1%
  • 0/10

برنامه‌ی موبایل +Disney از همان روز عرضه مورد استقبال کاربران اروپایی قرار گرفت

دقیقا همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد

برنامه‌ی موبایل +Disney از همان روز عرضه مورد استقبال کاربران اروپایی قرار گرفت ۰ ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ اخبار جهان (تلویزیون) کپی لینک
برنامه‌ی موبایل +Disney

برنامه‌ی موبایل +Disney پس از چند ماه انتظار بالاخره برای کاربران اروپایی منتشر شد و همان‌طور که انتظار می‌رفت، مورد استقبال قرار گرفت.

وقتی ویروس کرونا برای اولین بار در کشور چین شناسایی شد، کمتر کسی فکر می‌کرد این ماجرا آنقدر جدی باشد که زندگی میلیون‌ها انسان دیگر در سایر کشورها را هم مختل کند اما این اتفاق نهایتا رخ داد. با جدی شدن بحران کرونا و اجرای طرح قرنطینه در بسیاری از کشورها، پیش‌بینی می‌شد استفاده از اینترنت به میزان قابل‌توجهی افزایش یابد. به هر حال مردم مجبور هستند تمام ساعات روز را در خانه گذرانده و به انجام کارهای مختلف از جمله تجربه‌ی بازی‌های ویدیویی یا تماشای فیلم‌ها و سریال‌های عقب‌افتاده بپردازند. این اتفاق نهایتا رخ داد و شرکت‌های بزرگی از جمله سونی مجبور شدند به منظور کاهش فشار روی شبکه‌ی اینترنت، محدودیت‌هایی را اعمال کنند.

در این میان، شرکت دیزنی به وعده‌ی خود عمل کرد و سرویس استریم دیزنی پلاس و به دنبال آن، برنامه‌ی موبایل +Disney را در تاریخ ۵ فروردین (مصادف با ۲۴ مارس) برای کاربران بریتانیا، ایرلند، اتریش، آلمان، ایتالیا، اسپانیا و سوئد در دسترس قرار داد. تا به این لحظه آمارهای رسمی از عملکرد این سرویس استریم محبوب در کشورهای نامبرده منتشر نشده است اما یکی از شرکت‌های ثرد پارتی به نام App Annie موفق شد عملکرد برنامه‌ی موبایلی را مورد ارزیابی قرار دهد. طبق گزارشی که از سوی این شرکت منتشر شده، برنامه‌ی موبایلی در همان روز عرضه مورد استقبال قرار گرفت و پنج میلیون بار دانلود شد؛ اتفاقی که به دلیل قرنطینه‌ی خانگی مردم در اروپا پیش‌بینی شده بود. در این میان، نباید از تاثیر فیلم‌ها و سریال‌های جذاب قرار گرفته روی سرویس چشم‌پوشی کرد.

نکته‌ای که باید توجه باشید، این است که پنج میلیون دانلود به دو دلیل به معنی پنج میلیون مشترک نیست: دلیل نخست اینکه یکی از اعضای خانواده می‌تواند اشتراک را خریداری کرده و از طریق به اشتراک گذاری، آن را در اختیار دیگران قرار دهد؛ دلیل دوم و پایانی هم اینکه آمار ارائه‌شده از سوی شرکت App Annie تنها برنامه‌ی موبایل +Disney را شامل می‌شود. بسیاری از مشترکان ممکن است از طریق وب سایت یا برنامه‌های مبتنی بر تلویزیون‌های هوشمند ثبت نام کرده و اشتراک را خریداری کرده باشند. این سرویس استریم حدودا چهار ماه قبل برای کاربران ایالات متحده‌ی آمریکا، کانادا، هلند، استرالیا و نیوزیلند در دسترس قرار گرفت و موفق شد تا تاریخ ۱۴ بهمن (مصادف با ۳ فوریه) به رکورد ۲۸ میلیون و ۶۰۰ هزار مشترک دست یابد.

شرکت App Annie همچنین برنامه‌های موبایلی غیرگیمینگ را بر اساس مدت زمانی که کاربران وقت خود را در آن می‌گذرانند رتبه‌بندی کرده است. بر  این اساس، برنامه‌ی +Disney در حال حاضر پشت سر برنامه‌هایی مانند Netflix ،YouTube و TikTok در رتبه‌ی هفتم قرار دارد. با عرضه‌ی این برنامه‌ی استریم در کشورهای اروپایی و صد البته افزایش تعداد کاربران، بدون شک شاهد بهبود رتبه‌ی آن خواهیم بود. به‌خصوص اینکه این سرویس در تاریخ ۱۹ فروردین (مصادف با ۷ آوریل) برای کاربران فرانسوی هم در دسترس قرار می‌گیرد. دیزنی پلاس قرار بود همزمان با دیگر کشورهای اروپایی برای فرانسه هم لانچ شود اما این اتفاق به دستور دولت این کشور عقب افتاد. در ضمن، انتشار این سرویس در هند تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاد. سرویس استریم دیزنی قرار بود امروز و همزمان با آغاز لیگ کریکت Indian Premier League در دسترس قرار بگیرد.

در پایان، لازم به ذکر است که دیزنی، بیت ریت ویدیوها را در اروپا به مقدار ۲۵ درصد کاهش داده است تا تمامی کاربران بتوانند از شبکه‌ی جهانی اینترنت برای استفاده از سرویس استریم این شرکت، بهره‌مند شوند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments