۴ دروغ درباره‌ی بازی Elden Ring که نباید باور کنید

واقعیت‌هایی از Elden Ring

شایعات بازی Elden Ring

اخیرا اطلاعات بیشتری از شایعات بازی Elden Ring منتشر شده که طبق آن‌ها، می‌توانیم ببینیم که آیا موارد لو رفته قبلی مانند تئوری‌ها و برخی جزئیات درست بوده‌اند یا که نه. این در حالی است که ظاهرا، شایعه‌ها چندان هم حقیقت را درباره این عنوان بیان نکرده‌اند!

سال ۲۰۱۹ برای اولین بار رونمایی از بازی Elden Ring انجام شد و طرفداران سری‌های سبک اکشن نقش‌آفرینی یکبار دیگر برای یک ماجراجویی جدید و به شدت خطرناک در دنیای ویدیو گیم هیجان‌زده شدند. با این حال در هنگام معرفی اولیه بازی، عملا کمترین جزئیات ممکن به نمایش درآمد و در دسترس کاربران قرار داده شد تا افراد را برای یک تریلر کامل‌تر آماده کند. اما این تریلر کامل‌تر مدت زیادی طرفداران را در انتظار گذاشت و باعث شد تا به جای اطلاعات رسمی، انواع و اقسام شایعه‌های مختلف درباره این بازی منتشر شود. در واقع این شایعه‌ها همه ناشی از آن هستند که Elden Ring یک بازی شدیدا مورد انتظار بوده و طرفداران تشنه اطلاعات تازه درباره آن هستند، اما از طرفی اگر گفته‌های برخی کاربران به نظرات منفی منجر شود، می‌تواند هیجان برای عرضه عنوان اصلی را کمتر کرده در نتیجه خوراک همین شایعات غلط کند! به نحوی که انتظارات شدیدا بالا می‌رود و محصول نهایی آنچه که فکر می‌کردیم نیست.

طی سال گذشته درباره این عنوان ما انواع شایعه‌های مختلف را شنیده بودیم؛ از لو رفتن گیم پلی گرفته، تا تصاویری که ظاهرا درست بوده و مربوط به خود بازی هستند. با این حال قرار نیست که هر اطلاعاتی که درباره این بازی منتشر می‌شود کاملا درست باشد! در نتیجه قصد داریم تا در ادامه برخی از شایعات بازی Elden Ring را مجددا بررسی کرده و آن‌ها را با اطلاعات رسمی مقایسه کنیم. البته دقت کنید که تئوری‌ها و شایعه‌های درباره این بازی زیاد هستند و سعی کرده‌ایم تا فقط مهم‌ترین و عجیب‌ترین آن‌ها را انتخاب کنیم!

مکانیزم Stamina از بازی Elden Ring پاک نخواهد شد!

اضافه کردن مکانیزم Stamina در واقع یک محدودیت بر انجام دادن حرکات توسط کاراکتر داخل بازی است که در بسیاری از عناوین به کار گرفته شده و بازیکن را مجبور می‌کند تا از محدودیت قدرت شخصیت خود، به اندازه استفاده کرده و زمان پر شدن دوباره آن را در مبارزه‌ها مدیریت کند. این کار از یکنواختی و ابرقدرت شدن بازیکن در میان دشمنان جلوگیری می‌کند و در گیم پلی تاثیر بسیاری خواهد داشت، اما چنان که گفته شده بود، قرار است تا این مکانیزم از بازی Elden Ring برداشته شود.

در واقع در بازی Sekiro: Shadows Die Twice این سیستم از بازی حذف شده بود و شما به جای اینکه شاهد یک نوار سبز رنگ برای میزان توان کاراکتر خود باشید، باید سعی می‌کردید تا با انجام حملات درست زمانبندی شده و شکستن حالت دفاع حریف او را از پای دربیاورید. حال این سیستم جدید باعث شده بود تا بسیاری از کاربران فکر کنند که بازی بعدی استودیو FromSoftware باز هم همین راه را ادامه می‌دهد، در حالی که برخلاف این شایعات بازی Elden Ring و به گفته هیدتاکا میازاکی (Hidetaka Miyazaki)، قرار نیست تا سیستم Stamina برداشته شود. با این وجود او اظهار کرده که این مکانیزم چنان که در گذشته و در عناوینی مانند Dark Souls دیده بودیم چندان حرکات بازیکن را محدود نمی‌کند و کار با آن از هیجان بازی کمتر نخواهد کرد.

شایعات مربوط به کنار رفتن جرج مارتین از داستان‌نویسی بازی Elden Ring

جرج آر.آر. مارتین نویسنده‌ای است که برای نوشتن سری رمان محبوب Song of Ice And Fire (آوای یخ و آتش) بسیار معروف شده و از طرفی قرار بود تا در کار نویسندگی داستان بازی Elden Ring دست داشته باشد. با این حال بسیاری از کاربران پس از خبر تاخیر در ساخت این عنوان اظهار کرده بودند که مارتین دیگر در این ماجرا دخیل نبوده و به نحوی روی پروژه‌های دیگر تمرکز کرده است. همچنین برخی شایعات بازی Elden Ring به این موضوع اشاره داشتند که ظاهرا مارتین فقط و فقط روی شخصیت‌پردازی کاراکتر اصلی کار کرده و دخالتی در داستان کلی ندارد. اما حال باید بدانید که این اخبار کاملا غلط هستند!

در واقع خود جرج مارتین در یکی از مصاحبه‌های خود اظهار کرده بود که او چند سال پیش زمانی که خبر ساخت یک بازی جدید در سبک اکشن نقش‌آفرینی توسط استودیو FromSoftware را شنید، یک جهان عجیب و پر از شخصیت‌های متنوع را برای آن‌ها خلق کرده تا بتوانند داستان خود را در آن روایت کنند. با این حال او اعلام کرد که کار رسمی با این استودیو را مدت‌ها پیش به اتمام رسانده، ولی هنوز هم طرح‌ها و جزئیات داستان را مطالعه می‌کند و برای پیشرفت آن به میازاکی کمک می‌کند تا همه چیز همانطور که باید و شاید به بهترین شکل انجام شود.

بازی Elden Ring چندان هم درباره اسب‌سواری نیست!

یکی از شایعات بزرگ بازی Elden Ring زمانی بود که یک کاربر ناشناخته در فضای مجازی اظهار کرد که این عنوان کاملا در سبک جهان‌باز است و از همین جهت شما برای رفتن از مکانی به مکان دیگر به یک سواری نیاز دارید که قاعدتا اسب‌ها خواهند بود. با این وجود وقتی که پای اسب به دنیای جادویی Elden Ring باز شود قاعدتا نمی‌توان از این موضوع صرف نظر کرد که احتمالا این موجود در انواع مختلف حاضر خواهد شد! این یعنی ممکن است اسب عادی، اسب تک شاخ و … در بازی وجود داشته باشد و مانند The Legend of Zelda: Breath of The Wild بتوانید از هرکدام از آن‌ها مراقبت کرده و برای طی کردن مسافت‌های طولانی استفاده کنید.

حال وقتی که تریلر گیم پلی رسمی بازی Elden Ring منتشر شد، دیدیم که شخصیت اصلی می‌تواند هر زمان که بخواهد اسب خود را احضار کند و سوار بر آن به دشمنان حمله کند. همچنین فضای جهان‌باز این عنوان در تریلر کاملا قابل مشاهده بود و از این نظر ظاهرا کاربر ناشناخته‌ای که شایعه پراکنی کرده، حرف درستی زده بود. با این حال نکته قابل توجه اینجاست که این اسب حداقل در تریلر گیم پلی رسمی هیچ وقت عوض نشد و تغییری نکرد. این یعنی احتمالا قرار نیست تا شاهد انواع و اقسام اسب‌ها در بازی باشید و اسب داخل بازی به نحوی خود یکی از کاراکترهای اصلی است! حال اینکه بتوان همین کاراکتر را با آیتم‌های مختلف تزئین کرد خود موضوع دیگری خواهد بود که احتمالا در بازی وجود خواهد داشت.

شایعات بازی Elden Ring درباره تخیلی سای فای بودن آن هرگز درست نیستند!

در واقع یکی از بزرگ‌ترین شایعاتی که درباره داستان و محیط بازی Elden Ring وجود داشت این بود که در واقع شما در جهان این عنوان هرگز با چیزی به نام جادو و روح‌های مختلف طرف نیستید! بلکه با گشت و گذار داخل مراحل مختلف بازی متوجه می‌شوید که تمامی این سرزمین در واقع بخشی از یک تمدن فوق پیشرفته قدیمی با تکنولوژی برتر است که هوش مصنوعی در آن هنوز هم وجود دارد. این تئوری به شدت می‌توانست درست باشد و حتی داستان به نسبت شگفت‌انگیزی را هم بیان کند، اما باید گفت که این ایده حتی در عین بی‌نظیر بودن هم درست نیست.

در واقع هنگام منتشر شدن تریلر گیم پلی بازی، این ایده کنار زده شد تا بدانیم که Elden Ring کاملا در یک فضای فانتزی بوده و سازندگان آن هم علاقه‌ای به کشاندن آن به محیطی واقع‌گرایانه یا سایبرپانکی و سای فای ندارند! با این وجود باید برای این بازی حساب کاملا جداگانه‌ای را با عناوینی مانند Horizon: Zero Dawn و Destiny باز کنید که فضای آن‌ها مشابه توضیحات شایعه مورد نظر است!

بازی Elden Ring برای عرضه در تاریخ ۶ اسفند سال جاری (۲۵ فووریه ۲۰۲۲) برنامه‌ریزی شده و برای کنسول‌های پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس سری ایکس – اس و پلتفرم رایانه شخصی عرضه خواهد شد‌.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا