فیلم Dune بزرگترین افتتاحیه وارنر در همه‌گیری کرونا را رقم زد!

احتمال ساخت قسمت دوم قوت گرفته است

فیلم Dune بزرگترین افتتاحیه وارنر در همه‌گیری کرونا را رقم زد! سورنا رضایی ۰ ۰۴ آبان ۱۴۰۰ HBO
فروش داخلی Dune در هفته افتتاحیه

وب سایت Deadline در بخشی از تازه‌ترین گزارش خود درباره باکس آفیس به فروش داخلی Dune در هفته افتتاحیه پرداخته است.

دنی ویلنوو (Denis Villeneuve) یک کارگردان فرانسوی-کانادایی بوده و در سال ۲۰۱۷ میلادی به پروژه Dune پیوست تا این فیلم سینمایی را بر اساس رمانی به همین نام بسازد. از آنجایی که کتاب جزئیات زیادی داشته و بسیار طولانی است، ویلنوو تصمیم گرفت داستان را در قالب دو فیلم سینمایی به تصویر بکشد تا بدین ترتیب از فرصت کافی برای پوشش تمامی اتفاقات مهم برخوردار باشد. وارنر و لجندری پیکچرز نسبت به موفقیت پروژه اطمینان نداشتند. به همین دلیل تنها به ساخت قسمت اول چراغ سبز نشان داده تا بعدها عملکرد تجاری‌ را سنجیده و بر اساس آن پیرامون سرنوشت دنباله تصمیم‌گیری کنند. همین موضوع باعث شده عملکرد تجاری تلماسه برای بسیاری از علاقه‌مندان به آثار علمی-تخیلی حائز اهمیت باشد.

داستان Dune در آینده‌ای دور روایت می‌شود. شادام چهارم حاکم است اما جنبه‌های مختلف حکومت توسط خاندان‌های مختلف مدیریت می‌شود. یکی از خاندان‌ها آتریدز نام داشته و به واسطه اقدامات اخیر خود به محبوبیت بالایی در میان مردم دست یافته است. اعضای آن همچنین اتحادهایی را با دیگر خاندان‌ها شکل داده‌اند. شادام که نسبت به آینده خود احساس خطر می‌کند، نقشه‌ای زیرکانه کشیده و سعی می‌کند آتریدز را مقابل خاندان دیگری به نام هارکونن قرار دهد. او امیدوار است با اینکار هر دو خاندان قدرت خود را از دست بدهند. در ضمن، اتفاقات حول محور اعضای خاندان آتریدز می‌چرخد.

وب سایت Deadline در یکی از گزارش‌های اخیر خود به فروش داخلی Dune در هفته افتتاحیه پرداخته است. طبق آنچه در متن آمده، فیلم مزبور توانسته در هفته گذشته به فروشی معادل ۴۰ میلیون و ۱۰۰ هزار دلار دست یابد که بهترین عملکرد در میان تمامی آثار دنی ویلنوو محسوب می‌شود. چنین رکوردی قبلا در اختیار Blade Runner 2049 بود که در هفته نخست ۳۲ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار فروش داشت. اثر مزبور با ثبت این رقم حالا بهترین افتتاحیه داخلی را در میان آثار وارنر دارد که همزمان با همه‌گیری ویروس کرونا عرضه شده‌اند. چنین رکوردی قبلا به Godzilla vs. Kong تعلق داشت که در مارس سال جاری در دسترس قرار گرفته بود و ۳۱ میلیون دلار فروخت.

عملکرد بسیار عالی تلماسه به باکس آفیس داخلی خلاصه نمی‌شود. طبق گزارشی که وب سایت Variety کار کرده، این فیلم در هفته نخست انتشار خود در HBO Max توسط ۱ میلیون و ۹۰۰ هزار کاربر تماشا شده که عملکردی بسیار خوب به شمار می‌رود. برای مقایسه می‌توان به Zack Snyder’s Justice League اشاره کرد که در مدت زمان مشابه ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار کاربر را جذب کرده بود. در ضمن، بد نیست بدانید رکورد HBO Max در اختیار The Suicide Squad قرار دارد که رقم ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار بازدیدکننده را به ثبت رساند.

Dune با فروش ۴۰ میلیون دلاری خود رتبه نخست پرفروش‌ترین‌های هفته گذشته در باکس آفیس داخلی را بدست آورده است. رتبه دوم به Halloween Kills تعلق دارد که این هفته ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار فروخت تا مجموع فروش داخلی‌اش به ۷۲ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار برسد. رتبه سوم به No Time to Die تعلق دارد. جدیدترین فیلم جیمز باند در سومین هفته اکران خود ۱۱ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار فروش داشت. رتبه‌های چهارم و پنجم هم در اختیار Venom: Let There Be Carnage و Ron’s Gone Wrong قرار دارد که فروش هردویشان زیر ۱۰ میلیون دلار است.

حالا که تلماسه توانسته عملکرد تجاری بسیار خوبی را از خود به جای بگذارد، می‌توان گفت احتمال ساخت قسمت دوم قوت گرفته است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا