گفت‌وگو صوتی دیسکورد به کنسول های ایکس باکس اضافه شد

وعده‌ای که بالاخره محقق شد

گفت‌وگو صوتی دیسکورد در ایکس باکس

بعد از مدت‌ها صبر و انتظار، در نهایت امکان گفت‌وگو صوتی دیسکورد در کنسول‌های ایکس باکس برای تمام کاربران فراهم شده است.

سال ۲۰۱۵ میلادی بود که پلتفرم دیسکورد (Discord) در قالب یک برنامه برای برقراری ارتباط بازیکنان راه‌اندازی شد. به لطف این برنامه، کاربران در بازی‌های ویدیویی می‌توانند به طور متنی و صوتی با دوستان خود ارتباط برقرار کنند. تا چند وقت پیش بود، دیسکورد صرفا برای پلتفرم رایانه شخصی در دسترس قرار داشت و کاربران کنسول‌ها از این برنامه به کلی محروم بودند.

با این وجود، اواخر تیر ماه امسال بود که در پی همکاری مایکروسافت و دیسکورد، این پلتفرم به طور آزمایشی در دسترس گروهی از ایکس باکس اینسایدرز (کاربران بتا) قرار گرفت. حال بعد از اتمام دوره آزمایشی، ساعاتی پیش شرکت مایکروسافت در پیامی رسما اعلام کرد که تمامی دارندگان کنسول‌های ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس با اتصال حساب کاربری خود به دیسکورد، از طریق کانال‌های گفتوگو صوتی یا تماس‌های گروهی می‌توانند با دوستان خود ارتباط برقرار کنند.

از طرفی، جدیدترین آپدیت منتشر شده برای برنامه این اجازه را به کاربران می‌دهد تا با کاربران ایکس باکس، موبایل و حتی پی سی به طور صوتی تماس داشته باشند. همچنین، بازیکنان در حال حاضر می‌توانند اسامی افراد در دسترس برای گفت‌وگو و گیمرهای در حال مکالمه را مشاهده کنند و مهم‌تر اینکه، از این پس کاربران می‌توانند بین گفت‌وگو صوتی دیسکورد و بخش گفت‌وگو ایکس باکس یکی را برای برقراری ارتباط با دوستان خود انتخاب کنند.

در به‌روزرسانی جدید، گزینه‌ Try Discord Voice on Xbox در منو Parties and Chats تنظیمات ایکس باکس به چشم می‌خورد. کاربران با انتخاب این گزینه به طور مستقیم به برنامه دیسکورد منتقل می‌شوند که می‌توانند حساب کاربری دیسکورد خود را به اکانت ایکس باکس متصل کنند. گفته شده آن دسته از افرادی که پیش‌تر نیز اکانت دیسکورد خود را به حساب ایکس باکس متصل کرده بودند، برای برقراری تماس‌های صوتی، باید بار دیگر این کار را انجام دهند.

اگر خاطرتان باشد، هفته پیش بود که شرکت مایکروسافت آپدیت جدیدی برای کنسول‌های ایکس باکس منتشر کرد که قابلیت حذف نویز در گفت‌وگوهای گروهی را به دستگاه اضافه می‌کند. این ویژگی برای حذف صداهای ناخواسته در چت صوتی به هنگام بازی چند نفره طراحی شده و صداهای مزاحم از جمله کلیک کردن روی دکمه‌های گیم‌ پد، صداهای غیرضروری پس‌زمینه و حتی صدای تنفس دیگر بازیکنان را از گفتگوی بازیکنان حذف می‌کند.

علاوه بر این، بهتر است بدانید که ردموندی‌ها چندی پیش در وب‌سایت رسمی ایکس باکس اعلام کردند که در به‌روزرسانی‌ آینده، رابط کاربری، داشبورد و منوی اصلی کنسول به کلی تغییر می‌کند. این تغییر و تحول با نام New Xbox Home Experience شناخته می‌شود که نسخه آزمایشی آپدیت مزبور به‌زودی در دسترس کاربران ایکس باکس اینسایدرز (کاربران بتا) قرار می‌گیرد. از طرفی، گفته شده که نسخه عمومی این به‌روزرسانی در اوایل سال ۲۰۲۳ میلادی منتشر خواهد شد.

ناگفته نماند که شبکه دیسکورد در کنار ایکس باکس، با پلی استیشن نیز همکاری می‌کند. بر اساس گزارش رسانه معروف اکسپیوتر به‌زودی امکان برقراری تماس صوتی دیسکورد برای کاربران کنسول‌های پلی استیشن نیز فراهم می‌شود. طبق گمانه‌زنی‌ها، احتمال می‌رود که بازیکنان پلی استیشن 5 و پلی استیشن 4 نهایتا تا پایان سال ۲۰۲۲ می‌توانند با بازیکنان دیگر در سایر پلتفرم‌ها از جمله رایانه شخصی یا حتی ایکس باکس از طریق ارتباط صوتی تعامل داشته باشند.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با اضافه شدن امکان گفت‌وگو صوتی دیسکورد در کنسول‌های ایکس باکس چیست؟ آیا شما برای برقراری ارتباط با دوستان خود از سیستم اختصاصی مکالمه ایکس باکس استفاده می‌کنید و یا کیفیت دیسکورد را به آن ترجیح می‌دهید؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا