کارگردان فیلم Doctor Strange 2 از بازگشت خود به ژانر ابرقهرمانی می‌گوید

سم ریمی پس از اتفاقات فیلم Spider-Man 3 در رابطه با کارگردانی فیلم Doctor Strange 2 متعجب است

کارگردان فیلم Doctor Strange 2

سم ریمی کارگردان فیلم  Doctor Strange 2 در رابطه با بازگشت خود به ژانر ابرقهرمانی ابراز نگرانی کرد. اگر طرفدار کتاب‌های کامیک مارول باشید، بدون شک طرفدار شخصیت اسپایدرمن هم هستید. استودیو مارول تقریبا یک دهه بیش سه‌گانه‌ای از این شخصیت محبوب منتشر کرد که بسیار مورد توجه قرار گرفت. کارگردانی این سه‌گانه مشهور را نیز سم ریمی (Sam Raimi) کارگردان مشهور و موفق هالیوود برعهده داشت. پس از موفقیت چشمگیر دو نسخه اول این سه‌گانه که در سال‌های ۲۰۰۲ و ۲۰۰۴ اکران شدند، استودیو مارول و کمپانی سونی تصمیم گرفتند تا قسمت سوم این فرنچایز را نیز منتشر کنند. اگر چه هزینه بسیار زیاد و زحمت بسیاری صرف ساختن این اثر شد اما با این حال نتیجه آنچه که انتظار می‌رفت از آب درنیامد. 

استقبال بد مردم از فیلم مردعنکبوتی ۳ به یک تجربه بسیار تلخ برای سم ریمی تبدیل شد و طرفداران مردعنکبوتی و ژانر ابرقهرمانی تا حدی از او متنفر شدند. سم ریمی اکنون پس از سال‌ها دوری از کار کارگردانی و درحالی که آخرین تجربه کارگردانی او در سال ۲۰۱۳ و رهبری فیلم Oz the Great and Powerful بود به این عرصه بازمی‌گردد و بدون شک با توجه به تجربه سخت و تلخی که در رابطه با فیلم Spider-Man 3 در سال ۲۰۰۷ داشته است نگرانی‌های او قابل درک است. 

در سال ۲۰۲۰ صندلی کارگردانی فیلم مورد انتظار استودیو مارول Doctor Strange in the Multiverse of Madness از اسکات دریکسون (Scott Derrickson) گرفته شده و به سم ریمی داده شد. سم ریمی در رابطه با این موضوع عنوان کرده است که با توجه به تجربه تلخی که در سال ۲۰۰۷ داشته است، هرگز تصور نمی‌کرده که باری دیگر به سمت کارگردانی فیلم‌های ابرقهرمانی برود. 

او در ادامه افزود که در ابتدا مدیر برنامه‌های او متوجه کناره‌گیری کارگردان فیلم Doctor Strange in the Multiverse of Madness شده و با او تماس گرفته است. او به ریمی گفته که استودیو مارول تمایل دارد او روی صندلی کارگردانی این فیلم بنشیند و این وظیفه را بر عهده بگیرد. 

ریمی افزود که پیش از این نیز به شخصیت دکتر استرنج به عنوان یکی از قوی‌ترین ابرقهرمان‌های مارول علاقه داشته اگرچه او شخصیت مورد علاقه وی نیست اما با این حال همیشه این شخصیت را دوست داشته است و هم اکنون اگرچه شاید هنوز هم برخی از طرفداران از او متنفر باشند اما او تمایل دارد تا این کار  را انجام داده و شانس خود را باری دیگر امتحان کند زیرا قسمت اول این اثر، فیلمی موفق بوده و شخصیت دکتر استرنج ارزشش را دارد. 

فیلم Doctor Strange in the Multiverse of Madness در تاریخ ۲۵ ماه مارچ در سال ۲۰۲۲ اکران خواهد شد و بازیگران بزرگ مارول مانند بندیکوت کمبریج (Benedict Cumberbatch) در نقش دکتر استرنج و الیزابت اولسون (Elizabeth Olsen) در نقش واندا مکسیموف در این اثر به ایفای نقش خواهند پرداخت. 

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا