#مهسا_امینی

آیا دکتر دوم در فیلم Doctor Strange 2 حضور داشته است؟

ایستراگی زیرکانه از سوی مارول


دنباله فیلم دکتر استرنج به کارگردانی سم ریمی (Sam Raimi) پر است از ایستراگ و اشارات به دنیای مارول که یکی از آن‌ها سوالی بزرگ در ذهن طرفداران ایجاد کرده است. آیا دکتر دوم در فیلم Doctor Strange 2 حضور داشته است؟

از زمانی که استودیو فاکس (Fox Studios) توسط کمپانی دیزنی خریداری شد، طرفداران لحظه شماری می‌کردند تا گروه Fantastic Four پا به دنیای سینمایی مارول بگذارند و توجهی که شایسته آن هستند را دریافت کنند. اولین قدم کوین فایگی (Kevin Feige) در معرفی اولین خانواده مارول به MCU کاملا غیر منتظره بود، آن هم به لطف جان کراسینسکی (John Krasinski) که رید ریچاردز را در فیلم Doctor Strange in The Multiverse of Madness به تصویر کشید. جالب است بدانید که در این اثر او حتی به همسر و فرزندانش هم اشاره کرد.

با این حال به همان اندازه که بازگشت این ابرقهرمان‌های محبوب و دوست داشتنی هیجان انگیز است، اما بازگشت نامی آشنا که در کمیک‌ها گذشته‌ای طولانی با این گروه دارد اخیرا توسط برخی از ببیندگان مطرح شده است و آن کسی نیست جز دکتر دوم (Doctor Doom).

بسیاری ویکتور وان دوم را یکی از بهترین ابرشرور‌های دنیای کمیک در تمام دوران می‌دانند. در حالی که معرفی وی به دنیای سینمایی مارول اتفاقی اجتناب ناپذیر خواهد بود، اما صبر کردن برای بسیاری از طرفداران امری دشوار است. در حال حاضر یکی از شایعات مطرح شده در رابطه با ورود دکتر دوم به دنیای سینمایی مارول، حضور او در فیلم Black Panther: Wakanda Forever است. در حالی که همه منتظر بازگشت باشکوه دکتر دوم هستند، برخی متوجه ایستراگی از او در فیلم Doctor Strange 2 شدند که ارتباطی جالب با رید ریچاردز از جان کراسینسکی دارد.

دکتر دوم در فیلم Doctor Strange 2

با استریم فیلم 2 Strange Doctor از دیزنی پلاس، طرفداران از سفر وحشیانه اسکارلت ویچ در مولتی ورس آن هم با فرمت IMAX لذت می‌برند. همچنین در کنار استریم این فیلم از دیزنی پلاس، نسخه دیجیتال و بلوری آن نیز در دسترس قرار گرفته است. چیزهای زیادی برای کشف در این نسخه صوتی وجود دارد اما یکی از جذاب‌ترین قسمت‌ها زمانی است که رید ریچاردز جان کراسینسکی از راه می‌رسد. سم ریمی، کارگردان فیلم اخیرا اظهار داشته که چطور کوین فایگی (Kevin Feige)، رئیس استودیو مارول جان کراسینسکی را وارد بازی کرده است.

خیلی جالبه که کوین فایگی، جان کراسینسکی را برای این نقش انتخاب کرد چون طرفداران همیشه رویای این را داشتند که چه کسی می‌تواند به بهترین شکل نقش رید ریچاردز را ایفا کند و از آنجا که با جهان‌های موازی سر و کار داریم، کوین گفت بیا این رویا را به واقعیت تبدیل کنیم.​

مایکل والدرون (Michael Waldron)، نویسنده فیلم که خودش یکی از طرفداران شخصیت رید ریچاردز است در رابطه با نوشتن اولین حضور او در MCU صحبت کرد و اظهار داشت که نوشتن همچین فیلمنامه‌ای برای او یک افتخار بزرگ بوده است.

رید ریچاردز شخصیت محبوب من در کمیک‌های مارول است، بنابراین افتخار بزرگی بود که بتوانم اولین ورود این شخصیت را در MCU بنویسم. جان بازیگر فوق العاده‌ای برای به تصویر کشیدن رید ریچاردز در دنیای سینمایی مارول است.​

ریچی پالمر (Richie Palmer)، یکی از تولیدکنندگان فیلم خاطرنشان کرد که چطور لباس رید ریچاردز توسط رایان مینریتینگ (Ryan Meinerding) طراحی شده است و پورتالی که او از طریق آن وارد می‌شود در واقع سکوی زمان دکتر دوم است. صحبت‌های او تا حدودی به حضور دکتر دوم در فیلم Doctor Strange 2 اشاره داشت.

خیلی هیجان انگیز است که رایان مینریتینگ لباس جان را طراحی کرد. همکاری او در بخش طراحی لباس اتفاق فوق العاده‌ای بود. همچنین جزئیات دستگاهی که رید ریچاردز برای ورود به سکانس استفاده می‌کند، چیزی است که ما از کمیک‌ها الهام گرفتیم، یعنی سکوی زمان دکتر دوم."

سکوی زمان دکتر دوم چیست؟

سکوی زمان وسیله‌ای است که توسط دکتر دوم، یکی از ویلن‌های قدیمی چهار شگفت انگیز اختراع شده است. این دستگاه برای اولین بار در شماره پنجم کمیک Fantastic Four در سال ۱۹۶۲ مشاهده شد، زمانی که دکتر دوم اولین خانواده مارول را وادار کرد تا در زمان سفر کرده و سنگ‌های مرلین را از اوایل قرن ۱۸میلادی بدزدند.

این دستگاه بعدها توسط چهار شگفت انگیز در سفر به مصر باستان مورد استفاده قرار گرفت، زمانی که آنها با نسخه Rama-Tut کنگ فاتح رو در رو شدند. همچنین یک بار به طور تصادفی یک دایناسور به ساختمان بکستر منتقل شد و به انتقامجویان اجازه داد تا به گذشته سفر کنند و مرگ باکی بارنز را در جنگ جهانی دوم تأیید کنند. حتی یک بار این دستگاه توسط کیبل، یکی از اعضای گروه X-Force نابود شد.

در حالی که سکوی زمان موضوع بسیاری از رویدادهای مهم کمیک‌ها نبوده اما مورگان لو فی (Morgan le Fey)، یکی از قدرتمندترین جادوگرهای دنیای مارول را معرفی کرده است. جالب است بدانید که مورگان لو فی ارتباط مستقیمی با کتاب دارک هولد دارد، زیرا او کسی است که از کتیبه‌های جادویی کتان، الدر گاد بزرگ استفاده کرد تا دارک هولد را بوجود بیاورد.

به احتمال زیاد اشاره به سکوی زمان دکتر دوم فقط یک ایستراگ است و هیچ ارتباطی به اتفاقات کمیک ندارد. حداقل این ایستراگ نشان می‌دهد که چگونه رید ریچاردز زمین ۸۳۸ تعامل زیادی با دکتر دوم داشته است. او حتی ممکنه با ویکتور دوست باشد یا شاید گروه ایلومیناتی او را به روشی مشابه با استیون استرنج کشته باشند. همچنین این احتمال وجود دارد که والدرون فقط الهام بصری از کمیک‌ها گرفته باشد. چون خیلی با عقل جور در نمیاد که رید ریچاردز با سفر به زمان وارد مقر فرماندهی ایلومیناتی شود. به نظر می‌رسد او تنها دربی شیک و خفن دارد.

شاید وقتی این شخصیت برای اولین بار در خط زمانی اصلی MCU معرفی شود، اطلاعات بیشتری درباره این تکنولوژی کسب کنیم. البته به احتمال زیاد رید ریچاردزی که در خط زمانی۶۱۶ خواهیم دید شباهتی با نسخه ۸۳۸ نداشته باشد اما جالب خواهد بود که نویسندگان از این نسخه شخصیت الهام بگیرند. با این که می‌دانیم فیلم Fantastic Four حول محور چهار قهرمانان اصلی می‌چرخد اما دکتر دوم همچنان یک راز بزرگ باقی می‌ماند. از آنجا که او ویلن عناوین شکست خورده گذشته بوده است، استودیو مارول به احتمال زیاد مسیر متفاوتی را برای به تصویر کشیدنش طی خواهد کرد.

تنها کاری که همه طرفداران می‌توانند انجام دهند این است که منتظر بمانند و ببینند که چگونه همه چیز به نتیجه می‌رسد. فیلم سینمایی Fantastic Four احتمالا در سال ۲۰۲۴ اکران خواهد شد و فیلم Doctor Strange in The Multiverse of Madness نیز اکنون از سرویس دیزنی پلاس پخش می‌شود. 

نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا شما هم متوجه این ایستراگ شدین؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا