تاریخ پخش بزرگترین سریال فاز پنجم دنیای سینمایی مارول باری دیگر به‌تعویق افتاد

ضربه سنگین اعتصابات به فاز پنجم MCU

تاریخ پخش بزرگترین سریال فاز پنجم دنیای سینمایی مارول باری دیگر به‌تعویق افتاد پارسا خلیلی ۷ ۱۲ شهریور ۱۴۰۲ مارول

ادامه داشتن اعتصابات هالیوود ضربه سختی به مارول وارد کرده، چراکه تاریخ پخش بزرگترین سریال فاز پنجم دنیای سینمایی مارول باری دیگر به‌تعویق افتاده است.

انجمن نویسندگان آمریکا (WGA) و اتحادیه بازیگران (SAG-AFTRA) چند ماهی است که برای دستیابی به دستمزدی منصفانه‌تر و انواع تضمین‌های دیگر دست به اعتصاب زدند که تا به امروز همچنان ادامه دارد. تاثیر این اقدام در حال حاضر در هالیوود با تاخیر بسیاری از پروژه‌های سینمایی و سریالی استودیو مارول و دیزنی همراه بوده که چند مورد اخیر آنها فیلم‌های کاپیتان آمریکا، ریبوت بلید، ریبوت چهار شگفت انگیز، قسمت پایانی سه‌گانه ددپول، دو فیلم بعدی انتقام جویان، قسمت‌های جدید آواتار و دو فیلم معرفی نشده جنگ ستارگان است.

حالا طبق گزارش جدید هالیوود ریپورتر، به‌دنبال چندین توقف موقت در ماه می و ژوئن پیرو اعتصابات، تاریخ پخش ریبوت هجده قسمتی دردویل با نام Daredevil: Born Again باری دیگر به‌تعویق افتاده اما قسمت بد ماجرا این است که برخلاف موارد پیشین، بازه زمانی تاخیر مشخص نیست. اگر تولید تا اوایل سال آینده آغاز شود، استودیو مارول می‌تواند به راحتی پخش سریال را برای بهار سال ۲۰۲۵ برنامه‌ریزی کند. شایان ذکر است که همه اینها به نتیجه اعتصابات در جریان بستگی دارد، چون اگر استودیوهای بزرگ هالیوود نتوانند با انجمن نویسندگان و اتحادیه بازیگران به توافق برسند، تولید سریال همچنان در حالت تعلیق باقی خواهد ماند.

ظاهرا این تاخیر طولانی مدت نشان دهنده تمایل استودیو برای ایجاد تغییراتی در فیلمنامه به شکلی باشد که تا بعد از پایان یافتن اعتصابات امکان پذیر نخواهد بود. شاید این خبر برای طرفداران کمی بد به نظر برسد، اما نشان می‌دهد که استودیو مارول حاضر است به جای پیش رفتن بدون تعدیل‌هایی که می‌تواند به بهبود سریال کمک کند، اقدامات جدی لازم برای حفظ کیفیت پروژه را انجام بدهد.

در حال حاضر تاریخ پخش اکثر سریال‌های فاز پنجم دنیای سینمایی مارول با تاخیرهای متعدد روبرو شده که یکی از جدیدترین آنها منتقل شدن اسپین‌آف تلویزیونی Echo از ماه نوامبر سال جاری به ماه ژانویه سال ۲۰۲۴ است. به‌همین منظور انتظار می‌رود که سریال به‌شدت مورد انتظار Daredevil: Born Again اواخر سال ۲۰۲۴ یا اوایل سال ۲۰۲۵ از دیزنی پلاس پخش شود.

5 6 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

7 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا