اولین تریلر فیلم Dune نوید یک اثر حماسی را می‌دهد

این ویدیو بیش از سه دقیقه زمان دارد

استودیوی برادران وارنر به وعده‌ی خود عمل کرد و اولین تریلر فیلم Dune را ساعاتی قبل در فضای مجازی به اشتراک گذاشت.

تل‌ماسه یا Dune نوشته‌ی فرانک هربرت (Frank Herbert) را می‌توان یکی از مهم‌ترین و صد البته محبوب‌ترین رمان‌های علمی تخیلی تاریخ ادبیات دانست. این کتاب جدا از برانگیختن تحسین منتقدان، روی آثار قابل‌توجهی تاثیر گذاشته که برای مثال می‌توان به فرنچایز‌های جنگ ستارگان، استار ترک و همچنین سریال‌های The Kingkiller Chronicle و Futurama اشاره کرد. حتی برای ساخت انیمه‌ی سینمایی Nausicaä of the Valley of the Wind هم از Dune الهام گرفته شد. استودیوهای فعال در حوزه‌ی سینما و سریال که به خوبی از پتانسیل‌های این رمان اطلاع داشتند، طی دهه‌های گذشته مجموعا دو اقتباس (یک فیلم سینمایی و یک سریال) براساس آن تولید کردند که هیچ کدام نتوانستند مطابق انتظار ظاهر شوند.

حالا نوبت به دنی ویلنوو (Denis Villeneuve) رسیده تا شانس خود را برای ساخت اقتباس سینمایی تل‌ماسه امتحان کند. این اثر به دو دلیل در لیست انتظار بسیاری از علاقه‌مندان قرار دارد: دلیل اول، با تجربه‌ی بالای ویلنوو در ساخت آثار علمی تخیلی مرتبط است؛ دلیل دوم و پایانی هم از لیست بازیگران نشات گرفته شده است. کارگردان Blade Runner 2049 برای ساخت جدیدترین اثرش به سراغ ستاره‌های حال حاضر هالیوود رفته که از مهم‌ترینشان می‌توان تیموتی شالامی (Timothée Chalamet)، جیسون موموآ (Jason Momoa)، زندایا (Zendaya)، جاش برولین (Josh Brolin)، خاویر باردم (Javier Bardem) و اسکار آیزاک (Oscar Isaac) را نام برد.

استودیوی برادران وارنر به وعده‌ی خود عمل کرد و اولین تریلر فیلم Dune را ساعاتی قبل از طریق وب سایت یوتیوب به اشتراک گذاشت. داستان این اثر حول محور پال آترایدز می‌چرخد که از هوش و استعداد بالایی برخوردار بوده و قرار است اتفاقات بزرگی را رقم بزند. او روزهای آرامی را سپری می‌کند تا اینکه پدرش علاوه بر سیاره‌ی کالادان، وظیفه‌ی فرمانروایی بر آراکیس را هم می‌پذیرد. بیابان‌های شنی تمام این سیاره‌ی بسیار خطرناک را در بر گرفته اما وجود ماده‌ای بسیار ارزشمند به نام ملانژ باعث شده تا به نقطه‌ای مهم در کهکشان تبدیل شود. ملانژ می‌تواند طول عمر را افزایش داده، قابلیت‌های ذهنی را بهبود بخشد و همچنین قابلیت تله‌پورت را در انسان به وجود بیاورد.

اولین تریلر فیلم Dune بیش از سه دقیقه زمان داشته و جدا از جلوه‌های ویژه‌ی چشم‌نواز، نوید یک اثر حماسی را می‌دهد. این ویدیوی تبلیغاتی همچنین نکات مهمی را در خود جای داده است. برای مثال، در بخشی از تریلر فاش می‌شود پال آترایدز قادر به مشاهده‌ی آینده بوده و همین قابلیت هم به او اجازه می‌دهد سرنوشت تلخ کالادان را ببینند؛ سرنوشتی که هنوز زمانش فرا نرسیده است. در ضمن، یکی از شخصیت‌های داستان که ظاهرا آگاهی بالایی دارد، اهدای کنترل سیاره‌ی آراکیس به پدر پال را یک توطئه می‌خواند. چند لحظه بعد هم شخصیت اصلی داستان از قتل اعضای خانواده‌اش یکی پس از دیگری خبر می‌دهد. اینطور که به نظر می‌رسد، ماجرای اصلی فیلم با انتقال خاندان آترایدز به سیاره‌ی جدید آغاز می‌شود.

این ویدیوی تبلیغاتی فقط روی پال آترایدز تمرکز نداشته و دیگر شخصیت‌های مکمل را هم به نمایش می‌گذارد. در بخشی از تریلر دانکن آیداهو با نقش‌آفرینی جیسون موموآ را می‌بینیم. او نه تنها حکم یک استاد را برای پروتاگونیست دارد، بلکه یکی از وفادارترین نیروها به خاندان آترایدز به شمار می‌رود. چینی با نقش‌آفرینی زندایا هم در تریلر حضور دارد. او یکی از بومیان سیاره‌ی آراکیس بوده و در جریان داستان به معشوقه‌ی پال تبدیل می‌شود. در ضمن، در صحنه‌ی پایانی ویدیو کرمی عظیم از دل خاک بیرون می‌آید. این موجودات در نوک هرم زنجیره‌ی غذایی آراکیس قرار دارند.

در انتها لازم به ذکر است که فیلم Dune از تاریخ ۲۸ آذر (مصادف با ۱۸ دسامبر) به سینماها خواهد آمد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا