#مهسا_امینی

Demon Slayer: Mugen Train در یک قدمی تبدیل شدن به پرفروش‌ترین فیلم سال!

تنت، رو دور عقب نشینی!

فروش بین‌المللی Demon Slayer: Mugen Train

طبق گزارشی که وب سایت Deadline منتشر کرده، فروش بین‌المللی Demon Slayer: Mugen Train از مرز ۳۱۰ میلیون دلار عبور کرده است.

نرخ ابتلا به ویروس کرونا در ایالات متحده‌ی آمریکا به میزان نگران‌کننده‌ای بالا بوده و مردم تمایلی برای حضور در اجتماع ندارند. به همین دلیل، وب سایت‌های خبری حوزه‌ی سینما گزارشی با محوریت باکس آفیس داخلی (آمریکا و کانادا) منتشر نمی‌کنند. اروپا شرایط نسبتا متفاوتی دارد. اگرچه برخی از کشورها شاهد افزایش نرخ ابتلا بوده‌اند اما به طور کلی تعاملات اجتماعی ادامه داشته و حتی شاهد فعالیت سینماها هستیم.

طبق گزارشی که اخیرا روی خروجی وب سایت Deadline قرار گرفته، فروش بین‌المللی Demon Slayer: Mugen Train همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد. این اثر دنباله‌ای برای سریال Demon Slayer: Kimetsu No Yaiba بوده و داستانش حول محور یک هیولاکش به نام تانجیرو کامادو می‌چرخد که سوار قطار بی‌نهایت شده است. محصول مشترک توهو و انیپکس در نهمین هفته‌ی اکران خود عملکرد بسیار خوبی را از خود بر جای گذاشت تا فروشش در باکس آفیس بین‌المللی از مرز ۳۱۰ میلیون دلار عبور کرده باشد. Mugen Train حالا دومین فیلم پرفروش سال در باکس آفیس بین‌المللی به شمار می‌رود. این رتبه هفته‌ی گذشته به Tenet تعلق داشت. در ضمن، بد نیست بدانید بخش عمده‌ی فروش Demon Slayer از ژاپن، سنگاپور، تایوان، هنگ کنگ و ویتنام به دست آمده است.

عملکرد مالی و خیره‌ی کننده‌ی Demon Slayer: Mugen Train تنها به باکس آفیس بین‌المللی مربوط نمی‌شود. این اثر اکشن موفق شده Titanic را کنار زده و به دومین فیلم پرفروش در تاریخ سینمای ژاپن تبدیل شود. رتبه‌ی اول در اختیار Spirited Away به کارگردانی هایائو میازاکی (Hayao Miyazaki) قرار دارد که سال ۲۰۰۱ میلادی روی پرده‌ی نقره‌ای آمده بود. Mugen Train فاصله‌ی چندانی با رتبه‌ی یک نداشته و در صورت ادامه یافتن این روند، می‌تواند رکورد تازه‌ای را در این زمینه به ثبت برساند. Tenet، دیگر فیلمی است که همچنان اکرانش خارج از آمریکای شمالی ادامه دارد. تازه‌ترین اثر کریستوفر نولان (Christopher Nolan) با فروشی که هفته‌ی گذشته به دست آورد حالا ۳۰۳ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار در باکس آفیس بین‌المللی فروخته است.

Tenet، تنها فیلم استودیوی برادران وارنر نیست که روی پرده‌ی نقره‌ای قرار دارد. The Witches و Superintelligence دیگر آثار این استودیوی آمریکایی بوده و فعلا در بازارهای خارجی به ترتیب ۲۲ میلیون دلار و ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار فروخته‌اند. حالا که بحث محصولات آمریکایی به میان آمده، بد نیست به آمار The Croods: A New Age اشاره شود. قسمت دوم کرودها هفته‌ی گذشته فروشی معادل ۸ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار را به ثبت رساند تا فروش بین‌المللی و کلی‌اش به ترتیب به ارقام ۵۲ میلیون و ۱۰۰ هزار دلار و ۷۶ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار برسد.

Monster Hunter، یکی از فیلم‌های تازه‌وارد به شمار می‌شود. محصول سونی پیکچرز رلیسینگ طی هفته‌ی گذشته یک میلیون و ۳۰۰ هزار دلار فروخت تا فروش بین‌المللی‌اش به رقم ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار برسد. این اثر طی روزهای آینده در سینماهای فعال ایالات متحده‌ی آمریکا اکران خواهد شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا