تولید یک فیلم مهم دنیای سینمایی مارول از فاز پنجم به‌طور موقت متوقف شد

اولین پس لرزه‌های اعتصاب نویسندگان

تولید یک فیلم مهم دنیای سینمایی مارول از فاز پنجم به‌طور موقت متوقف شد پارسا خلیلی ۰ ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ سینما
فیلم مهم دنیای سینمایی مارول

به‌دنبال ادامه یافتن اعتصاب انجمن نویسندگان آمریکا که مثل سال‌های گذشته ضربه سختی به صنعت سینما وارد کرده، تولید یک فیلم مهم دنیای سینمایی مارول از فاز پنجم به‌طور موقت متوقف شده است.

همانطور که سال گذشته در کمیک کان سن دیگو تایید شد، فاز پنجم دنیای سینمایی مارول با پروژه‌های مورد انتظاری مثل Guardians of The Galaxy 3 ،Loki ،Daredevil: Born Again ،Blade ،Secret Invasion، یکی از بزرگترین فازهای حماسه مولتی‌ورس به‌شمار می‌رود. با این حال عملکرد نسبتا ضعیف فاز چهارم و همچنین شکست مالی Ant-Man and The Wasp: Quantumania در گیشه باعث شد استودیو مارول تغییرات قابل توجهی را در برنامه‌های آتی خود اعمال کند که مهمترین آنها، به تعویق انداختن تمامی پروژه‌های سینمایی و سریالی MCU و اخراج ویکتوریا آلونزو (Victoria Alonso)، مدیر بخش جلوه‌های ویژه استودیو مارول بعد از ۱۷ سال همکاری بود.

درست زمانیکه طرفداران داشتند با تاخیرهای پیاپی استودیو مارول کنار می‌آمدند، یکی از مورد انتظارترین پروژه‌های فاز پنجم این‌بار به‌دلیل اعتصاب نویسندگان دچار مشکلی جدی شده است.

اعتصاب انجمن نویسندگان آمریکا تولید یک فیلم مهم دنیای سینمایی مارول را متوقف کرد

به گزارش هالیوود ریپورتر، تاثیر اعتصاب انجمن نویسندگان آمریکا که به‌تازگی آغاز شده، مراحل تولید فیلم Blade را تا اطلاع ثانوی متوقف کرده است.

البته این اولین بار نیست که ریبوت Blade با مشکلی جدی مواجه می‌شود، چراکه از زمان معرفیش در کمیک کان سن دیگو سال ۲۰۱۹، اتفاقات ناخوشایند زیادی را تجربه کرده است. ابتدا بسام طارق (Bassam Tariq) از منصب کارگردانی کناره‌گیری کرد و مارول به‌اجبار تولید را به‌تعویق انداخت تا با کارگردان جدیدی وارد مذاکره شود، سپس نویسنده فیلم یعنی استیسی اوسی کافور (Stacy Osei-Kuffour) به‌دلایلی نامشخص با بیو دیمایو (Beau DeMayo)، نویسنده انیمیشن سریالی X-Men 97 جایگزین شد و به‌دنبال آن کل فیلمنامه از نو بازنویسی شد. حالا هم اعتصاب انجمن نویسندگان آمریکا وارد عمل شده تا پروژه را با تاخیری جدید مواجه کند.

از زمان آغازش، این اعتصاب به تولید بسیاری از پروژه‌ها ضربه زده است، به‌ویژه برنامه‌های تاک شو که معمولا به‌صورت روزانه پخش می‌شوند. نویسندگان همچنان برای مذاکره بیشتر با استودیوهای بزرگ هالیوود می‌جنگند، زیرا داشتن دستمزد منصفانه، برنامه‌های کاری تضمین‌شده و همچنین پاسخی واضح در مورد نحوه مدیریت توسعه و استفاده از هوش مصنوعی در اتاق‌ نویسندگان حق طبیعی آنها است.

هالیوود ریپورتر همچنین خاطرنشان کرد که با توجه به تمایل استودیو مارول به تنظیم و بازنویسی فیلمنامه‌ها در اواسط فیلمبرداری، این اعتصاب می‌تواند به پروژه‌های آینده مانند Captain America: New World Order که در حال تولید است، آسیب جدی وارد کند. از طرفی دیگه متیو بلونی (Matthew Belloni) از وب‌سایت Puck.com گفته که این اعتصابات به همین زودی پایان نمی‌یابد و لذا پروژه‌های بیشتری قراره در روزهای آتی تحت تاثیر قرار بگیرند. بنابراین طرفداران باید خودشان را برای شنیدن چنین اخباری آماده کنند.

ریبوت مورد انتظار Blade در حال حاضر قرار است در تاریخ ۶ سپتامبر سال ۲۰۲۴ (۱۶ شهریور سال ۱۴۰۳) در سینماها اکران شود.

4.6 5 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا