نظرسنجی توییتری اد بون درباره مهم‌ترین فاکتور کنسول‌های نسل بعد

قیمت کنسول‌ها، مهم‌ترین فاکتور!

نظرسنجی توییتری اد بون

به‌تازگی، اد بون یک نظرسنجی درباره‌ی مهم‌ترین فاکتور کنسول‌های نسل بعد در صفحه‌ی توییتر خود ترتیب داده است.

خالق مجموعه Mortal Kombat اد بون، اخیرا یک نظرسنجی توییتری در صفحه رسمی خودش با بیش از ۵۰۰ هزار فالور ترتیب داده است. موضوع این نظرسنجی درباره‌ی مهم‌ترین فاکتور موجود در کنسول‌های نسل بعدی، یعنی ایکس‌باکس سری ایکس پلی‌استیشن ۵ است.

از گزینه‌هایی که بون در نظرسنجی خودش قرار داده است می‌توان به قیمت مقرون به صرفه، گرافیک بهتر، بازی‌های انحصاری و پشتیبانی از بازی‌های نسل قبلی اشاره کرد. در این نظرسنجی بیش از ۵۰ هزار نفر شرکت کردند و جالب است بدانید که بیشترین آرا به گزینه قیمت مقرون به صرفه بودن قیمت تعلق گرفت. ۳۷.۵ درصد از طرفداران به گزینه قیمت مقرون به صرفه، ۳۰ درصد به پشتیبانی از بازی‌های نسل قبل، ۱۹.۲ درصد به گزینه گرافیک بهتر و ۱۳.۲ درصد هم به گزینه بازی‌های انحصاری رای دادند.

اد بون در پایان نظرسنجی در یک توییت گفت:

بیش از ۵۰ هزار نفر از شما در این نظر سنجی شرکت کردید  به نظر می‌رسد که قیمت، مهم‌ترین معیار برای کنسول‌های نسل بعدی باشد. حدس می‌زدم که گزینه بازی‌های انحصاری بیشتر از ۱۳ درصد رای بیاورد.

مایکروسافت و سونی، هنوز برای کنسول‌های نسل بعدی خودشان قیمتی تعیین نکرده‌اند؛ اما با توجه به اینکه تا پایان سال شاهد عرضه‌ی ایکس‌باکس سری ایکس و پلی‌استیشن ۵ هستیم، پیش‌بینی می‌شود که به زودی و در ماه‌های آینده قیمت هر دو کنسول رسما اعلام شود.

نسل قبل، در زمان عرضه پلی‌استیشن ۴ با قیمت ۴۰۰ دلار و ایکس‌باکس وان با قیمت ۵۰۰ دلار روانه بازار شدند. ایکس‌باکس وان به دلیل اینکه در آن مقطع زمانی همراه با کینکت منتشر شد، قیمت بالاتری نسبت به پلی‌استیشن ۴ داشت و همین مسئله باعث شد تا ردموندی‌ها حسابی از رقیب ژاپنی خود جا بمانند. بعدها ایکس‌باکس وان، کینکت را به طور کلی از روی کنسول خود حذف کرد و قیمت آن را به ۴۰۰ دلار کاهش داد.

پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری ایکس هر دو تعطیلات سال نو میلادی عرضه خواهند شد. مایکروسافت در دسامبر سال ۲۰۱۹ و در جریان مراسم The Game Awards یک سری اطلاعات و جزئیات مثل شکل ظاهری کنسول و کنترلر آن را به نمایش گذاشت.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا