شکایت از خدمات اینترنتی اپراتورها را در سامانه ۱۹۵ ثبت کنید

شکایت از خدمات اینترنتی اپراتورها را در سامانه ۱۹۵ ثبت کنید ساحره چمنی ۷ ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ اخبار فناوری
سرعت اینترنت شکایت از خدمات اینترنت

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی سامانه‌ای را برای ثبت شکایت کاربران از خدمات اینترنتی اپراتورها راه‌اندازی کرده است.

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات اعلام کرده است که کاربران در صورت بروز هر گونه مشکلی در رابطه با خدمات اینترنت می‌توانند شکایات خود را در سامانه https://195.cra.ir ثبت کنند. بر این اساس کاربران می‌توانند درصورت مشاهده عدم تطبیق سرعت فروخته‌ شده و سرعت دریافتی، حجم خریداری‌ شده و حجم دریافتی و همچنین رعایت نکردن تعرفه‌های ترجیحی برای سایت‌های داخلی و پیام‌رسان‌های بومی از سوی اپراتورها، موضوع را در سامانه مذکور ثبت کنند.

از اواسط اسفند با موج اولیه شیوع ویروس کرونا، وزیر ارتباطات برای تشویق مردم به خانه‌نشینی از اپراتورهای ارایه دهنده‌ی سرویس اینترنت ثابت خواست تا ۱۰۰ گیگابایت اینترنت رایگان به کاربران هدیه دهند و این موضوع با افزایش استفاده کاربران، باعث کاهش افت سرعت و کیفیت اینترنت شد و موجبات اعتراض بسیاری از کاربران را برانگیخت.

اگرچه مهلت استفاده از این سرویس کمتر از دو هفته بود، اما بعد از اتمام مدت استفاده از این سرویس، به دلیل خانه نشینی بسیاری از مردم، دورکاری تعداد زیادی از کارمندان و تعطیلی مدارس و در پی آن آموزش مجازی و آنلاین دانش‌آموزان، استفاده از اینترنت به شدت افزایش یافته، همچنان افت کیفیت و سرعت اینترنت در کشور ادامه دارد و کاربران در رابطه با استفاده از این سرویس‌ها هنوز مشکل دارند. بر این اساس سامانه https://195.cra.ir راه‌اندازی شده تا کاربران بتوانند مشکلات‌شان را در رابطه با سرویس‌های دریافتی ثبت کنند.

سامانه ثبت و پاسخگویی به شکایات ۱۹۵ نیز به منظور افزایش رضایت کاربران و رسیدگی به شکایت‌های مردمی در حوزه‌های مختلف ارتباطات و فناوری اطلاعات شامل تلفن ثابت، اینترنت، تلفن همراه، خدمات پستی، تشعشعات و دفاتر پیشخوان راه‌اندازی شده است. بنابراین کاربران سرویس‌های ارتباطی، فناوری اطلاعات و پستی می‌توانند علاوه بر مراجعه به سایت https://195.cra.ir ، با تلفن گویای ۱۹۵ نیز تماس گرفته و شکایات خود را ثبت و پیگیری کنند.

همچنین سامانه نت‌سنج پلاس امکانی را برای کاربران فراهم کرده تا در رابطه با ارایه‌ی خدمات از سوی شرکت‌ها، کیفیت پوشش، میزان سرعت، شکایات مردم منطقه، اندازه‌گیری کیفی و نظرات کاربران دیگر مطلع شوند.

به گفته‌ی پیمان قره‌داغی، مدیرکل حفاظت از حقوق مصرف‌کننده رگولاتوری، شکایت‌های اخیر مربوط به تخلف اپراتورها درباره ارائه نشدن کامل خدمات خریداری‌شده که در سامانه ثبت و پاسخگوئی به شکایات ۱۹۵ درج شده‌ با دقت بررسی و در کمترین زمان پاسخ داده می‌شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

7 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا