نقد جنجالی Dr. Disrespect از بازی Fortnite و حالت جدید Zero Build

به نظر دکتر فورتنایت خوب است، ولی یک مشکل بسیار بزرگ دارد!

نقد جنجالی Dr. Disrespect از بازی Fortnite و حالت جدید Zero Build نیما خدارحمی ۰ ۱۶ فروردین ۱۴۰۱ اخبار بازی
نقد Dr. Disrespect از بازی فورتنایت

حالت جدید بازی فورتنایت طرفداران بسیاری را از نو جذب خود کرده که شامل بسیاری از استریمرهای بزرگ نیز می‌شوند، ولی به عقیده یکی از معروف‌ترین آن‌ها، بازی Fortnite مشکلی بزرگ دارد که رفع کردن آن، بازی را تبدیل به بهشت گیمرها می‌کند!

استریمر معروف و محبوب آمریکایی، دکتر دیسرسپکت (Dr. Disrespect) برای نقدهای تند و انتظارات بسیار بالا و عمدتا به جای خود شهرت بسیاری دارد و اخلاق نسبتا تند او، باعث شده توجه استودیوهای بازی سازی و اشخاص بزرگ به او جلب شده و همیشه منتظر نظرات و نقدهای او باشند. البته برخی از رفتارهای او تنها در قالب دکتر بوده و در دنیای واقعی با چنین اخلاقی از او روبه رو نشده‌ایم، با این حال او چنان در کار خود حرفه‌ای بوده که تشخیص و تمییز رفتار دکتر دیسرسپکت از شخصیت واقعی او گاهی سخت است. آخرین نقد تند دکتر دیسرسپکت درباره بازی Fortnite بوده که به تازگی حالت بدون ساخت و ساز Zero Build را به طور دائمی در اختیار کاربران قرار داده است. دکتر دیسرسپکت گرچه انتشار این حالت را بسیار شگفت انگیز دانسته و تحت تاثیر آن قرار گرفته، نقدهای بسیار تندی برای بهتر شدن آن نیز داشته است.

دکتر دیسرسپکت روز گذشته طی توییتی نقد خود از حالت Zero Build بازی فورتنایت را بیان کرد. او در ابتدا اشاره داشت که به حدی از این حالت لذت برده که انگار این حالت برای او ساخته شده است. در ادامه همراه با شوخی و با اشاره به بسیاری از میم‌های (Meme) سطح اینترنت نوشت که سرعت بسیار بالا، هدشات کردن با تک تیرانداز بعد از چرخش ۳۶۰ درجه و درگیری نزدیک با شاتگان برای او عالی و بسیار سرگرم کننده است و رضایت او را جای آورده است.

همه این‌ها به کنار او انتقادی بسیار شدید داشته که نه تنها به بازی، بلکه به بسیاری از کاربران نیز حمله‌ای اساسی می‌کند. او مشکل این بازی را وجود Aim Assist برای کاربران کنترلر دانسته و این کاربران را با لفظ «کودکان بی ارزش کنترلر باز» خطاب کرده است که طبق انتظار همگان، نظرات منفی بسیاری برای او به دنبال داشت! دکتر دیسرسپکت پیش‌تر نیز گفته که او هرگز از رویارویی با کسانی که چیزی را بدون تلاش به دست بیاورند خوشحال نمی‌شود و دوست دارد همه این موضوع را بدانند.

با توجه به ابتدای مطلب، ما نمی‌دانیم که این توییت دکتر تا چه شوخی و تا چه حد جدی است، با این حال اینگونه به نظر می‌رسد که او واقعا از رویارویی با آن‌ها ضربه خورده است! البته شکی نیست که او از قدرت بسیار بیشتر موس و کیبورد در برابر کنترلر مطلع بوده و وجود Aim Assist کمکی ناچیز برای کاربرانی است که با کنترلر در برابر کاربرانی با موس و کیبورد قرار می‌گیرند. البته که در زمان عصبانیت پس از باخت، به یاد آوردن چنین نکته‌ای تقریبا غیر ممکن است.

در حال حاضر وجود Aim Assist نه تنها برای کنترلر، بلکه برای موس و کیبورد نیز مورد بحث‌ترین موضوع در بازی‌های بتل رویال است. تمام کاربران فارغ از اینکه از کدام پلتفرم بهره می‌برند می‌توانند از این ویژگی استفاده کنند. کاربران حتی قدرت تغییر میزان Aim Assist را داشته و حتی می‌توانند آن را به طور کامل غیر فعال کنند. این ویژگی به طور پیش فرض برای تمام کاربران در بازی فورتنایت فعال بوده و انتظار نمی‌رود اپیک گیمز آن را حذف کند و گمان داریم موضوع Aim Assist یکی از معدود موضوعاتی است که این استودیو بدون نظر خواهی از کاربران آن را توسعه می‌دهد.

انتظار می‌رود که دکتر دیسرسپکت فازغ از نظر جنجالی خود به تجربه حالت Zero Build در بازی فورتنایت ادامه داده و بیش از این درباره آن نظری ندهد. دکتر پیش‌تر نیز درباره ویژگی Aim Assist در بازی وارزون نظراتی جنجالی داده بود که بسیار تندتر از نظر او درباره بازی فورتنایت بودند! این نکته را نیز باید در نظر داشت که دکتر دیسرسپکت بسیاری اوقات پس از تجربه تنها چند مبارزه بد، یک عنوان را به طور کامل کنار گذاشته و به نحوی آن را تحریم کند.

بازی Fortnite در حال حاضر برای کنسول‌های پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۵، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس/سری اس، نینتندو سوییچ و رایانه‌های شخصی در دسترس است. نظر شما درباره ویژگی Aim Assist در بازی فورتنایت و البته نقد دکتر دیسرسپکت در این بازی چیست؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا