#مهسا_امینی

دومین تریلر Cruella مخاطب را با شخصیت منفی آشنا می‌کند

این اثر به‌زودی از راه می‌رسد

استودیوی والت دیزنی موشن پیکچرز چندی پیش دومین تریلر Cruella را در فضای مجازی منتشر کرد که تماشایش بیش از دو دقیقه زمان می‌برد.

والت دیزنی طی سال‌های گذاشته سرمایه عظیمی را به بازسازی انیمیشن‌های کلاسیک و قدیمی خود اختصاص داده است. تعدادی از بازسازی‌ها مانند Aladdin و Alice in Wonderland از لحاظ داستانی تفاوت چندانی با نسخه اصلی نداشته و اتفاقات همچنان حول محور شخصیت‌های اصلی قصه رخ می‌دهند اما چنین موضوعی برای Maleficent صادق نیست. این اثر بازسازی انیمیشن زیبای خفته به شمار می‌رود. با این حال، فیلمنامه روی مالفیسنت تمرکز داشته و سعی می‌کند مخاطبان را با سرگذشت او آشنا کنند. مالیفیسنت، شخصیت منفی قصه اصلی بود. چنین سیاستی در جدیدترین بازسازی والت دیزنی، یعنی Cruella هم دیده می‌شود. دیزنی سعی دارد کاراکتری را در مرکز داستان قرار دهد که آنتاگونیست انیمیشن صد و یک سگ خالدار محسوب می‌شود.

Cruella، یک اثر درام و کمدی بوده و توسط کریگ گیلسپی (Craig Gillespie) ساخته شده است. او طی سال‌های فعالیت خود در سینما و تلویزیون آثار متعددی را جلوی دوربین برده که از قابل‌توجه‌ترین‌ها می‌توان به I, Tonya اشاره کرد. نقش اصلی را هم اما استون (Emma Thompson) ایفا می‌کند. استون برای رسیدن به نقش اصلی رقبای بزرگی از جمله نیکول کیدمن (Nicole Kidman) و شارلیز ترون (Charlize Theron) را کنار زد. جدیدترین ساخته والت دیزنی پیکچرز طی هفته‌های آتی در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. از همین رو، دیزنی فعالیت کمپین تبلیغاتی را افزایش داده تا هایپ موجود پیرامون اثر به بالاترین میزان ممکن برسد.

والت دیزنی موشن پیکچرز که وظیفه نشر را بر عهده دارد، ساعاتی قبل دومین تریلر Cruella را در کانال یوتیوب خود قرار داده است. این ویدیو بیش از دو دقیقه زمان داشته و اطلاعات بیشتری را از شخصیت‌پردازی بارونس در اختیار مخاطب قرار می‌دهد؛ همان شخصیتی که تبدیل شدن کروئلا از کارگری بی‌آزار به جنایتکاری خشن را زمینه‌سازی می‌کند. در بخش‌های ابتدایی ویدیو پلان‌های متعددی به نمایش گذاشته می‌شوند که تعدادی از آن‌ها تکراری هستند اما چیزی که اهمیت زیادی دارد، دیالوگ‌های بارنس هستند. او خطاب به شخصیت اصلی داستان می‌گوید تحت هیچ شرایطی نباید به خواسته‌های دیگران گوش دهد؛ زیرا تمامی انسان‌ها یک مانع برای رسیدن به هدف هستند. او همچنین تاکید می‌کند در صورتی که نسبت به انسان‌ها حسی پیدا کند، کارش تمام است.

پس از اتمام صحبت‌های بارنس درباره چگونگی رسیدن به جایگاه کنونی‌اش، رفتار آزاردهنده او با کارمندانش از جمله کروئلا را شاهد هستیم. شخصیت اصلی می‌خواهد خودش را اثبات کند. در همین راستا، به کمک دو سارقی که با آن‌ها ملاقات کرد اقدامات مختلفی برای نشان دادن توانایی‌هایش و صد البته تخریب جایگاه کارفرمایش انجام می‌دهد. شخصیت اصلی همچنین در بخشی از دومین تریلر Cruella از نقشه‌اش برای برانگیختن نفرت آنتاگونیست پرده می‌دارد؛ نقشه‌ای که شامل دزدیدن سگ‌های خالدار می‌شود. همین اتفاق هم علاقه او به کشتن سگ‌ها و استفاده از پوستشان به عنوان خز را زمینه‌چینی می‌کند.

Cruellaدر تاریخ ۷ خرداد سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۲۸ مه) به سینماها و دیزنی پلاس خواهد آمد. البته مشترکان سرویس باید هزینه جداگانه‌ای را برای تماشا بپردازند.


guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا