1%
  • 0/10

همکاری یوتیوب با دکتر دیس‌ریسپکت قطع شد

پایان درآمدزایی از این پلتفرم

همکاری یوتیوب با دکتر دیس‌ریسپکت قطع شد ۱ ۰۹ تیر ۱۴۰۳ اخبار بازی کپی لینک
دیسریسپکت یوتیوب

در پی اعتراف دکتر دیسریسپکت به اتهام‌های خود، پلتفرم یوتیوب نیز همکاری خود با این استریمر مشهور را قطع کرد.

حدود چهار سال پیش بود که دکتر دیسریسپکت، استریمر مشهور و منتقد بازی‌ها، بنا به دلایل نامشخص برای همیشه از شبکه توییچ بن شد. بعد از سال‌ها ابهام و گمانه‌زنی، در نهایت چند روز پیش بود که او به علت محرومیت دائمی از توییچ اعتراف کرد و مسئولیت کارهای خود را برعهده گرفت.

در واقع، دکتر دیسریسپکت اعلام کرد که به خاطر ارتباط غیر اخلاقی و نامناسب با یک دختر زیر سن قانونی، برای همیشه از توییچ بن شد. بعد از اعتراف به این اقدام، بسیاری از اسپانسرهای او یکی پس از دیگری همکاری خود را خاتمه دادند که در ادامه، نوبت به شبکه یوتیوب رسید.

به بیان دقیق‌تر، پلتفرم یوتیوب ساعاتی قبل در پیامی رسما اعلام کرد که قابلیت درآمدزایی برای کانال Dr. Disrespect غیر فعال شده و این استریمر از این پس نمی‌تواند از طریق این پلتفرم کسب درآمد کند. بیانیه یوتیوب به شرح زیر است:

ما دسترسی کانال دکتر دیسریسپکت به برنامه یوتیوب پارتنر پروگرم را به خاطر اتهام‌های وارده به سازنده آن مسدود کردیم. بر این اساس، کانال مزبور از این پس قادر به درآمدزایی از طریق شبکه یوتیوب نخواهد بود.

اقدام یوتیوب در راستای اجرای قوانین پلتفرم است. در واقع، افرادی که در یوتیوب صاحب کانال هستند، در صورتی که رفتار آن‌ها باعث آزار کاربرها، کارمندها و حتی اکوسیستم این شبکه شود، آن‌ها این اجازه را دارند که برای حفاظت از سلامت پلتفرم، اقداماتی از جمله قطع درآمدزایی انجام دهند.

جدا از یوتیوب، Turtle Beach و NBA 2K24 و San Francisco 49ers نیز که پیش‌تر به عنوان اسپانسر Dr. Disrespect بودند، به همکاری خود با این استریمر خاتمه دادند. علی‌رغم این اتفاق‌ها، او خاطرنشان کرده که از عرصه تولید محتوا خداحافظی نمی‌کند و بعد از پایان تعطیلات خود، با تمام انرژی استریم‌های خود را آغاز می‌کند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments