#مهسا_امینی

تاریخ انتشار بازی Deathloop برای ایکس باکس اعلام شد

حدود ۶ ماه دیگر

تاریخ انتشار بازی Deathloop برای ایکس باکس

طبق آخرین گزارش‌های رسیده، ظاهرا انحصاری موفق پلی استیشن یا همان بازی Deathloop برای ایکس باکس هم در نظر گرفته شده و در سال جاری میلادی عرضه خواهد شد.

کنسول‌های پلی استیشن همیشه به خاطر داشتن انحصاری‌هایی شناخته می‌شوند که دارای کیفیت بسیار بالا و همچنین داستان بی‌نظیر هستند. برای مثال سری بازی‌هایی مانند The Last of Us و Uncharted در دسته این عناوین قرار دارند که هرگز برای سایر پلتفرم‌ها عرضه نشده‌اند. اما سونی این روند را طی این مدت شکسته است! به نحوی که حال بازی بزرگی مانند God of War 2018 قرار است تا طی چند هفته آینده، برای پلتفرم رایانه شخصی عرضه شود.

البته این اولین مورد نیست و حتی پیش‌تر نیز شاهد عرضه انحصاری‌های دیگری مانند Horizon: Zero Dawn برای پلتفرم رایانه شخصی بوده‌ایم، اما نکته اینجاست که همه آن‌ها پس از گذشت چند سال و فقط برای پلتفرم رایانه شخصی ارائه می‌شوند. این یعنی دارندگان ایکس باکس شاید هرگز نتوانند با کنسول ایکس باکس سری ایکس – اس یا ایکس باکس وان، کنترل شخصیت کریتوس (Kratos) را به دست گرفته و با آن خدایان را بکشند! با این وجود برای تمامی انحصاری‌های پلی استیشن، یک مورد که سال گذشته میلادی عرضه شده بود و جایزه هم برنده شد را باید فاکتور بگیریم؛ بازی Deathloop برای ایکس باکس هم عرضه می‌شود!

در واقع زمانی که سونی عرضه انحصاری Deathloop برای پلی استیشن اعلام کرد، مدتی بعد شرکت سازنده آن توسط ایکس باکس خریداری شد. این یعنی استودیو آرکین (Arkane) که وظیفه ساخت این عنوان را بر عهده داشته، از تاریخ مشخصی به بعد تحت نظارت ایکس باکس کار کرده و قاعدتا به تولید عناوین انحصاری برای آن خواهد پرداخت. بدین ترتیب، از همان زمان نیز شایعه‌های بسیاری درباره عرضه بازی Deathloop برای ایکس باکس وجود داشت و سپس رسما اعلام شد که این عنوان، تا تاریخ خاصی در انحصار پلی استیشن خواهد بود.

سال ۲۰۲۱ کارنامه درخشانی را برای کنسول نسل نهمی سونی به همراه داشت و بازی‌های مهم و بزرگی مانند Returnal، Ratchet And Clank: Rift Apart و همچنین Deathloop عرضه شدند. با این وجود، در حالی که دو عنوان اول هرگز برای ایکس باکس عرضه نمی‌شوند، اما اکنون صفحه توئیتر رسمی شرکت بتسدا (Bethesda) اعلام کرده که در چه تاریخی بازیکنان می‌توانند Deathloop را روی کنسول‌های ایکس باکس خود تجربه کنند. در این پست، اعلام شده که ۲۳ شهریور (۱۴ سپتامبر) برای عرضه این بازی برای سایر پلتفرم‌ها در نظر گرفته شده که اگر به تاریخ آن دقت کنید، دقیقا یک سال بعد از انتشار بازی روی کنسول پلی استیشن 5 است.

به هر حال اینکه بازی در تاریخ ۲۳ شهریور عرضه شود، نکته‌ای است که شاید کاملا دقیق نباشد‌. در واقع این روز مصادف با چهارشنبه است که بسیاری از شرکت‌ها در آن بازی جدید معرفی و عرضه نمی‌کنند. به همین دلیل احتمالا هدف همان هفته، از شروع ۲۳ شهریور خواهد بود.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا