نمرات و نقدهای Cruella منتشر شد؛ درخشش اما استون در نقش یک شرور

این اثر پیش درآمدی برای One Hundred and One Dalmatians است

نقدهای Cruella

در حالی که تنها یک روز با انتشار در سینماها و سرویس استریم دیزنی پلاس فاصله داریم، نقدهای Cruella در دسترس قرار گرفته‌اند.

والت دیزنی حدودا یک دهه پیش تصمیم گرفت نسخه لایو اکشن انیمیشن‌های کلاسیک خود را ساخته و روی پرده نقره‌ای ببرد. از آن‌جایی که فیلم‌های مزبور موفق شدند رضایت مدیران را به دست آوردند، سرمایه‌گذاری در این حوزه افزایش یافته است. تازه‌ترین لایو اکشن، Cruella نام داشته و همان‌طور که از نامش می‌توان حدس زد، پیش درآمدی برای انیمیشن مشهور و محبوب صد و یک سگ خالدار (One Hundred and One Dalmatians) است.

والت دیزنی نخستین بار در سال ۲۰۱۳ میلادی ساخت لایو اکشن Cruella را به صورت رسمی تایید کرد. در حالی که عده‌ای از کاربران فضای مجازی انتظار داشتند پروژه سرعت پیشرفت بالایی داشته باشد، استودیو آمریکایی توجه چندانی به آن نداشت. بدین ترتیب، سه سال طول کشید تا بازیگر نقش اصلی مشخص شود. اما استون (Emma Stone) که با نقش گوئن استیسی در مجموعه فیلم‌های The Amazing Spider-Man شناخته می‌شود، نقش اصلی را ایفا می‌کند. او برای حضور در این فیلم رقبای بزرگی مانند نیکول کیدمن (Nicole Kidman)، شارلیز ترون (Charlize Theron) و جولیان مور (Julianne Moore) را کنار زد. در ضمن، محصول تازه والت دیزنی قرار بود در سال ۲۰۲۰ روی پرده نقره‌ای بیاید اما همه‌گیری ویروس کرونا باعث شد اکرانش عقب بیافتد.

در شرایطی که تنها یک روز به انتشار مانده، نقدهای Cruella روی خروجی وب سایت‌های مختلف قرار گرفته است. تاکنون و با دریافت بیست و چهار نقد مثبت، هفده نقد متوسط و دو نقد منفی، متای فیلم به رقم ۶۱/۱۰۰ رسیده است. محصول جدید والت دیزنی در وب سایت Rotten Tomatoes شرایط بهتری داشته و توانسته به نمره ۷۲/۱۰۰ دست یابد. تعدادی از نویسندگان به تحسین شخصیت‌پردازی کروئلا پرداخته و معتقد هستند قوس او در زمان مناسب و به شکلی درست رخ می‌دهد. به بیان دیگر، مخاطب حس نمی‌کند تبدیل یک کارگر ساده به شروری بی‌رحم غیرمنطقی بوده و دلیلی پشت آن نیست. آن‌ها همچنین از نقش‌آفرینی اما استون تعریف و تمجید کرده‌اند. اینطور که به نظر می‌رسد، او به خوبی توانسته میان دو نسخه مختلف کروئلا تفاوت قائل شده و عملکردهای مختلفی را به نمایش بگذارد.

داستان Cruella در دهه ۷۰ میلادی روایت می‌شود. شخصیت اصلی، یک دختر جوان و ولگرد به نام کروئلا دویل است که می‌خواهد در زمینه طراحی لباس به فعالیت پرداخته و استعدادهای خود را به اثبات همگان برساند. او پس از نمایش نبوغش، در یک شرکت طراحی لباس به مدیریت بارونس مشغول به کار می‌شود. بارونس، رفتار ظالمانه‌ای با کارمندان خود دارد. ادامه دار شدن رفتارهای نامناسب و عدم برخورداری از فرصت برای نمایش استعدادها، کروئلا را به مجبور می‌کند مسیر متفاوتی را برای زندگی‌اش انتخاب کند؛ مسیری که باعث تبدیل شدنش به یک شرور می‌شود.

اما استون، تنها نام مشهوری نیست که در Cruella نقش‌آفرینی می‌کند. اما تامپسون (Emma Thompson) که مجموعه فیلم‌های هری پاتر و مردان سیاهپوس را در پرونده هنری خود دارد، به عنوان بارونس جلوی دوربین رفته است. مارک استرانگ (Mark Strong) دیگر چهره‌ شناخته‌شده به شمار می‌رود. او قبلا در Kingsman: The Secret Service و Shazam حضور داشت. در انتها، لازم به ذکر است محصول جدید والت دیزنی از فردا به صورت همزمان به سینماها و سرویس استریم دیزنی پلاس خواهد آمد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا