بازی Fortnite از حالت دائمی Zero Build رونمایی کرد

حالت بدون ساخت و ساز بازی فورتنایت دائمی شد؟

بازی Fortnite از حالت دائمی Zero Build رونمایی کرد نیما خدارحمی ۰ ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ اخبار بازی
حالت Zero Build بازی Fortnite

هفته گذشته بازی Fortnite با حذف موقت ساخت و ساز همه را شگفت زده و خوشحال و البته بسیاری را ناراحت ساخت. حال اینگونه به نظر می‌رسد که باید شاهد دائمی شدن حالت بدون ساخت و ساز در کنار حالت اصلی بازی باشیم.

قدرت ساخت و ساز دیوار، سقف، در و دیگر چیزها در لحظه، در حقیقت چیزی بود که بازی فورتنایت را از دیگر بازی‌های بتل رویال متمایز می‌ساخت و بسیاری این بازی را از این راه می‌شناختند، ولی تیم اپیک گیمز تصمیم گرفت در فصل دوم چپتر سوم از بازی خود، قابلیت ساخت و ساز را به طور موقت حذف کند و فکر می‌کنید چه اتفاقی افتاد؟

کاربران قدیمی که این بازی را برای سال‌ها کنار گذاشته بودند، در کنار بسیاری کاربران جدید به این بازی روی آورده و نظرات مثبت استریمرها و گیمرها طی یک روز فوران کردند و میزان علاقه کاربران به حدی از این حالت در بازی فورتنایت بالا رفت که همگی خواهان دائمی شدن حالت بدون ساخت و ساز بازی در کنار حالت عادی که همه با آن آشنا هستیم شدند. امروز به روزرسانی جدیدی برای این بازی انتشار یافت که نام مد اصلی بازی را به Zero Build به معنای ساخت و ساز صفر تغییر داد و اینگونه به نظر می‌رسد که کاربران به خواسته خود رسیدند. حالت Zero Build از این پس به طور دائمی در اختیار کاربران خواهد بود.

استودیو اپیک گیمز حالت Zero Build را اینگونه تشریح می‌کند:

حالت Zero Build امتحان کامل اسلحه، آیتم و مهارت جابجایی است. حالت Zero Build را می‌توانید به صورت Solo، Duos، Trios و Squads تجربه کنید.

بازی فورتنایت از اولین روز عرضه با محوریت ساخت و ساز در لحظه عرضه شد و با گذشت پنج سال از انتشار این بازی، کاربران بسیاری این امر را به طور حرفه‌ای انجام داده و به خوبی از این حالت بهره می‌برند، ولی این موضوع نقطه ضعفی بسیار عظیم دارد. بسیاری از کاربران تازه ورود به بازی، قدرت رویارویی با بسیاری از کاربران کهنه کار را نداشته و همین موضوع میزان مخاطبین جدید بازی فورتنایت را به شدت کاهش داده بود و در کنار آن بسیاری از کاربران قدیمی نیز که به دنبال تجربه‌ای نو در قالب فورتنایت بودند که ما گمان داریم استودیو اپیک گیمز بهترین روش برای نو سازی بازی خود را ارائه داد.

در سوی دیگر، بسیاری این بازی را به دلیل تفاوت عمده با بازی‌های مانند پابجی یا وارزون مقایسه نمی‌کردند و حذف ساخت و ساز باعث شد نه تنها این بازی بیش از پیش با دیگر بتل رویال‌ها مقایسه شود، بلکه بسیاری از کاربران ناراضی پابجی و وارزون به این بازی روی آورند و همین موضوع روحی تازه به بازی Fortnite بخشید.

در حال حاضر حالت عادی (با ساخت و ساز) بازی فورتنایت در دسترس نیست، با این حال نام گذاری حالت بدون ساخت و ساز این نوید را به ما می‌دهد که شاهد بازگشت حالت معمولی در آینده خواهیم بود. شما چه فکری درباره حالت Zero Build در بازی فورتنایت دارید؟ فکر می‌کنید این بازی می‌تواند بار دیگر در صدر بازی‌های بتل رویال قرار گیرد؟ منتظر نظرات شما هستیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا