آیا راک در نقش بلک ادام در DCU باقی خواهد ماند؟

سرنوشت بلک ادم چیست؟

راک در نقش بلک ادم

به نظر می‌رسد که سیاست‌‌های جیمز گان (James Gunn) باعث به وجود آمدن شایعاتی در رابطه با عدم حضور راک در نقش بلک ادام در دنباله فیلم Black Adam شده است. 

فیلم بلک ادم خیلی از جدیدترین آثار سینمای دی‌سی بوده که باعث شد کشتی گیر معروف را در نقش یک ابرقهرمان یا به گونه‌ای آنتی هیرو جذاب ببینیم. بلک ادم (Black Adam) یکی از بزرگ‌ترین آنتی‌هیرو‌ها و جادوگران دنیای کمیک‌های دی‌سی است که ورود او به سینما می‌توانست پتانسیل‌‌های بسیار خوبی را برای تقویت جهان سینمای دی سی به همراه داشته باشد. دواین جانسون (Dwayne Johnson)، بازیگر و سوپراستار هالیوود، طی تور رسمی فیلم بلک ادم  موضوع جالبی را عنوان کرد که توجه طرفداران دی سی را به خود جلب نمود. کشتی‌گیر سابق عنوان کرد که بر اساس صحنه پس از تیتراژ فیلم بلک آدام، در دنباله این اثر شخصیت سوپرمن را خواهیم داشت که به مبارزه علیه آنتی‌هیرو مذکور می‌پردازد. در این صحنه هنری کویل (Henry Cavill) بازیگر سابق سوپرمن باز‌می‌گردد تا باری دیگر به عنوان قهرمان معروف دی‌‌سی بدرخشد. این خبر طرفداران را امیدوار کرد که بازیگر مشهور برای فیلم Man of Steel 2 یا یک فیلم در آینده DC هم بازگردد.

کمتر از چهار ماه پس از اکران فیلم بلک ادم، پس از اینکه جیمز گان، مدیرعامل استودیو دی سی اعلام کرد کویل دیگر به عنوان مرد پولادین بازنمی‌گردد و نویسنده، کارگردان این استودیو شروع به نوشتن یک داستان تازه برای شخصیت سوپرمن کرد، بازگشت کویل و کل ایده حضور او در دنباله فیلم بلک ادم اکنون بی‌ربط به نظر می‌رسد. پس از این اتفاق، جانسون همچنین به طرفداران خود اطلاع داد که بلک آدام بخشی از DCU آینده گان نخواهد بود. از زمانی که برادران وارنر در ماه اکتبر، بلک آدام را به طور انحصاری در سینماها اکران کردند، اتفاقات زیادی افتاده است و گزارشات جدید نشان می‌دهند که ارتباط بین این بازیگر و استودیو وارنر براس دچار مشکل شده است. گزارش جدیدی توسط Variety منتشر شده که نشان می‌دهد رابطه کاری بین دواین جانسون و برادران وارنر پس از DC League of Super-Pets و Black Adam چقدر دچار مشکل شده است.

قبل از انتشار فیلم بلک آدام، جانسون با دیوید زاسلاو، مدیر عامل WBD ملاقات کرد تا او را متقاعد کند یک برنامه چند ساله با تمرکز بر خود و کلارک کنت کویل را راه‌اندازی کند. به دنبال این حرکت یکی از منابع اظهار داشت که راک با برخی از مدیران برادران وارنر بحث کرده و گفته است که برنامه‌ریزی آن‌ها مشکل دارد. با توجه به تصمیمات جیمز گان و پیتر سافران، مدیرعامل‌های جدید استودیو دی سی، آینده راک در نقش بلک ادم مشخص نیست و در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. اکران فیلم با بودجه کلان در اکتبر (معادل ۲۳۵ میلیون دلار با احتساب فیلمبرداری مجدد) تنها ۳۹۱ میلیون دلار در باکس آفیس جهانی فروخت. سرمایه‌گذاری دیگر جانسون در سال ۲۰۲۲، یعنی DC League of Super-Pets، پس از درخواست اعتبار تهیه‌کننده، اما با حداقل تبلیغ فیلم، به روابط این بازیگر با استودیو فشار‌های بدی وارد کرد.

یکی دیگر از درخواست‌های عجیب جانسون این بود که برند یکی از محصولات تجاری او در اولین نمایش فیلم Black Adam در نیویورک تبلیغ شود. یکی از منابع نزدیک به او عنوان کرده است که جانسون درخواست‌‌های زیادی از استودیو داشته که با توجه به بازدهی او در نقش بلک ادم منطقی نبوده است. به عنوان بخشی از گزارش، پل درگارابدیان، تحلیلگر باکس آفیس نیز عنوان کرد که وقتی این سطح از استعداد در میان باشد، نمی‌توان بودجه کمتری را در نظر گرفت. با توجه به جایگاه The Rock در هالیوود و تمایل به موفقیت‌آمیز بودن پروژه پرشور او، بلک آدام، ممکن است شانس آخر دی‌سی برای ساخت یک اثر موفق ابرقهرمانی باشد.

3.5 2 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا