1%
  • 10/10

مدیر اجرایی دیزنی طرفداران را مقصر پایین بودن فروش فیلم The Marvels می‌داند

انگشت اتهام به سوی طرفداران!!

مدیر اجرایی دیزنی طرفداران را مقصر پایین بودن فروش فیلم The Marvels می‌داند ۵۶ ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ مارول کپی لینک
فیلم The Marvels

ظاهرا طرفداران یک چیزی هم بدهکار شدند، چراکه مدیر اجرایی دیزنی در مصاحبه اخیر خود، آنها را مقصر پایین بودن فروش فیلم The Marvels دانسته است.

شاید تنها صفتی که بشود با آن دنباله کیهانی The Marvels را توصیف کرد، “ناامیدکننده” باشد، چراکه طی چند ماه‌های گذشته حتی یک خبر مثبت یا هیجان انگیز از این پروژه سینمایی پرحاشیه منتشر نشده است. جدا از حواشی مربوط به فمنیستی بودن داستان، چیزی که قشر وسیعی از طرفداران و فیلمبازان را ناامید کرده، کوتاه بودن بازه زمانی، روایت داستانی غیرمنسجم، شخصیت‌پردازی‌های آبکی، معرفی ابرشروری ناشناخته که هیچکس بهش اهمیت نمی‌دهد و از همه مهمتر ضعیف بودن جلوه‌های ویژه علیرغم داشتن بودجه‌ای سرسام‌آور است.

نقدهای متوسط اکران آزمایشی و همچنین آمار خجالت‌آور پیش فروش بلیت‌ها نیز از دیگر دلایلی بودند که به‌خوبی ثابت کردند چرا ماجراجویی جدید کاپیتان مارول در فاز پنجم دنیای سینمایی مارول به‌معنای واقعی کلمه یک فاجعه تمام عیار است. وقتی ورایتی چند ماه پیش در گزارشی تایید کرد که این فیلم پس از کسب کمترین آخر هفته افتتاحیه در تاریخ پانزده ساله دنیای سینمایی مارول و بدست آوردن رقم ۱۰.۲ میلیون دلار در باکس آفیس داخلی، افت خیره کننده ۷۹ درصدی را تجربه کرده است، دیزنی تصمیم گرفت اکرانش در سینماها را متوقف کند.

در حال حاضر، فروش جهانی The Marvels در باکس آفیس ۲۰۶ میلیون دلار بوده که نشان می‌دهد جدیدترین اثر سینمایی مارول نه‌تنها سود نکرده، بلکه در جبران کردن بودجه تولید ۲۷۵ میلیون دلاری خود نیز شکست خورده است. شاید بپرسید چه چیزی باعث شد چنین اتفاقی بیفتد؟ جدا از ضعیف بودن فیلمنامه و کارگردانی نیا داکوستا (Nia DaCosta)، بزرگترین عواملی که در عملکرد فاجعه‌بار The Marvels نقش داشتند، اشباع شدن ژانر ابرقهرمانی در سراسر جهان، عدم علاقه به شخصیت‌های اصلی فیلم و از همه مهمتر، تاثیر گرفتن پروسه تولید از اعتصابات انجمن نویسندگان و اتحادیه بازیگران بود.

البته مدیرعامل دیزنی چنین تصوری ندارد، چون یکی دو ماه پیش در اجلاس DealBook نیویورک تایمز، همه‌گیری کووید و عدم نظارت کافی را بزرگترین دلیل شکست پروژه خواند.

فیلم The Marvels عملکرد ضعیفی داشت، چون در طول همه‌گیری ویروس کووید فیلمبرداری شد و به طبع مدیران نتوانستند نظارت کافی بر پروژه داشته باشند.

حالا هم نوبت به یکی از مدیران اجرایی دیزنی رسیده اما متاسفانه او به‌جای همه‌گیری کووید، طرفداران را مقصر پایین بودن فروش فیلم The Marvels دانسته است. او با لحنی بی‌ادبانه مخاطبان فیلم را افرادی جنسیت‌گرا خواند که زحمات تیم تولید را با حرف‌های پوچ و بی‌اهمیتشان نادیده می‌گیرند.

همه می‌گویند فیلم پر از مشکلات کوچک و بزرگ است، واقعا احمقانه است. متاسفانه شبکه‌های اجتماعی پر شده از افراد جنسیت‌گرا که با حرف‌های پوچ و بی‌اهمیتشان زحمات تیم تولید را زیر سوال می‌برند و به‌جای اینکه اعتراف کنند از دیدن زنان قدرتمند ناراحت هستند، می‌گویند مشکل از فیلم بوده است. کسانی که مدام می‌گویند فیلم‌های بهتر بسازید، همان قشر اقلیتی هستند که فقط می‌خواهند فیلم‌های کلیشه‌ای مرد محور تماشا کنند.

بر کسی پوشیده نیست که سیاست‌های هالیوود آسیب بسیار بزرگی به صنعت سینما وارد کرده، اما این فرد می‌توانست به‌جای توهین کردن و بهانه‌تراشی‌های عجیب و خنده‌دار، واقعیت را اعتراف و به عوامل زیادی که واقعا منجر به شکست پروژه شدند اشاره کند، مثل ضعیف بودن فیلمنامه، ناقص بودن جلوه‌های ویژه، روایت داستانی فمنیستی که به شخصیت‌پردازی شخصیت‌های اصلی مانند نیک فیوری را با خاک یکسان کرد و خیلی موارد دیگر.

فیلم The Marvels هم اکنون از سرویس استریم دیزنی پلاس قابل تماشا است، البته اگر کسی تمایل داشته باشد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

56 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments