثر بود تا اینکه یک تایتان عظیم‌الجثه به همراه یک تایتان کوچکتر به شهر حمله کرده و اولین دیوار را نابود می‌کنند. در جریان این حمله، مادر ارن یگار کشته می‌شود. از همین رو، شخصیت اصلی داستان تصمیم می‌گیرد به نیروهای نظامی پیوسته و تمام تلاش خود را به کار بگیرد تا تک تک تایتان‌ها را به کام مرگ بفرستد.

استودیوی MAPPA ساعاتی قبل نخستین تریلر فصل چهارم Attack on Titan را به همراه یک پوستر جدید منتشر کرد. این ویدیوی تبلیغاتی بیش از ۲ دقیقه زمان داشته و یکی از صحنه‌های بسیار مهم را شامل می‌شود: تقابل ارن یگار و راینر. همچنین در جریان آن شاهد معرفی شخصیت‌های جدیدی هستیم. این شخصیت‌ها که نخستین بار در مانگاها حضور داشته‌اند، به مرور اهمیت بسیاری در جریان داستان پیدا می‌کنند. مشخص نیست این اتفاق در انیمه هم رخ می‌دهد یا خیر. در ضمن، انتشار مانگاهای حمله به تایتان‌ها همچنان ادامه دارد اما طبق برنامه‌ریزی‌های قبلی، هاجیمه ایسایاما قصد دارد آن را در سال جاری میلادی به پایان برساند.

وظیفه‌ی ساخت فصل‌های اول تا سوم این سریال را استودیوی ویت بر عهده داشت اما بنا به دلایلی ترجیح داده شد تولید فصل پایانی به استودیوی MAPPA سپرده شود. تغییر استودیوی سازنده بین فصل‌های مختلف یک سریال اتفاق عجیبی نیست اما تغییر آن پیش از فصل پایانی مقداری غیرمنتظره بوده است. با این حال، بازخوردهای طرفداران نسبت به تریلر در شبکه‌های اجتماعی بسیار مثبت بوده است. آن‌ها با انتشار توییت‌های مختلف هیجان‌زدگی بالای خود را نشان داده‌اند. البته استودیوی MAPPA هم در زمینه‌ی ساخت انیمه بی‌تجربه نیست و آثار تلویزیونی و سینمایی مختلفی در پرونده‌اش دیده می‌شود. در ضمن، هاجیمه ایسایاما با انتشار یک متن از اعضای استودیوی ویت تشکر کرد. این نویسنده‌ی ژاپنی امیدوار است سازندگان جدید هم بتوانند در خلق خاطره‌های به یاد ماندنی موفق عمل کنند.

تاریخ دقیق پخش فصل چهارم Attack on Titan هنوز مشخص نیست و تنها می‌دانیم در پاییز سال جاری میلادی روی آنتن می‌رود. هر چند، احتمال تاخیر و پخش آن در سال آینده‌ی میلادی وجود دارد. به هر حال، بحران جهانی کرونا بسیاری از کشورهای جهان از جمله ژاپن را تحت تاثیر قرار داده است.


guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا