ویدیوی جدید منتشر شده توسط استودیو دیزنی از هویت کروئلا می‌گوید

با کروئلای جوان آشنا شوید

ویدیوی جدید منتشر شده توسط استودیو دیزنی از هویت کروئلا می‌گوید نرگس کریمی پور ۰ ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ سینمای جهان

استودیوی والت دیزنی موشن پیکچرز  تصمیم گرفته است تا در لایو اکشن در دست انتشار از کروئلا (Cruella de Vil)، شخصیت این کاراکتر شناخته شده را از زاویه دیگری نشان داده و هویت کروئلا را موشکافانه بررسی کند. در این اثر خواهیم دید که چه چیزی یک دختر بچه کوچک را به زن شرور داستان صد و یک سگ خالدار (101 Dalmatians) تبدیل کرده است. در این اثر منحصر به فرد اما استون (Emma Stone) برنده جایزه اسکار، در کنار چندی دیگر از بازیگران موفق مانند اما تامپسون (Emma Thompson) و مارک استرانگ (Mark Strong) به هنرنمایی می‌پردازد.

اما استون کلاه گیس معروف سیاه و سفید کروئلا را به سر کرده و نقش این زن عصبانی را ایفا می‌کند. اکنون در کلیپ جدیدی که توسط دیزنی منتشر شده بیشتر از پیش با هویت کروئلا آشنا می‌شویم. مشخص است که این اثر راه فیلم ملیفیسنت (Maleficent) را ادامه می‌دهد و ما در این فیلم از ابتدای زندگی کروئلا با او همراه خواهیم بود تا با پیچ و خم داستان او آشنا شده و کروئلا را بهتر از پیش بشناسیم.

در این اثر ما با جنایتکاری تازه کار به نام استلا آشنا می‌شویم که در دهه ۷۰ میلادی به لندن آمده و وارد دنیای مد و فشن می‌شود. او پس از آشنایی با بارونس وون هلمن (Baroness von Hellman) که رئیس خانه مد و فشن بوده و دارای اعتبار بسیار زیادی است، شیفته او می‌شود. استلا بسیار تلاش می‌کند تا نظر بارونس را جلب کند تا که در نهایت به استخدام او در می‌آید و همین امر او را از استلا به کروئلا تبدیل می‌کند.

در آخرین ویدیویی که دیزنی از فیلم Cruella منتشر کرده کمی بیشتر با هویت کروئلا آشنا می‌شویم؛ در این ویدیو ما کروئلای کودک را می‌بینیم که در مدرسه است. به نظر می‌رسد که قانون شکنی و هرج و مرج به نحوی با گوشت و خون کروئلا عجین شده. با توجه به این ویدیو مشخص است که او از ابتدای کودکی قانون شکن بوده است.

کروئلا در این ویدیو عنوان می‌کند که از همان ابتدای کودکی‌اش به دنبال اهدافی متفاوت بوده و راهش با بقیه فرق داشته است. علی رغم سن کم و ساده بودن محیط مدرسه، کروئلا به سبکی متفاوت نسبت به مابقی بچه‌ها لباس پوشیده و رفتار می‌کند؛ به طور مثال او یونیفورم مدرسه خود را برعکس به تن می‌کند.

در ادامه می‌بینیم که با توجه به رفتارهای نا متعارف کروئلا، دیگر دانش آموزان رفتار چندان شایسته‌ای با او ندارند و به گونه‌ای او را مورد ازیت و آزار و تمسخر قرار می‌دهند. همین امر می‌تواند موجب رفتارهای عجیب او در جوانی باشد. در راهرو مدرسه هنگامی که کروئلا با استایل متفاوت خود در حال راه رفتن است، یکی از بچه‌های مدرسه به صورت او تف می‌کند و کروئلا بین بچه‌ها دست به دست می‌شود، با توجه به عکس‌العمل او به حرکات دیگر دانش آموزان، مشخص است که او به ازیت و آزارهای آن‌ها عادت کرده است.

به نظر می‌رسد که با توجه به نمایش زندگی سخت کروئلا دیزنی به نحوی سعی دارد تا با او همدردی کند. در حال حاضر بسیاری از طرفداران فیلم و سینما، شخصیت کروئلا را با شخصیت‌های جوکر و هارلی کویین مقایسه کرده‌اند، با این حال اما استون این اداعا را رد کرده و بیان داشته است که کروئلا تنها به دنبال پوست سگ‌های خالدار برای دوختن پالتو است و هیچ ارتباط یا شباهتی به این دو شخصیت ندارد. فیلم کروئلا به زودی در سینما‌ها و در تاریخ ۲۸ ماه می در شبکه دیزنی پلاس اکران می‌شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا