ساخت فیلم Fortnite از پروژه‌های آینده اپیک گیمز خواهد بود

پتانسیل کار کاملا کافیست!

فیلم Fortnite

کمپانی اپیک گیمز (Epic Games) اخیرا طبق گفته بسیاری از کاربران قرار است تا روی یک اثر سینمایی یا به عبارتی فیلم Fortnite کار کند که بر پایه بازی بوده و از طرفی داستان آن را توضیح خواهد داد.

ساخت فیلم از روی بازی‌های ویدیویی کار دشواری است، اما برخی از بازی‌ها داستان چندان برجسته و بزرگی ندارند که یک اثر سینمایی به آن‌ها لطمه بزند! برای مثال بخش بتل رویال Fortnite (جدای از حالت داستانی) خود می‌تواند یک نمونه و مثال کامل از همین مورد باشد که حتی با ساخت فیلم خود می‌تواند در ارائه جزئیات بیشتر به کاربران حتی کمک هم کرده باشد! این بازی محبوب امروزه در جایگاه یک عنوان چند نفره شناخته می‌شود که به صورت فصلی آپدیت شده و تجربه آن برای کودکان نیز مانعی ندارد. با این وجود، داستان بخش بتل رویال این عنوان هیچوقت چنان که باید و شاید روایت نشد و تنها بعد از هر فصل، یک صحنه سینماتیک با جزئیاتی محدود را مشاهده کردیم که اتفاقات آن باعث تغییر از فصلی به فصل دیگر می‌شد. این در حالی است که شاید ساخت یک فیلم از روی داستان این بخش بتواند به شدت تاثیرگذار باشد!

منبع شایعه ساخت فیلم Fortnite چیست؟

مدیران کمپانی اپیک گیمز اگر لحظه‌ای وقت فکر کردن را بین مسئله دادگاه اپل داشته باشند، قاعدتا به این موضوع فکر کرده‌اند که ساخت یک فیلم از داستان بازی Fortnite می‌تواند موفقیت این عنوان را حتی بیشتر کند. با این وجود تا به حال هرگز هیچ خبری درباره این موضوع نشنیده‌ایم و به عبارتی سازندگان بازی نیز هرگز موردی را در خصوص این مسئله اظهار نکرده‌اند. این در حالی است که اخیرا شایعه‌هایی از سوی کاربران درباره این موضوع دست به دست می‌شود. منبع این شایعه‌ها در واقع چیزی را لو نداده و حرفی بر پایه مواردی که وجود نداشته باشند نزده، بلکه براساس اقداماتی که مدیران اپیک گیمز در استخدام نیرو انجام داده‌اند، او حدس می‌زند که فیلم Fortnite پروژه‌ای حاضر و مهم است که سازندگان روی آن کار می‌کنند.

در واقع اپیک گیمز مدتی است که بعضی از عوامل سازنده سری جنگ ستارگان از استودیو Lucasfilm کمپانی دیزنی را استخدام کرده که هرکدام در پست خاصی مشغول به فعالیت هستند. برای مثال جیسون مک گتلین (Jason McGatlin) که نایب رئیس بخش تهیه‌کنندگی استودیو نام‌برده بود حال به عنوان رئیس بخش پروژه‌های ویژه اپیک گیمز فعالیت می‌کند. این تغییر خود نشان می‌دهد که اپیک گیمز به کار گرفتن نیروهای سازنده فیلم و سریال را برای پروژه‌ای خاص می‌پذیرد. همچنین از همکاران او می‌توان به لین بارت (Lynn Bart) و همچنین کریس فوریا (Chris Furia) اشاره کرد که هر دو در Lucasfilm فعال بوده‌اند.

حال اگر همه شرایط را کامل و حاضر برای ساخت فیلم بدانیم و همکاری آینده اپیک گیمز با یک استودیو خاص را هم تایید شده ببینیم، نکته قابل توجه اینجاست که داستان فیلم درباره چه چیزی خواهد بود؟ دو حالت کلی این است که یا داستان کاملا مرتبط به بازی بوده و جریان کلی آن را روایت می‌کند، یا اینکه خبری از ارتباط داستانی نیست و یک موضوع تازه با همان شخصیت‌های قبلی یا جدید روایت می‌شود. جالب است بدانید که فورتنایت بیشتر از یک بازی عادی، به عنوان یک رسانه کلی شناخته می‌شود که شخصیت‌ها و کاراکترهای مختلف از بازی‌ها و فیلم‌های معروف در آن حضور پیدا می‌کنند، اما برای ساخت فیلم اختصاصی، خود Fortnite دارای شخصیت‌های بسیاری از جمله جونزی (Jonsey)، پیلی (Peely)، فیشتیک (Fishtick) و چندین کاراکتر دیگر است که همگی می‌توانند در داستان اصلی نقش داشته باشند.

همچنین برخی از شرکت‌ها و استودیوهای فیلمسازی و بازی‌سازی که محصولات آن‌ها با بازی Fortnite کراس اور داشته‌اند نیز ممکن است برای قرار گرفتن شخصیت‌های مختلف خود در این فیلم موافقت کنند تا حتی خود نیز از این موضوع سود ببرند!

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا