کناره گیری بسام طارق از منصب کارگردانی فیلمنامه فیلم بلید را تحت تاثیر قرار داده است

فیلمنامه پروژه از نو نوشته می‌شود؟

کناره گیری بسام طارق از منصب کارگردانی فیلمنامه فیلم بلید را تحت تاثیر قرار داده است پارسا خلیلی ۰ ۱۶ مهر ۱۴۰۱ مارول
فیلمنامه فیلم بلید

حتی با وجود تمام اخبار هیجان‌انگیزی که در هفته‌های اخیر از استودیو مارول منتشر شده است، طرفداران نسبت به وقفه به‌وجود آمده در مراحل تولید و تاثیر چشمگیرش روی فیلمنامه فیلم بلید نگران هستند.

کوین فایگی (Kevin Feige) سه سال پیش با دعوت کردن ماهرشالا علی (Mahershala Ali) به سالن H کمیک کان ۲۰۱۹، از توسعه فیلم اختصاصی Blade خبر داد و رسما همه را شگفت زده کرد. با اینکه طی این سه سال هیچ خبر رسمی و موثقی در رابطه با فیلم و مراحل توسعش منتشر نشده، اما به‌تازگی کناره گیری بسام طارق (Bassam Tariq) از منصب کارگردانی و همچنین جایگزین شدن استیسی اوسی کافور (Stacy Osei-Kuffour) با بیو دیمایو (Beau DeMayo)، نویسنده انیمیشن سریالی X-Men 97، این پروژه مورد انتظار را در مسیری مبهم قراره داده است.

شاید استودیو مارول به غیر از سکانس پس از تیتراژ فیلم اترنالز، هیچ جزئیاتی در مورد این برداشت جدید از شخصیت بلید یا لیست بازیگران اصلی ریبوت را با عموم به اشتراک نگذاشته باشد، ولی در عوض گزارشی که به تازگی منتشر شده، برخی از ایده‌های فیلمنامه اولیه پروژه را لو داده است. طبق این گزارش، فیلمنامه اولیه استیسی اوسی کافور روایت‌گر داستان خون آشام‌های اروپایی در دهه ۱۹۲۰ میلادی است و شامل جهش‌های زمانی متعدد به دوره‌های دیگر نیز می‌شد. با این حال، طرفداران لزوما نباید انتظار داشته باشند که این جزئیات داستانی در فیلمنامه نهایی فیلم وجود داشته باشد.

به گفته برخی منابع رسمی، بیو دیمایو قصد دارد پیرو کناره گیری کارگردان و نویسیده پروژه، فیلمنامه فیلم بلید را از نو بنویسد و به روایت داستانی کاملا جدید بپردازد. حالا شاید سوال پیش بیاید که چرا مارول او را به‌عناون نویسنده جدید انتخاب کرده است؟ خب ظاهرا کار دیمایو به‌عنوان نویسنده سریال Moon Knight و همچنین انیمیشن سریالی X-Men ’97 به قدری خوب بوده که بتواند کوین فایگی و دیگر مدیران استودیو را تحت تاثیر قرار بدهد و کنترل پروژه به‌دست بگیرد و داستان پیشینه اریک بروکس را مانند کمیک‌ها به تصویر بکشد.

در سه گانه مشهور وسلی اسنایپس (Wesley Snipes)، این ضدقهرمان در سال ۱۹۶۷ به دنیا آمد، اگرچه بقیه داستان پیشینه‌اش به همان شکلی که در کمیک‌ها بود دنبال شد. مادر اریک بروکس در یک بیمارستان مورد حمله یک خون آشام قرار گرفت و باعث شد که او قبل از مرگ در صحنه ابتدایی فیلم به زایمان زودرس روی بیاورد. البته استودیو مارول در طول فاز چهارم، داستان‌های پیشینه مختلفی را با اقتباس از کمیک‌ها روایت کرده است و اگر این روند در ریبوت Blade نیز ادامه پیدا کند، می‌توانیم نگاهی جدید به داستان پیشینه اریک بروکس داشته باشیم.

متاسفانه فعلا نمی‌شود با قاطعیت درباره فیلمنامه نهایی صحبت کرد، زیرا کل داستان از ابتدا در حال نگارش است‌، آن هم وقتی تنها یک سال و چندماه با اکران در سینماها فاصله دارد. تنها زمان مشخص خواهد کرد که اولین حضور ماهرشلا علی در دنیای سینمایی مارول با باز کردن درهای سوپرنچرنال چه تاثیراتی در گسترش فرانچایز خواهد داشت.

فیلم مورد انتظار Blade در تاریخ ۳ نوامبر سال ۲۰۲۳ (۱۲ آبان سال ۱۴۰۲) در سینماها اکران خواهد شد. نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا عوض شدن فیلمنامه بلید می‌تواند اثر مثبتی در محصول نهایی داشته باشد؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا