سریال تلویزیونی Darth Vader در دست ساخت قرار دارد

باز هم شنونده‌ی صدای James Earl Jones خواهیم بود

فصل اول سریال Darth Vader

در حالی که توجه‌ها به فیلم سینمایی Star Wars: The Rise of Skywalker جلب شده، دیزنی مشغول ساخت سریال Darth Vader است.

خط داستانی اسکای‌واکر پس از ۴۲ سال انتظار بالاخره با اکران Star Wars: The Rise of Skywalker به پایان رسید اما به این معنای پایان فرنچایز جنگ ستارگان نخواهد بود. دیزنی قصد دارد با ساخت فیلم‌های سینمایی و سریال‌های جدید از پتانسیل بالای دنیای خلق شده توسط جورج لوکاس (George Lucas) نهایت استفاده را ببرد. در همین راستا، از چند وقت قبل شاهد پخش سریال The Mandalorian از پلتفرم دیزنی پلاس بودیم. یک سریال دیگر هم در حال ساخت است که به شخصیت اوبی‌-وان کنوبی خواهد پرداخت؛ این سریال فعلا نامی ندارد.

ظاهرا برنامه‌های دیزنی برای گسترش دنیای جنگ ستارگان به The Mandalorian و سریال بدون نام اوبی‌-وان کنوبی خلاصه نمی‌شود و این شرکت قصد دارد تا سریال‌های بیشتری را برای پلتفرم دیزنی پلاس آماده کند. طبق گزارش جدیدی که وب سایت We Got This Covered منتشر کرده، سریال Darth Vader هم اکنون مراحل تولید را پشت سر می‌گذارد. در ادامه‌ی گزارش آمده است که هایدن کریستنسن (Hayden Christensen) برای ایفای نقش آناکین اسکا‌ی‌واکر بازمی‌گردد. کریستنسن در سه‌گانه‌ی پیش‌درآمد نقش آناکین را ایفا کرده بود. در ضمن، جیمز ارل جونز (James Earl Jones) هم قرار است همانند گذشته وظیفه‌ی صداگذاری دارث ویدر را بر عهده بگیرد:

از منابع‌مان -همان منابعی که به ما گفتند یوان مک‌کروگر (Ewan McGregor) در سریال Obi-Wan Kenobi ایفای نقش خواهد کرد و رابرت پتینسون (Robert Pattinson) برای نقش بتمن انتخاب شده- شنیدیم که ساخت سریال Darth Vader [از سوی مدیران دیزنی] در نظر گرفته شده است. ظاهرا برنامه‌ی سازندگان این است که هایدن کریستنسن و جیمز ارل جونز بازگردند.

جونز وظیفه‌ی صداگذاری دارث ویدر را بر عهده می‌گیرد و وظیفه‌ی ایفای نقش آناکین در فلش‌بک‌ها هم به کریستنسن سپرده خواهد شد. منابع تاکید کردند تا به این لحظه تنها حضور جونز قطعی شده و کریستنسن هنوز به تیم بازیگری اضافه نشده؛ زیرا استفاده از فلش‌بک‌ها برای روایت‌ داستان هنوز مورد تایید نهایی قرار نگرفته است.

در بخش دیگر گزارش به این نکته اشاره شد که داستان سریال Darth Vader بین دو فیلم Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith و Star Wars: Episode IV – A New Hope جریان دارد. به‌ هر حال، اتخاذ چنین تصمیمی از سوی دیزنی مقداری عجیب به‌نظر می‌رسد. سه‌گانه‌ی پیش‌درآمد به‌طور کامل روی آناکین اسکای‌واکر تمرکز داشت و به قوس شخصیتی او پرداخته بود. سه‌گانه‌ی اصلی هم سرانجام داستان او را به تصویر کشید؛ بنابراین، ماجرای چندانی برای روایت باقی نمی‌ماند.

از سوی دیگر، دارث ویدر یکی از مشهورترین شخصیت‌های منفی تاریخ سینما است. احتمالا همین موضوع هم باعث شده تا دیزنی به ساخت سریالی بر اساس او تصمیم بگیرد. نظر شما در این باره چیست؟ آیا با ساخت سریالی با محوریت شخصیت‌های قدیمی موافق هستید یا ترجیح می‌دهید سریال‌هایی همانند The Mandalorian ساخته شوند که شخصیت‌هایی کاملا جدید دارند؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا