نویسنده فیلم Deadpool 3 نیز درگیر اعتراضات نویسندگان شد

اعتصاب نویسندگان همچنان ادامه دارد

نویسنده فیلم Deadpool 3

به‌دنبال پیوستن نویسنده فیلم Deadpool 3 به اعتصابات انجمن نویسندگان، تولید یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های سینمایی مارول موقتا متوقف شده است.

همانطور که بسیاری می‌دانند، قشر وسیعی از نویسندگان با پیوستن به اعتصابات انجمن نویسندگان آمریکا، با استودیوهای کوچک و بزرگ هالیوود وارد جنگ شده‌اند. این جنبش از زمان آغازش منجر به توقف تولید عناوین بسیاری شده که چندین مورد اخیرش فیلم‌های Blade و Thunderbolts هستند. اما این تازه آغاز ماجراست، زیرا به‌کار نگرفتن نویسندگان باعث شده تا مراحل تولید سریال‌های تلویزیونی مانند Agatha: Coven of Chaos و Daredevil: Born Again نیز به شکل‌های مختلف مختل شوند. حالا هم نوبت به Deadpool 3 رسیده، فیلمی که همین چند روز پیش فیلمبرداری خود را در بریتانیا آغاز کرده بود.

براساس گزارش جدیدی از یاهو، نویسنده فیلم Deadpool 3 به جریان اعتصاب انجمن نویسندگان آمریکا پیوسته و رایان رینولدز (Ryan Reynolds) را از بداهه‌نویسی منع کرده است. این ستاره مطرح به‌خاطر کارهای کمدی‌اش از جمله مهارت در بداهه‌‌گویی شناخته شده است، به‌ویژه وقتی صحبت از ضدقهرمان نمادینش یعنی ددپول می‌شود. با این حال، از آنجایی که این بازیگر یکی از نویسندگان فیلم است، به‌خاطر اعتصابات اخیر نمی‌تواند دستی در فیلمنامه داشته باشد یا با هرگونه بداهه‌‌گویی از دستورالعمل‌های انجمن نویسندگان آمریکا سرپیچی کند.

با این حال، یک نکته خیلی خیلی کوچک وجود دارد. به‌خاطر اینکه رینولدز یکی از تهیه‌کنندگان فیلم است، از نظر فنی و طبق قوانین انجمن نویسندگان آمریکا، می‌تواند یک سری تعدیل‌‌های جزئی در دیالوگ‌ها یا روایت داستان انجام بدهد. با این حال، بازهم انجمن نویسندگان آمریکا از کلیه تولیدکنندگان درخواست کرده تا در این زمان به‌منظور حمایت از اعتصاب، از هر گونه شیوه یا تکنیک‌های مخصوص خودداری کنند.

وب‌سایت Daily Dot به اتفاق جالبی اشاره کرد که نقش اصلی رینولدز در فیلم X-Men: Origins: Wolverine در جریان اعتصابات سال ۲۰۰۷ متولد شده بود. نکته جالب دیگر این است که رینولدز اساسا تمام دیالوگ‌های خود را به‌دلیل وجود برخی کمبودها در کارگردانی نوشته بود. در مورد اعتصاب فعلی، رینولدز باید تمام انتظارات اعضای خود را رعایت کند، در غیر این صورت با خطر جدی اخراج شدن از انجمن مواجه می‌شود.

تا اینجای کار تمامی پروژه‌های دنیای سینمایی مارول حداقل یک دوره فیلمبرداری مجدد را تجربه کردند، به‌همین خاطر جای هیچ نگرانی وجود ندارد چون مارول می‌تواند با یک دوره فیلمبرداری مجدد، تمامی نقص‌های فیلمنامه Deadpool 3 را تا جای ممکن برطرف کند. امیدواریم که انجمن نویسندگان آمریکا زودتر به آنچه می‌خواهند برسد و صنعت سینما بتواند دوباره به مسیر خود بازگردد.

فیلم به‌شدت مورد انتظار Deadpool 3 قرار است در تاریخ ۸ نوامبر سال ۲۰۲۴ (۱۸ آبان سال ۱۴۰۳) به روی پرده سینماها برود.

4.8 5 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا