#مهسا_امینی

همکاری الکترونیک آرتز و مارول برای ساخت چند بازی جدید

سه بازی اکشن و ماجراجویی در راه هستند

الکترونیک آرتز و مارول

با استناد بر بیانیه منتشر شده، شرکت الکترونیک آرتز برای ساخت چند بازی جدید در سبک اکشن و ماجراجویی با شرکت مارول گیمز همکاری می‌کند. 

با توجه به محبوبیت غیرقابل انکار دنیای سینمایی مارول، تا به امروز بسیاری از بازی‌سازها و شرکت‌های بزرگ ناشر عناوین مختلفی را با اقتباس از دنیای مارول خلق کرده‌اند. در حالی که برخی از این عناوین به خاطر یک سری مشکلات و اشتباهات متعدد چندان باب میل هواداران نبودند، اما گاها آثار ارزشمندی از جمله مرد عنکبوتی از استودیو اینسامنیاک گیمز نیز در میان آن‌ها به چشم می‌خورند که حسابی مورد استقبال بازیکنان قرار گرفتند.

در همین راستا، اواخر شهریور ماه امسال بود که شرکت الکترونیک آرتز با همکاری مارول از ساخت بازی جدید Iron Man خبر داد. این عنوان در حال حاضر مراحل توسعه خود را در استودیوی موتیو، سازنده ریمیک بازی فضای مردگان، سپری می‌‌کند و هنوز تاریخی برای انتشار ندارد.

با این حال، به نظر می‌رسد که بازی جدید مرد آهنی تنها اثر الکترونیک آرتز از دنیای مارول نیست و این کمپانی با همکاری کمپانی Marvel Games چندین بازی اکشن و ماجراجویی از دنیای مارول نیز توسعه می‌دهد. به بیان دقیق‌تر، ساعاتی قبل بیانیه مشترکی از سوی این شرکت منتشر شد که بر اساس آن، گویا مارول گیمز و EA به طور رسمی همکاری خود برای ساخت چند بازی جدید از جهان مارول برای پلتفرم رایانه شخصی و کنسول‌ها را آغاز کردند.

در این بیانیه گفته شده که هر کدام یک از این عناوین داستان منحصر به فردی را روایت می‌کند. بدین ترتیب، ظاهرا منظور شرکت الکترونیک آرتز از این همکاری صرفا به ساخت دنباله مرد آهنی خلاصه نمی‌شود. متاسفانه هنوز جزئیات بیشتری در این خصوص در دسترس نیست و تا به امروز اطلاعاتی درباره کلیات بازی‌ها و استودیوی سازنده آن‌ها ارائه نشده است. البته، چند وقت پیش بود که رسانه بلومبرگ در گزارشی اعلام کرد که شرکت الکترونیک آرتز با همکاری مارول گیمز حداقل سه بازی اکشن و ماجراجویی از جهان مارول می‌سازد؛ هرچند که باز هم اطلاعاتی از این آثار در دست نیست.

همان‌طور که اشاره کردم، بازی مرد آهنی اولین محصول همکاری الکترونیک آرتز و مارول به شمار می‌رود. در حالی که هنوز ویدیویی از این اثر به اشتراک گذاشته نشده و جزئیاتی از زمان عرضه آن در دسترس نیست، لیکن استودیوی موتیو مدتی قبل در پیامی اعلام کرد که فاز آزمایشی و تست بازی را آغاز کرده است.

با توجه به آغاز روند بررسی و تست بازی، بسیاری از فعالان حوزه ویدیو گیم معتقد هستند که پروسه ساخت بازی از مدت‌ها پیش شروع شده و چه بسا احتمالا فرآیند پیش تولید آن به پایان رسیده است. بر این اساس، انتظار می‌رود که بعد از تایید مرحله تست و بررسی، بازی وارد پروسه ساخت کامل شود که در این حالت، بازی کمی زودتر از تصورها روانه بازار خواهد شد.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با شروع همکاری طولانی مدت الکترونیک آرتز و مارول چیست؟ به نظر شما، آیا کمپانی EA می‌تواند آثار مهیج و بی‌نظیری از جهان پرطرفدار مارول را تقدیم بازیکنان کند؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا