آیا نسخه‌ی ششم Devil May Cry ساخته می‌شود؟

احتمال می‌رود اولین ویدیوها سال آینده‌ی میلادی منتشر شوند

ساخت نسخه‌ی ششم Devil May Cry

اگر ادعای یکی از اینسایدرهای مشهور صنعت گیم صحت داشته باشد، ساخت نسخه‌ی ششم Devil May Cry در دستور شرکت ژاپنی کپکام قرار گرفته است.

پس از یک وقفه‌ی شش ساله، کپکام سرانجام DMC را با ساخت و عرضه‌ی Devil May Cry 5 در اوایل مارس سال ۲۰۱۹ میلادی به مرکز توجه‌ها بازگرداند. داستان چند سال پس از قسمت چهارم جریان داشته و به شخصیت‌های دانته، وی و نرو می‌پردازد که دارای قدرت‌های شیطانی هستند. ماموریت آن‌ها مبارزه با یوریزن و توقف نقشه‌ی او برای از بین بردن جهان انسان‌ها است. این بازی اکشن و ماجراجویی به واسطه‌ی نقاط قوت خود از جمله تنوع بالا در سبک مبارزه‌ی شخصیت‌های قابل کنترل بازخوردهای بسیار مثبتی را دریافت کرد. محصول جدید کپکام همچنین نزدیک به چهار میلیون نسخه فروش داشته و در حال حاضر پرفروش‌ترین نسخه‌ی این مجموعه به شمار می‌رود.

با در نظر گرفتن موفقیت‌های Devil May Cry 5، بسیاری از کارشناسان و طرفداران پیش‌بینی کرده بودند کپکام دنباله‌ای مستقیم برای این بازی بسازد؛ پیش‌بینی‌ای که ظاهرا درست بوده است. Dusk Golem که یکی از اینسایدرهای مشهور و قابل اعتماد صنعت ویدیو گیم محسوب می‌شود، چندی پیش متن کوتاهی را از طریق حساب کاربری توییتر خود به اشتراک گذاشت. او در آن توییت ساخت نسخه‌ی ششم Devil May Cry را تایید کرد اما گفت علاقه‌مندان برای تجربه‌ی آن باید چند سالی صبر کنند. کلمه‌ی «چند» می‌تواند معناهای متفاوتی داشته باشد. اگر بخواهیم خوشبینانه به ماجرا نگاه کنیم، سامورایی‌ها نسخه‌ی جدید DMC را در سال ۲۰۲۲ میلادی عرضه می‌کنند اما به نظر نمی‌رسد چنین گمانه‌زنی‌ای حقیقت داشته باشد؛ زیرا Dusk Golem در پاسخ به یکی از کاربران گفت احتمالا ۴ سال یا حتی بیشتر با عرضه فاصله داریم.

اگر گفته‌های Dusk Golem درباره‌ی زمان انتشار Devil May Cry 6 حقیقت داشته باشد، می‌توان گفت این بازی مورد انتظار احتمالا فقط برای پلی‌استیشن 5، ایکس‌باکس سری اس و ایکس‌باکس سری ایکس توسعه می‌یابد و خبری از نسخه‌های نسل هشتمی نخواهد بود. مگر اینکه کپکام بخواهد برای دستیابی به فروش بیشتر، زحمت بهینه‌سازی روی کنسول‌های قدیمی را به جان بخرد. در ضمن، توصیه می‌کنیم تا انتشار یک بیانیه‌ی رسمی از سوی کپکام منتظر بمانید. اگرچه Dusk Golem اینسایدر قابل‌اعتمادی است اما احتمال نادرست بودن اطالاعاتش وجود دارد.

Devil May Cry 5 هم اکنون برای پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد. نسخه‌های نسل نهمی هم همزمان با انتشار کنسول‌های جدید برای علاقه‌مندان منتشر خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا