بازگشت جان سخت در یک کلیپ تبلیغاتی سراسر هیجان و نوستالژی و حضور دوباره‌ی بروس ویلیس

دلتان را صابون نزنید؛ فعلا خبری از قسمت جدید نیست

شرکت آمریکایی Advance Auto Parts به تازگی یک کلیپ تبلیغاتی در فضای مجازی منتشر کرده که در جریانش شاهد بازگشت جان سخت هستیم.

جان مک‌تیرنان (John McTiernan) که با ساخت Predator توانسته بود نامی برای خود دست و پا کند، سال ۱۹۸۸ میلادی فیلم Die Hard را به سینماها فرستاد. این اثر برخلاف پیش‌بینی‌ها، نقدهای مثبتی را از سوی منتقدان دریافت کرد و در زمینه‌ی فروش هم بسیار موفقیت‌آمیز ظاهر شد. محصول فاکس قرن بیستم در حال حاضر یکی از بهترین فیلم‌های اکشن تاریخ سینما به شمار می‌رود. غیرمنتظره بودن موفقیت‌های این فیلم را باید در بازیگر نقش اصلی‌اش جستجو کرد. فیلمسازان اکشن در آن دوران ترجیح می‌دادند برای پروتاگونیست از بازیگرانی با بدن‌های ورزیده استفاده کنند اما بروس ویلیس (Bruce Willis) نه چهره‌ی شناخته‌شده‌ای بود و نه بدن روی فرمی داشت.

موفقیت‌های Die Hard باعث ساخت چهار دنباله طی دهه‌های گذشته و تبدیل شدن جان سخت به یک فرنچایز اکشن و پرطرفدار در سراسر جهان شد. البته فیلم‌های اخیر به هیچ وجه نتوانستند موفقیت‌های آثار قدیمی را تکرار کرده و طرفداران را به آنچه لایقش هستند برسانند. این مورد در کنار ادغام والت دیزنی و فاکس قرن بیستم باعث شده تا اخبار چندانی را از این فرنچایز نشویم. آخرین خبر امیدوارکننده به دو سال پیش مربوط می‌شود. بروس ویلیس آن زمان تاکید کرده بود ساخت قسمت جدید با اقتباس از کمیک بوک Die Hard: Year One همچنان ادامه دارد.

شرکت آمریکایی Advance Auto Parts ساعاتی قبل کلیپ تبلیغاتی جدیدی را از طریق کانال خود در یوتیوب به اشتراک گذاشت. در ابتدای ویدیو با جان مک‌لین ملاقات می‌کنیم که باتری ماشینش تمام شده و نمی‌تواند خود را به مقصد مورد نظر برساند. از همین رو، مجبور می‌شود پیاده شده و دنبال فروشگاهی برای خرید باتری بگردد. در حالی که در خیابان‌های آرام و ساکت شهر قدم می‌زند، ناگهان با تئو (یکی از شخصیت‌های قسمت اول) مواجه می‌شود که داخل یک رستوران مشغول غذا خوردن است. در همین بین، چند ماشین در فاصله‌ی کمی نسبت به او پارک کرده و تعدادی مزدور پیاده می‌شوند.

ویدیوی تبلیغاتی سپس داخل یکی از شعبه‌های Advance Auto Parts را نشان می‌دهد. کارمند بدون اطلاع داشتن از اتفاق‌های بیرون مغازه مشغول جابجایی باتری‌ها است که ناگهان جان مک‌لین به داخل پرتاب می‌شود. شخصیت اصلی ماجرا سپس به باتری‌های سری Die Hard اشاره کرده و یکی از آن‌ها را درخواست می‌کند. جان از کارمند می‌پرسد غیر از درب جلویی، راه خروج دیگری هست یا خیر. او هم در پاسخ لوله‌های تهویه‌ی هوا را نشان می‌دهد. این اقدام را می‌توان اشاره‌ای مستقیم به یکی از صحنه‌های مشهور قسمت اول دانست. در آن صحنه، جان مجبور بود از داخل لوله‌های تهویه‌ی هوا عبور کند.

شخصیت پس از خروج از شعبه‌ی Advance Auto Parts با آرگایل (راننده‌ی لیموزن در قسمت اول) مواجه می‌شود و به همراه او خودش را به خودرو رسانده و بعد از جای گذاری باتری، از دست افراد مسلح فرار می‌کند. نکته‌ی جالب اینجا کلیپ تبلیغاتی اینجا است که باتری خودرو حین درگیری مسلحانه گلوله می‌خورد. با اینحال، همچنان کار کرده و قادر به راه انداختن خودرو است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا