ماجرای بن شدن Dr. Disrespect در توییچ چه بود؟

ماجرای بن شدن Dr. Disrespect در توییچ چه بود؟

همه چیز در مورد اتفاقات اخیر Dr. Disrespect و توییچ

اگر از طرفداران دنیای استریم بازی‌های ویدیویی هستید، قطعا با Dr Disrespect که یکی از محبوب‌ترین و سودآورترین استریمرهای توییچ است، آشنایی دارید. چندی پیش بود که توییچ، اکانت این استریمر را مسدود کرد و به طرز مرموزی از این سرویس استریم محو شد. پس از گذشت چند هفته، آیا این سوال به سراغ ذهنتان آمده است که چه داستانی پشت این قضیه وجود دارد که پس از این اتفاق، صدایی از Dr Disrespect در نیامده و هیچ اعتراضی به این تصمیم توییچ نداشته است؟

آقای Herschel Beahm که در دنیای استریم به Dr Disrespect مشهور است، با چیزی حدود چهار میلیون مخاطب، یکی از محبوب‌ترین اشخاص فعال سرویس استریم توییچ محسوب می‌شود. چندی پیش بود که توییچ تصمیم گرفت اکانت Dr Disrespect را ببندد و با بهانه‌های تکراری، طرفداران او را کنترل کند. اما هرچه بیشتر می‌گذرد، این قضیه عجیب‌تر می‌شود. نکته‌ی جالب قضیه اینجاست که به صورت کلی اگر توییچ شخصی را از فعالیت در سرویس خود محروم کند، بیانیه‌ای در این خصوص منتشر نمی‌کند و استریمرها با تکیه بر شبکه‌های اجتماعی خود، به این تصمیم توییچ اعتراض می‌کنند. با در نظر نگرفتن یک توییت کوتاه و یک پست اینستاگرامی، Dr Disrespect کوچک‌ترین حرفی در این خصوص نزده‌ و نسبت به این تصمیم توییچ که باعث ضررهای مالی زیادی به Dr Disrespect و حامیان مالی او می‌شود، اعتراضی نکرده است.

محو شدن یکی از بزرگ‌ترین استریمرهای توییچ بدون هیچ رد و نشانی در دنیای استریم بی‌سابقه است. مخصوصا اگر تمام شواهد و مدارک به مشکوک بودن قضیه اشاره کنند. ۲۴ ساعت از این تصمیم توییچ نگذشته بود که دو نفر از استریمرهای آن، با انتشار توییتی بیان کردند که دلیل این تصمیم را می‌دانند اما چندی نگذشت که هر دو توییت مشکوک آنان از توییتر پاک شد. از آن زمان هیچ اطلاعاتی درباره‌ی این قضیه نه منتشر و نه فاش شده است و حتی حامیان مالی Dr Disrespect نیز کوچک‌ترین اشاراتی به این تصمیم عجیب توییچ نکرده‌اند.

Dr Disrespect
احتمال دارد Dr Disrespect با Twitch جنگی حقوقی آغاز کرده باشد

با توجه به رابطه‌ی نزدیک Dr Disrespect با قدرت‌های تجاری بزرگ دنیای بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی، از او به عنوان یکی از سودآورترین استریمرهای گیم یاد می‌کنند. طی سالیان سال، شرکت‌های بزرگی مانند Asus ،Razer و … به حامیان Dr Disrespect تبدیل شده‌اند که سبب شده تا ارزش خالص او به چیزی حدود ۳.۵ میلیون دلار برسد و در تجارت هم مانند گیم، نامی برای خود درست کند. با این حال داستان او این‌جا به پایان نمی‌رسد و در زمستان ۲۰۱۹ بود که Skybound Entertainment نیز خبر از ساخت برنامه‌ی تلویزیونی جدیدی با حضور Dr Disrespect داد که طرفداران و حامیان مالی او را بیش از پیش خوشحال کرد.

تصمیم محروم کردن Dr Disrespect از سمت توییچ، دقیقا مصادف شد با یکی از مهم‌ترین جریان‌های ضد اذیت و آزارهای جنسی که در سال‌های اخیر در دنیا به راه افتاده است و چندی پیش بود که صدها نفر از کسانی که در صنعت گیم مشغول هستند، از تجربیات بد جنسی خود پرده برداشتند و اذعان کردند که در محیط کار مورد اذیت و آزار جنسی قرار گرفته‌اند. شرکت‌های بزرگی نظیر Ubisoft و … نیز با اخراج و محرومیت کارکنانی که به آنان اتهام زده شده بود، از این جریان حمایت کردند و توییچ نیز با محروم کردن استریمرهای زیادی که سابقه‌ی خوبی در این زمینه نداشتند، خود را به این جریان وصل کرد که باعث شده است یکی از محتمل‌ترین حدس‌هایی که بشود درباره‌ی محو شدن و سکوت Dr Disrespect زد، همین موضوع باشد و توییچ بدون منتشر کردن دلیل اصلی این تصمیم خود، به نحوی نخواسته باشد Dr Disrespect را بی‌آبرو کند! حال اگر قضیه به این‌صورت بود، چرا حامیان مالی و شرکای تجاری Dr Disrespect با او قطع ارتباط نکردند و کماکان به همکاری خود ادامه می‌دهند؟

احتمال دارد Dr Disrespect با Twitch جنگی حقوقی آغاز کرده باشد

تصور کنید یک استریمر هستید و توییچ شما را از فعالیت در سرویس استریم خود محروم می‌کند! قطعا اولین کاری که می‌کنید، هجوم به شبکه‌های اجتماعی خود و کمک گرفتن از طرفداران کمی است که دارید! عجیب‌ترین نکته‌ی قضیه این‌جاست که Dr Disrespect با وجود داشتن طرفداران بسیار زیاد خود در شبکه‌های اجتماعی، کوچک‌ترین اعتراضی به این تصمیم سرویس استریم توییچ نکرده و درخواستی از طرفداران خود مبنی بر تحت فشار گذاشتن توییچ نداشته است! عجیب است، نه؟ ابهام زیاد این قضیه باعث شده تا در ردیت و در ساب‌ردیت مخصوص Dr Disrespect، ویدیوهای زیادی از استریمرهای مختلفی پخش شود که برخی از آنان ادعا می‌کنند با شخص او در ارتباط هستند و یا خودشان Dr Disrespect هستند! این ساب‌ردیت، این روزها میزبان تئوری‌های مختلفی درباره‌ی محو شدن او شده است و برخی دلیل مسدود شدن اکانت توییچ او را مسائل مربوط به جریان جنسی می‌دانند و برخی نیز از قراردادهای او با این سرویس استریم خبر می‌دهند.

به تازگی وکیلی معروف به نام ریچارد هاگ، پای خود را به این پرونده باز کرده و تحقیقاتی در این باب انجام داده است. او می‌گوید که به احتمال زیاد، در کنار مسدود کردن اکانت Dr Disrespect، سرویس توییچ قرارداد انحصاری خود با این استریمر را که در بهار امسال امضا شده بود، نیز لغو خواهد کرد. هرچند توییچ می‌تواند به راحتی این‌کار را انجام دهد، اما وکلای Dr Disrespect، در پی نجات بخشی از قرارداد به نفع او خواهند بود. هاگ اذعان دارد که با توجه به قدرت و تاثیر مالی Dr Disrespect و این‌که یک تیم قضایی قوی از او حمایت می‌کنند، این احتمال وجود دارد تا از او خواسته شده باشد تا در این قضیه، همانند توییچ سکوت کند تا پرونده برای کسب سود بیشتر به صورت مخفیانه و به دور از سر و صدای رسانه‌های بازی‌های ویدیویی حل شود. اگر این نکته را در نظر بگیریم، می‌توان دلیل سکوت او را توجیح کرد و تا حدودی نیز این موضوع منطقی به نظر می‌آید. به هرحال اگر پای میلیون‌ها دلار پول به میان باشد، قطعا دوست دارید بدون حاشیه روی حل آن پرونده تمرکز کنید.

Dr Disrespect
سال گذشته، اکانت توییچ Dr Disrespect به خاطر استریم در دستشویی محل برگزاری رویداد E3، چند روز مسدود شد

با وجود این مواردی که گفته شد، مشخص نیست تا چه زمانی قرار است این وضعیت ادامه پیدا کند و احتمال زیادی وجود دارد که این تصمیم توییچ و مسدود شدن اکانت Dr Disrespect دائمی باشد. هرچند این اولین بار نیست که چنین اتفاقی گریبان او را می‌گیرد. سال گذشته و در جریان کنفرانس E3 بود که توییچ به خاطر پخش زنده‌ از داخل دستشویی یکی از سالن‌های محل برگزاری، Dr Disrespect را مسدود کرد که پس از حواشی مختلف، این قضیه با عذرخواهی او در توییتر پایان یافت. آیا این سری نیز سکوت او شکسته می‌شود و زبان به عذرخواهی باز می‌کند یا به فکر آغاز جنگی حقوقی با توییچ خواهد بود؟ به هر حال با وجود آن‌که همیشه از Dr Disrespect به عنوان کسی که بازگشتی عجیب و غریب دارد یاد می‌شود، اما هرچه سکوت او بیشتر ادامه پیدا کند، ضربه‌ی بیشتری به اعتبار و درآمد او وارد می‌شود و دلیل سکوت او چه قضایی باشد چه هر چیز دیگری، باعث می‌شود عمارت محبوبیت او به مرور از بین برود و فرو بریزد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا