#مهسا_امینی
زندگینامه‌ی Dr. Disrespect (دکتر دیس‌ریسپکت)

زندگینامه‌ی Dr. Disrespect (دکتر دیس‌ریسپکت)

مروری بر زندگی استریمر ساختارشکن بازی‌های ویدیویی

اگر از آنانی هستید که در طوفان استریم دنیای ویدیو گیم به دام افتاده‌اید و استریم تبدیل به بخش غیر قابل انکار زندگی شما شده باشد، قطعا نام Herschel Beahm که در دنیای استریم به Dr Disrespect معروف است را شنیده‌اید و حداقل یکی از استریم‌های او را تماشا کرده‌اید. مدتی پیش بود که بن شدن مشکوک Dr Disrespect از سرویس استریم Twitch – که قرار بود سر و صدایی درست نکند – تمام رسانه‌های ویدیو گیم را متمرکز خود کرد و اگر دنبال زمانی بوده باشیم که زندگی این استریمر حاشیه‌ساز را مرور کنیم و نگاهی به آن بیندازیم، اکنون بهترین زمان است. با مروری بر زندگینامه‌ی Dr Disrespect با سرگرمی همراه باشید.

Dr Disrespect
Herschel Beahm ملقب به Dr Disrespect، از محبوب‌ترین و سودآورترین استریمرهای دنیای استریم محسوب می‌شود

مسیر Dr Disrespect شدن

Dr Disrespect یکی از محبوب‌ترین و سودآورترین استریمرهای دنیای ویدیو گیم است که با چهار میلیون دنبال‌کننده در سرویس استریم Twitch، از پر مخاطب‌ترین استریمرهای این سرویس محسوب می‌شود. البته بهتر است بگوییم می‌شد، چرا که مدتی پیش، Twitch به طرز مرموزی اکانت این استریمر را برای همیشه مسدود کرد و از آن زمان نیز دلیل این کار Twitch به مانند یک راز مخفی مانده است و بنا به گزارشات مختلف، بنظر می‌آید Dr Disrespect قصد دارد بزودی از سرویس استریم Twitch شکایت کند و وارد جنگی حقوقی با آنان ‌شود. به هر حال تقریبا باید باورمان شود که Dr Disrespect برای همیشه از Twitch رفته است و باید در پلتفرم‌های دیگر منتظر او باشیم.

من در قله‌ی کوه هستم، اما من تازه نیمه‌‌ی راه هستم.

Dr Disrespect

Herschel “Guy” Beahm که در دنیای استریم به Dr Disrespect معروف است، در تاریخ 10 مارس 1982 در ایالت کالیفرنیا، آمریکا متولد شد. از سال‌های ابتدایی زندگی او چیز چندان زیادی نمی‌دانیم، چرا که تنها کسی که می‌تواند در این مورد ما را آگاه کند کسی نیست جز خودش که تا بحال چیز زیادی درباره‌ی کودکی خود نگفته است. اما چیزی که تاکید زیادی روی آن کرده است، علاقه‌ی زیاد او به دو چیز بوده است، بسکتبال و ویدیو گیم. Dr Disrespect پس از سپری کردن سال‌های اول زندگی خود نزد خانواده و زمانی که در مدرسه‌ی ابتدایی قرار داشت، پس از آن‌که متوجه شد تورنومنت ویدیو گیمی از بازی بسکتبال NBA2K در شرف برگزاری است، در آن نام‌نویسی کرد و در دو سال متوالی 1993 و 1994 توانست قهرمان این رقابت‌های ویدیو گیم شود و از آنجا بود که خیلی جدی پای Dr Disrespect به دنیای ویدیو گیم باز شد. نام کاربری او در بازی Fortnite نیز به نام 2xChampion است که اشاره‌ی مستقیمی به آن دوران از زندگی‌اش و قهرمانی‌های پی‌در‌پی او در مسابقات بازی‌های ویدیویی بلاک‌باستر 1993 و 1994 است.

پس از سپری کردن دوران مدرسه و با ورود به کالج، استعداد بسکتبال او روز به روز بیشتر شکوفا شد و در تیم بسکتبال نیز نامی برای خود درست کرد. او پس از مدتی به دانشگاه پلی‌تکنیک کالیفرنیا، پومونا رفت تا در رشته‌ی مدیریت مارکتینگ به تحصیل بپردازد. شاید بتوان ریشه‌ی اینکار او را در خانواده‌ی وی دانست، چرا که پدر و مادر او همیشه تشویق‌کننده‌ی تحصیل او بودند. در دوران دانشگاه، یک روز که از تمرین بسکتبال برمی‌گردد، با هم‌اتاقیان خود در خوابگاه تصمیم به تجربه‌ی بازی Halo بر روی تلویزیون پاناسونیک کوچک اتاق خود می‌گیرد و تمام شب به بازی کردن می‌پردازند که می‌توان آن شب را یکی از تاثیرگذارترین دلیل‌های تبدیل شدن Herschel Beahm به Dr Disrespect بدانیم. پس از مدتی تجربه‌ی Halo، او به Halo 2 روی می‌آورد و اولین تجربه‌ی آنلاین گیمینگ خود را با Halo 2 رقم می‌زند و بار دیگر پای خود را به دنیای گیمینگ به‌صورت جدی باز می‌کند.

Dr Disrespect
Dr Disrespect حرفه‌ی خود را با Call of Duty: Modern Warfare 2 در سال 2010 آغاز کرد

از Herschel Beahm به Dr Disrespect

اولین روزهای استریمری Dr Disrespect به سال 2010 بازمی‌گردد که پس از سال‌های سال بازی کردن در تورنومنت‌های مختلف، تصمیم به استریمر/یوتیوبر شدن گرفت و اولین ویدیوی خود را که گیم‌پلی‌ای از Call of Duty: Modern Warfare 2 بود، در یوتیوب منتشر کرد که بازخوردهای به‌ نسبت خوبی دریافت کرد. طولی نکشید تا از سوی کمپانی WarnerMedia برای Machinima استخدام شد و در چند فیلم مرتبط به ویدیو گیم برای آنان بازی کرد. اما درست زمانی که همه‌چیز داشت آماده‌ی حضور جدی‌تر Dr Disrespect در دنیای استریم می‌شد، در سال 2011، او به استخدام استودیوی Sledgehammer درآمد و سرپرست انجمن آنان شد. پس از پیوستن به Sledgehammer برای کار بر روی Call of Duty: Advanced Warfare، او اکانت یوتیوب خود را در اقدامی ناگهانی غیرفعال کرد و از طرفداران خود خداحافظی کرد. او در آن سال به طرفداران خود گفت که مشخص نیست کی بازمی‌گردد، اما این اتفاق یک روزی خواهد افتاد. در زمانی که در Sledgehammer کار می‌کرد، یکی از طراحان مرحله‌ی آنان نیز بود و کمک زیادی در ایجاد نقشه‌های مختلف بازی Call of Duty: Advanced Warfare کرد. 

من فقط کسی هستم که دوست دارد بقیه را سرگرم کند.

Dr Disrespect

Dr Disrespect پس از مدت‌های زیادی کار در Slegdehammer، سرانجام در سال 2015 تصمیم به ترک آن‌جا گرفت و برای تمرکز بر روی استریم خود که به تازگی این حرفه را در سرویس استریم Justin – که امروزه به Twitch تغییر نام داده است – شروع کرده بود، از سمت خود استعفا داد. آغاز استریم او در سرویس استریم Justin، با بازخوردهای بسیار زیادی از طرفداران وی مواجه شد و فعالیت او در Justin، کم کم خبر از بازگشت Dr Disrespect پرحاشیه‌ی دنیای استریم می‌داد. 

فعالیت استریمینگ Dr Disrespect که ریشه در Halo داشت و در سال 2010 با Call of Duty: Modern Warfare 2 شروع شده بود، پس از بازگشت ناگهانی او به دنیای استریم، با بازی H1Z1 ادامه پیدا کرد و طرفداران بسیاری در این راه پیدا کرد. او باید بخش بزرگی از شهرت خود را مدیون H1Z1 بداند. پس از H1Z1 و با انتشار PlayerUnknown’s Battlegrounds، او استریم خود را منحصر به تولید محتوا در زمینه‌ی این بازی کرد و موفق نیز بود. هرچه بیشتر می‌گذشت، هم شهرت او بیشتر می‌شد، هم به لطف قرادادهای مختلفی که با کمپانی‌های بزرگ دنیا می‌بست، به دارایی و ارزش بیشتری دست پیدا می‌کرد. اما PlayerUnknown’s Battlegrounds آخرین ایستگاه او در استریم بازی‌های ویدیویی نبود و پس از آن، استریم خود را در زمینه‌ی بازی‌هایی نظیر Call of Duty: Black Ops 4 و Fortnite ادامه داد. 

Dr Disrespect
Dr Disrespect بخش بزرگی از شهرت خود را به حاشیه‌های پیرامون خود مدیون است

استریمر حاشیه‌ساز

Dr Disrespect بخش بزرگی از شهرت خود را به حاشیه‌های پیرامون خود مدیون است و حواشی زندگی او هرگز تمامی ندارند. پس از گذشت چند سال استریمینگ در سرویس استریم Twitch، در اواخر سال 2017 بود که پس از اعتراف به خیانت به همسرش، دو ماه از دنیای استریم محو شد تا به گفته‌ی خود، به روابط شخصی زندگی‌اش بپردازد. او و همسرش صاحب یک دختر نیز هستند. اما بازگشت او از این وقفه‌ی چند ماهه، شروع فصل جدیدی در زندگی او محسوب می‌شود، چرا که وقتی در فوریه 2018 به Twitch بازگشت، در اولین استریم خود به رقم 388000 نفر بیننده دست یافت که با در نظر گرفتن غیبت چند ماهه‌ی او، رقم بسیار خوبی محسوب می‌شود. از طرفی نیز، امضای قرارداد با حامیان مالی جدیدی مانند کمپانی‌ Asus و … روز به روز به شهرت و ثروت وی اضافه کرد تا کم کم به یکی از سودآورترین اشخاص دنیای استریم تبدیل شود.

در تابستان 2018 و زمانی که Dr Disrespect به یک اتفاق غیرمنتظره‌ی دیگر در زندگی خود برای جلب توجه نیاز داشت، زمانی که مشغول استریم بازی Call of Duty: BlackOut بود، صدای شلیک چند گلوله در خانه‌ی او به گوش رسید و برای دومین بار در زندگی او، شخصی ناشناس به خانه‌‌اش شلیک کرد. در جریان آن استریم، Dr Disrespect برای اولین بار گریم معروف خود را برداشت تا به طرفداران توضیح دهد که چه اتفاقی در حال رخ دادن است. Dr Disrespect پس از آن اتفاق عجیب تایید کرد که هیچ‌کس در آن واقعه صدمه ندید و همه‌چیز به خوبی و خوشی تمام شده است.

Dr Disrespect از آن‌ دسته استریمر‌هایی محسوب می‌شود که در حاشیه‌سازی در دنیای استریم نظیر ندارند. در سال 2019 بود که پس از آن‌که برای اولین بار در رویداد E3 شرکت کرد، بخاطر استریم از داخل دستشویی محل رویداد و نقض کردن قوانین مربوط به ایالت کالیفرنیا و سرویس استریم Twitch، از سوی Twitch بن شد و اکانت او تا مدتی مسدود شد. اما این آخرین باری نبود که آب او و Twitch با هم توی یک جوی نرفت و مدتی پیش بود که او دوباره به دلیل نامعلومی از سوی Twitch بن شد و گزارش‌های مختلف از بن شدن دائمی او خبر می‌دهند. یک چیز که مشخص است، این است که Dr Disrespect در مقاطع مختلف زندگی خود، کم حاشیه نداشته است و از حاشیه‌هایی که می‌سازد، سود زیادی برای خود و حامیان مالی‌اش به ارمغان می‌آورد و بعید است این آخرین باری باشد که همچین کارهایی انجام می‌دهد.

من شخصیتی خلق کرده‌ام که بازی‌های مولتی‌پلیر بازی می‌کند، و برجسته‌ترین شخصیت بازی‌های رقابتی است.

Dr Disrespect

ظاهر عجیب و غریب

اگر با Dr Disrespect آشنایی کمی داشته باشید و تصمیم بگیرید که یکی از ویدیوهای او را تماشا کنید، در وهله‌ی اول توجه‌تان به ویژگی ظاهری خاص او جلب می‌شود. Dr Disrespect به طرز عجیبی مجذوب دهه‌ی 80 میلادی و چیزهای مربوط به آن است. او برای استریم‌هایش گریم خاصی استفاده می‌کند که شامل کلاه گیسی با مدل راک‌استارهای دهه 80، عینک آفتابی، تی‌شرت ورزشکاری آستین بلند و جلیقه‌ی قرمزی می‌شود که در تمام استریم‌های او آنان را می‌بینیم. اما ارادت او به دهه 80 اینجا به پایان نمی‌رسد و هرگاه که استریمی از او می‌بینیم، گوش‌‌های‌مان خواه ناخواه میزبان قطعاتی موسیقی‌ با استایل Retro می‌شود و خیلی زود متوجه اثر زیاد دهه 80 بر روی شخصیت او خواهیم شد.

چرا Dr Disrespect؟

پس از گذشت سال‌های سال از زمانی که Dr Disrespect را در سرویس‌های مختلف دنبال می‌کنید، گذشته است و شاید برای‌تان سوال شده باشد که چرا او به همچین اسمی معروف است؟ یکی از ویژگی‌های بارز Herschel Beahm در دوران دانشگاه که تا به این روز با او همراه است، عصبانیت، بد دهنی و استفاده‌ی زیاد او از الفاظ عجیب و غریب در زمان تجربه‌ی بازی‌های آنلاین است که در آن زمان کمک چندانی به معروف شدن او کرد. حتی بعدها و زمانی که به‌صورت رسمی کار تولید محتوا و استریم را شروع کرد، به همین دلیل به Dr Disrespect ملقب شد، چرا که تنها چیزی که از او در بازی می‌دیدند، بی‌احترامی و تحقیر بقیه بود. به این‌صورت بود که Herschel Beahm کم کم از روی زبان‌ها رفت و نام Dr Disrespect جای آن را گرفت.

Dr Disrespect
حتی اگر از Dr Disrespect متنفر باشید، نمی‌توانید تاثیر او بر دنیای استریم را انکار کنید

با مروری بر زندگی Dr Disrespect متوجه می‌شویم که بخش بزرگی از شخصیت او، متشکل از سه چیز است: دهه‌ی 80، بسکتبال و ویدیو گیم. در تمامی مراحل زندگی او، به یک نحوی رد پایی از حداقل یکی از این سه چیز دیده‌ایم و بیش از هرچیز، شخصیت او تحت تاثیر این سه چیز است. زندگی پر حاشیه‌ی Dr Disrespect، همیشه الگوی بسیاری از طرفداران او بوده است و هرچند اگر از او متنفر نیز باشید، نمی‌توانید تاثیر بزرگی که او به عنوان یکی از بزرگ‌ترین و معروف‌ترین استریمرها بر دنیای استریم گذاشته است را انکار کنید. در هر حال، همانطور که اشاره شد، اکانت Twitch او مدتی پیش مسدود شده است و بنظر نمی‌آید به زودی زود، شاهد حضور دوباره‌ی او در این سرویس استریم باشیم و حتی ممکن است مسدود کردن اکانت او توسط Twitch دائمی باشد و Dr Disrespect باید به فکر پلتفرمی دیگر برای ادامه‌ی استریم خود باشد.


نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا