نمرات و نقدهای فیلم ونوم 2 منتشر شدند؛ شلخته اما سرگرم‌کننده

اکران هم اکنون آغاز شده است

نقدهای فیلم ونوم 2

با فاصله کوتاهی از اکران گسترده در ایالات متحده آمریکا، رسانه‌ها و وبسایت‌های فعال در حوزه سینما اجازه یافته‌اند نقدهای فیلم ونوم 2 را روی خروجی خود قرار دهند.

نخستین فیلم اختصاصی ونوم به دو دلیل در لیست انتظار بسیاری از علاقه‌مندان به سینما قرار داشت: دلیل اول، انتخاب تام هاردی (Tom Hardy) برای نقش اصلی و دلیل دوم و پایانی، محبوبیت بالای سیمبیوت فضایی. Venom سرانجام به سالن‌های نمایش آمد و تجربه‌ای ناامیدکننده‌ای را برای گروهی از طرفداران رقم زد، هر چند گروهی دیگر سالن را راضی ترک کردند. از آنجایی که گروه دوم تعداد بیشتری را شامل می‌شد، فیلم مزبور توانست رقم بالایی را در باکس آفیس جهانی ثبت کرده و شرایط را برای ساخت قسمت دوم مهیا کند؛ اثری که Venom: Let There Be Carnage نام دارد.

محصول مشترک سونی پیکچرز و مارول اینترتینمنت مدت کوتاهی پس از قسمت اول را روایت می‌کند. ادی براک و ونوم هنوز نتوانسته‌اند با یکدیگر کنار آمده و کشمکش‌هایشان ادامه دارد. به هر حال، سیمبیوت فضایی به دنبال بلعیدن انسان‌ها بوده و ادی هم خط قرمزهایی دارد. در همین شرایط، فرزند سیمبیوت در بدن یک قاتل سریالی به کلتوس کسدی رشد کرده و به موجودی مستقل تبدیل می‌شود. این موجود در ادامه خود را کارنیج نامیده و بنا به دلایلی تصمیم می‌گیرد به سراغ ادی و اطرافیانش برود. مطابق انتظار، تام هاردی، وودی هارلسون (Woody Harrelson) و میشل ویلیامز (Michelle Williams) برای نقش‌های خود بازگشته‌اند.

در فاصله کوتاهی از اکران گسترده در ایالات متحده آمریکا، وب سایت‌ها اجازه یافته‌اند نقدهای فیلم ونوم 2 را منتشر کنند. اثر مزبور در وب سایت متاکریتیک ۱۵ نقد مثبت، ۱۰ نقد متنقاض و ۹ نقد منفی را دریافت کرده و نمره‌اش به رقم ۴۸ رسیده است. شرایط در راتن تومیتوز بهتر بوده و توانسته نمره ۶۰/۱۰۰ را کسب کند. برای مقایسه می‌توان به Venom اشاره کرد که نمرات ۳۵ و ۳۰/۱۰۰ را از متاکریتیک و راتن تومیتوز کسب کرده بود. البته یک نکته بسیار مهم وجود دارد؛ تعداد قابل‌توجهی از وب سایت‌ها و کارشناسان هنوز نقد خود را منتشر نکرده‌اند. در نتیجه، احتمال کاهش نمرات Venom: Let There Be Carnage وجود دارد. در ادامه می‌توانید خلاصه تعدادی از نقدها را مطالعه کنید:

وب سایت Screen Rant:

اگرچه Venom: Let There Be Carnage سراسر صحنه‌های اکشن بوده و رابطه ادی براک و ونوم همچنان جذاب است، دارای مشکلات بزرگی در پرداخت شخصیت‌ها و داستانسرایی است. شاید ونوم روزی اقتباسی را دریافت کند که لایقش است اما آن روز، امروز نیست.

وب سایت‌Collider:

Venom: Let There Be Carnage نه یک کمدی خشونت‌آمیز مانند Deadpool است و نه یک فیلم ابرقهرمانی با لحنی تاریک مانند Batman. این فیلم به شکل عجیبی وسطشان قرار دارد.

وب سایت The Wrap:

Venom: Let There Be Carnage داستانی جسورانه و پر جنب و جوش را در خود جای داده که نمونه‌اش را در دیگر فیلم‌های جریان اصلی این ژانر پیدا نمی‌کنید. این فیلم تمامی اتفاقات را در یک ساعت و نیم چپانده اما نیازی به طولانی‌تر شدن ندارد. فقط حس می‌کنم به تعداد بیشتری از فیلم‌های این چنینی نیاز داریم.

وب سایت IGN:

مدت زمان کوتاه Venom: Let There Be Carnage با اکشن پر زد و خورد، شخصیت‌پردازی و طنزی تلخ پر شده است. همزمان، یک داستان عاشقانه درباره تکامل رابطه و اعتماد به یکدیگر است.

به طور کلی، به نظر می‌رسد ونوم 2 فیلمی شلخته است که لحن آن در بخش‌های مختلف تغییر می‌کند؛ مشکلی که از قضا در قسمت اول هم وجود داشت. اتفاقات احساسی هم مخاطب را تحت تاثیر قرار می‌دهند یا هیچ تاثیری رویشان نمی‌گذارد. ظاهرا حد وسطی وجود ندارد. در ضمن، رابطه ادی براک و نوم و تقابلشان با سیمبیوتی دیگر توانسته فیلم را از ورطه نابودی نجات داده و آن را به اثری حداقل سرگرم‌کننده تبدیل کند.

فیلم Venom: Let There Be Carnage از امروز به سینماها ایالات متحده آمریکا آمده و در حال حاضر مشخص نیست سونی پیکچرز نسخه دیجیتالی آن را چه زمانی در دسترس قرار می‌دهد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

5 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا