#مهسا_امینی

بازی Days Gone 2 قرار بود حالت Co-Op داشته باشد

صحبت‌های کارگردان Days Gone در مورد ویژگی‌های نسخه دوم

بازی Days Gone 2 قرار بود حالت Co-Op داشته باشد مریم خواجوی ۰ ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ اخبار بازی
بازی Days Gone 2

یکی از قربانی‌های جاه‌طلبی سونی، بازی Days Gone 2 بود. طبق گفته‌های Jeff Ross، کارگردان بازی Days Gone، اگر سونی با ساخت نسخه دوم موافقت می‌کرد، قرار بود این بازی دارای حالت Co-Op باشد.

چند وقت پیش بود که گزارشی مبنی بر عدم موافقت سونی با ساخت نسخه دوم Days Gone منتشر شد. Jeff Ross (که اخیرا از Bend Studio جدا شده و اکنون در استودیوی سازنده Mortal Kombat، NetherRealm مشغول به کار است) در طی یک مصاحبه‌ی زنده که با خالق سابق خدای جنگ، یعنی David Jaffe داشت، این اخبار را تایید و همچنین از ویژگی‌هایی که تیم برای نسخه دوم بازی در نظر گرفته بود، صحبت کرد.

راس توضیح داد که Days Gone از ابتدا قرار بود دارای حالت Co-Op باشد اما به دلایلی در نسخه اول قابل اجرا نبود. بنابراین این استودیو قصد داشت که در نسخه دوم این بخش را به بازی اضافه کند.

در نسخه اول و حتی نسخه‌های دیگر قرار بود که Co-Op به عنوان بخش ثانویه در بازی وجود داشته باشد بدون اینکه داستان اصلی بازی را پیچیده کرده یا به آن لطمه بزنیم. چون این چیزی است که ما در آن مهارت داریم؛ قدرت نسخه اول به خاطر همین موضوع بود و ما فقط با بخش Co-Op بازی را قوی‌تر می‌کردیم. این بخش می‌توانست در مورد بازماندگانی مانند Deacon باشد که به عنوان یک تیم با هم کار می‌کنند تا زنده بمانند. به نظرم تماشای مبارزه تیمی بازیکنان با گله زامبی‌ها می‌توانست بسیار جذاب باشد.

با وجود اینکه نسخه اول این بازی از لحاظ تجاری یک موفقیت محسوب می‌شد اما نتوانست نظر منتقدان را به خود جلب کند و دلیل مخالفت سونی با ساخت نسخه دوم آن همین موضوع بود. در حال حاضر Bend Studio علاوه بر کار بروی روی یک‌آی پی جدید، با استودیوی Naughty Dog برای ساخت یک بازی آنلاین همکاری دارد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا