آیا احتمال ساخت دنباله Cruella وجود دارد؟

انتشار نخستین اطلاعات از عملکرد فیلم در زمینه بازدید

آیا احتمال ساخت دنباله Cruella وجود دارد؟ سورنا رضایی ۰ ۱۲ خرداد ۱۴۰۰
ساخت دنباله Cruella

کریگ گیلسپی کارگردان استرالیایی چندی پیش گفتگویی را با وب سایت Collider انجام داد و در بخشی از آن، درباره ساخت فیلم Cruella 2 صحبت کرد.

صد و یک سگ خالدار (The Hundred and One Dalmatians) یکی از فرنچایزهای محبوب والت دیزنی به شمار می‌رود. این شرکت طی دهه‌های گذشته انیمیشن‌های سینمایی، فیلم‌های لایو اکشن و سریال‌های متعددی را با محوریت آن ساخت و اخیرا هم Cruella را روی پرده نقره‌ای برد؛ اثری که به سرگذشت آنتاگونیست داستان‌ها، یعنی کروئلا دویل پرداخته و چگونگی تبدیل شدنش به یک انسان سنگدل را به تصویر می‌کشد. داستان در لندن دهه ۷۰ میلادی جریان داشته و حول محور دختری جوان می‌چرخد که استعداد زیادی در زمینه طراحی لباس دارد اما از سوی دیگران مورد توجه قرار نمی‌گیرد. این شرایط ادامه دارد تا اینکه در یک شرکت طراحی لباس مشغول به کار می‌شود.

Cruella چندی پیش به صورت همزمان به سینماها و سرویس استریم دیزنی پلاس آمد و از منتقدان Rotten Tomatoes نقدهای مثبتی را دریافت کرد اما بازخوردهایش در Metacritic چندان نویدبخش نبوده‌اند. علی‌رغم نظرهای ضد و نقیض، می‌توان گفت اکثر کارشناسان درباره یک مورد اتفاق نظر داشته‌اند: درخشش اما استون (Emma Stone) در نقش اصلی. استون تنها چهره شاخصی نیست که جلوی دوربین رفت و نام اما تامپسون (Emma Thompson) و مارک استرانگ (Mark Strong) هم در تیم بازیگری دیده می‌شود.

کریگ گیلسپی (Craig Gillespie) چندی پیش مصاحبه‌ای را با وب سایت Collider انجام داد. یکی از پرسش‌هایی که مطرح شد، درباره ساخت Cruella 2 بود. کارگردان استرالیایی در پاسخ از آمادگی خود برای تولید قسمت دوم گفت و ابراز امیدواری کرد بتواند نسخه کامل کروئلا را در دنباله به تصویر بکشد.:

تازه ابتدای آشنایی‌مان با کروئلا است. دوست دارم نسخه کامل او را ببینم. او موفق شد پشتیبانی سیستم را به دست آورده و حالا می‌تواند برند خود را گسترش دهد.

دوست دارم ببینم مسیری که کروئلا در آن قرار گرفته به کجا ختم شده و چگونه باعث نابودی او از درون می‌شود. البته این اتفاق در صورتی رخ می‌دهد که از قدرتش به شکلی درست بهره نبرد.

خبرنگار کلایدر در بخش دیگری از مصاحبه از کریگ گیلسپی پرسید برای کارگردانی Cruella 2 بازمی‌گردد یا خیر. او در پاسخ گفت در صورتی که تغییری در دست‌اندرکاران و تیم بازیگری رخ ندهد، قسمت دوم را شخصا جلوی دوربین خواهد بود. گیلسپی همچنین به قدردانی از والت دیزنی پرداخت و فاش کرد این استودیو به او آزادی عمل داد تا ایده‌های جدیدی را در فیلم به کار گرفته و اثری تاریک در مقایسه با دیگر بازسازی‌های انیمیشن‌های کلاسیک تولید کند.

وب سایت Deadline با انتشار یک گزارش اختصاصی به عملکرد فیلم کروئلا در زمینه بازدید پرداخت. با توجه به متن، ۶۸۶ هزار نفر طی آخر هفته گذشته به استریم جدیدترین محصول والت دیزنی پرداختند. در نگاه اول، شاید رقم قابل‌توجهی باشد اما نباید فراموش کرد Mulan در نخستین هفته انتشار خود توسط یک میلیون و ۱۲۰ هزار نفر تماشا شد. بدین ترتیب، افتی حدودا ۴۰ درصدی را شاهد هستیم. البته چنین اتفاقی قابل‌پیش‌بینی بود. به هر حال، کروئلا به سینماها رفته و گروه بزرگی از مخاطبان ترجیح می‌دهد آن را روی پرده نقره‌ای ببینند.

تماشای Cruella روی دیزنی پلاس نیازمند پرداخت هزینه ۳۰ دلاری است. با در نظر گرفتن ۶۸۶ هزار نفری که به تماشایش نشستند، می‌توان گفت والت دیزنی تاکنون نزدیک به ۲۱ میلیون دلار از استریم فیلم مزبور درآمد داشته است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا