1%
  • 0/10

چرا بسیاری از اینفلوئنسرها می‌خواهند داکتر دیسریسپکت را رها کنند؟

مرد پرحاشیه دنیای استریم

چرا بسیاری از اینفلوئنسرها می‌خواهند داکتر دیسریسپکت را رها کنند؟ ۰ ۱۱ تیر ۱۴۰۳ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

‏ چند روز گذشته برای داکتر دیسریسپکت بسیار پرتلاطم بوده است. در سال 2020، او یکی از محبوب‌ترین و سودآورترین استریمرها در Twitch بود، اما ناگهان بدون ارائه هیچ دلیلی از این پلتفرم محروم شد. هیچ‌کس نمی‌دانست چرا این اتفاق افتاده است و شایعات و درز اطلاعات در مورد این وضعیت بسیار کم بود. پس بیایید در ادامه با حقایق شروع کنیم.

در سال‌های بعد، داکتر دیسریسپکت محبوبیت خود را در حالی که در جاهای دیگر استریم می‌کرد، حفظ کرد. اما این هفته، Cody Conners، کارمند سابق Twitch، در توییتر نوشت:

او به این دلیل محروم شد که در حال ارسال پیام‌های جنسی به یک فرد زیر سن قانونی در محصول آن زمان Twitch به نام Whispers بود

منظور از او همان داکتر دیسریسپکت بود و پس از آن، همه چیز شروع به از هم پاشیدن کرد. ‏ Conners همچنین داکتر را متهم کرد که برای ملاقات با این دختر زیر سن قانونی در TwitchCon برنامه‌ریزی کرده بود. داکتر دیسریسپکت هر دو اتهام را با لحنی نسبتاً ضعیف رد کرد و اظهار داشت که وقتی Twitch او را اخراج کرد، هیچ تخلفی تایید نشده بود. چند کارمند سابق دیگر Twitch این داستان را هم در توییت‌هایشان و هم در بیانیه‌هایی به مطبوعات تأیید کردند، تا اینکه داکتر دیسریسپکت سه روز پس از انکار، به آن اعتراف کرد. بیانیه اولیه او تأیید کرد که با یک “فرد زیر سن قانونی” پیام‌های نامناسب رد و بدل کرده است، که بعداً آن را به “فرد” تغییر داد، و سپس دوباره به “فرد زیر سن قانونی” تغییر داد.

‏ در چنین موقعیت‌هایی، کمتر مدرکی قانع‌کننده‌تر از اعتراف خود متهم به “بله، من این کارها را انجام دادم” وجود دارد، اما این امر بسیار نادر است و در نتیجه روال معمول در این موارد به هم ریخته است. چندین یوتیوبر راست‌گرا، که اغلب ویدیوهایی درباره اینکه افراد ترنس، کودک‌آزار هستند و اینکه ایدئولوژی woke بزرگترین تهدید برای فرزندان شماست می‌سازند، از این وضعیت گیج و سردرگم شده‌اند. The Quartering، یکی از شناخته‌شده‌ترین افراد این نوع از تأثیرگذاران، در ابتدا به اعتراف گناه داکتر دیسریسپکت با عبارت “دست‌دادن محکم” پاسخ داد، اما پس از اینکه طرفداران خودش او را متهم به حمایت از یک کودک‌آزار کردند، از موضع خود عقب‌نشینی کرد. که البته داکتر طبق تعریف، یک کودک‌آزار بود. ‏ Melonie Mac که محتوای بازی با گرایش راست‌گرایانه تولید می‌کند و در عین حال درباره اینکه چگونه Jesus ما را از آفت جنبش LGBT نجات خواهد داد موعظه می‌کند، تقصیر را به گردن زنان دیگری که در Twitch به طرز تحریک‌آمیزی لباس می‌پوشند انداخت و ادعا کرد قبل از تصمیم‌گیری درباره اینکه آیا ارسال پیام‌های جنسی به یک فرد زیر سن قانونی فقط “شوخی‌های رختکن” بوده یا نه، به “اطلاعات بیشتری” نیاز دارد. Vara Dark، که محتوایی مشابه با The Quartering با موضوع “نابودی طرفداران جنبش woke” تولید می‌کند، گفت که اعتراف Beahm به گناه می‌تواند به معنای چیزی ساده مثل یک شوخی با لحن جنسی باشد و کارمندان Twitch را متهم کرد که مشتاقانه به دنبال لغو او هستند و روزنامه‌نگاران را متهم کرد که برای سود بیشتر این داستان را نگه داشته‌اند.

‏ سپس نوبت به Nickmercs رسید، استریمر بسیار موفق دیگر و دوست و همکار دیرینه داکتر دیسریسپکت بوده و همیشه طرفدار جنبه برادرانه بازی‌ها بوده است، اما اخیراً به شدت به سمت گفتمان ضد ترنس کشیده شده است، که TimTheTatMan، استریمر مطرح دیگر و دوست و همکار قدیمی داکتر دیسریسپکت، از آن دفاع کرده است. Nickmercs به شدت بر طبل کهنه “افراد ترنس کودک‌آزار هستند” می‌کوبد، اما وقتی دوستش به عنوان یک کودک‌آزار واقعی افشا شد، پاسخش این بود که، خب چه می‌شود کرد؟. بیانیه TimTheTatMan کمی قاطع‌تر بود و گفت، من نمی‌توانم از این موضوع حمایت کنم، اما با وجود اعتراف داکتر دیسریسپکت، دو بار از کلمه اگر هنگام اشاره به اعمال او استفاده کرد و عبارت “در آستانه” را قبل از “نامناسب” اضافه کرد تا از شدت عمل بکاهد. ‏ به نظر می‌رسد صحبت کردن به این شیوه در حالی که یک قربانی واقعی در مرکز این ماجرا قرار دارد، بی‌رحمانه است، اما این واکنش‌ها بی‌کفایتی داکتر دیسریسپکت را در برخورد با تمام این مسائل نشان می‌دهد. از ماهیت مسخره‌آمیز اینکه ظاهراً در حین استریم بازی Elden Ring و گوش دادن به ارکستر تشییع جنازه، در حالی که حرفه‌اش در حال فروپاشی بود، متوجه شد استودیویی (Midnight Studio) که خودش همکار بنیانگذار آن بود، او را کنار گذاشته است، تا جمله ضعیف “هیچ تخلفی” و ویرایش بیانیه‌اش یک بار برای حذف کلمه “زیر سن قانونی” و سپس اضافه کردن شرمگینانه آن، همه و همه یک فاجعه روابط عمومی بوده است. کاملاً مشخص است که بسیاری از افراد سرشناس با کمی انکارپذیری بیشتر، می‌توانستند چشم‌پوشی کنند. The Quartering ادعا می‌کند که پاسخ دست‌دادن محکم او به بیانیه دوم بوده که شامل کلمه زیر سن قانونی نبود، اما کل داستان درباره ارسال پیام‌های جنسی به یک دختر زیر سن قانونی بود. زمینه داستان به شما می‌گفت که فرد مورد نظر چه کسی است. تکرار بیانیه توسط TimTheTatMan در چرخاندن داستان بهتر از خود داکتر دیسریسپکت عمل کرد. حتی با وجود اعتراف صریح او، بسیاری از کسانی که با دیدگاه‌های ضد woke و سیاست را از بازی‌ها دور نگه دارید، داکتر همسو هستند، فوراً مقصر و تقصیر را به جای دیگری منحرف می‌کنند.

‏ این ماجرا به طرز دردناکی نشان می‌دهد که چقدر آسان است که با کلاهبرداری از اتهامات بسیار جدی فرار کرد. داکتر دیسریسپکت ممکن است در هر قدم اشتباه کند، اما گروهی از حامیان او در تلاش هستند تا راه را برایش هموار کنند. اگر مردی که 35 سال سن دارد و متأهل است و فرزند دارد، بتواند اعتراف کند که من پیام‌های جنسی صریح با یک فرد زیر سن قانونی رد و بدل کردم و هنوز هم توسط همتایان خود محکوم نشود، این چه چیزی درباره اخلاقیات آن‌ها می‌گوید. اگرچه برخی حساب‌های جعلی و مدافعان سرسخت برای داکتر دیسریسپکت وجود دارند، اما این‌ها عمدتاً برای محکوم کردن قاطع او متحد شده‌اند. کسانی که امیدوارند از باقیمانده شهرت او بهره‌مند شوند، موضع کمتر سختگیرانه‌ای در مورد ارسال پیام‌های نامناسب به دختران زیر سن قانونی اتخاذ کرده‌اند.

حال نظر خود را با ما در ارتباط با حواشی ماجراهای داکتر دیسریسپکت به اشتراک بگذارید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments